wmaraci reklam

Forum Sitemdeki 400 Konu Kopyalanarak Forum Açılmış

16 Mesajlar 2.421 Okunma
wmaraci reklam

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar uzun zamandan beri Tamamen orijinal android konuları girerek sitemi iyi yerlere getirdim önceki ismimde pr1 ve alexada 350k olmuştum fakat üyelerden gelen talep üzerine daha basit bir isime 301 yönlendirmesi ile geçiş yaptım ve sıfırdan başlamış gibi oldum istatistiklerde. Fakat yeni açılan bir forum sitemde yer alan tüm konuları bunların içinde 250 tane özgün ve herbiri resimli belki 1000 kelimeyi aşan makale şle birlikte 400 tane konum site adım bile belirtilmeden kopyalanmış. Hatta bu vatandaşın sitesindeki tüm konular benim forumumdan kopyalanmış blog açmış onun içeriğinde blogumdan kopyalamış. Şimdiz sizlere soruyorum site içeriği tamamen benim sitemi kopyalamış olan bu insancığa ne yapabilirim. Kendisine mail attım uyardım fakat geri dönüş yapmadı. Çok yakın bir akrabam hatta abim diyebilirim avukat. Yasal süreçte neler yapabilirim önce sizlere sormak istedim. Onu arar isem olay çok büyüyecek sanıyorum. Bu insanları nasıl cezalandırabiliriz? Adam forumda oluşturduğum kategori isimlerine kadar herşeyi çalmış :mad:

Çalıntı yapan site:
http://forum.androidport.org/index.php
http://blog.androidport.org/

Benim Sitelerim:
(eski) www.androiddevelopers-tr.com
www.androidforumun.com
www.androidblogun.com

Önerilerinizi bekliyorum..

wmaraci
reklam

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Konuyu okuyunca "gerçekten ne yapılabilir diye" merak ettim. Bizim handa 4 avukat var. 3'ü ne sordum. Sanırım bilişim suçları konusunda NET bir bilgileri yok. Bir tanesi araştıracağını söyledi. Eğer dönüş yapar ise bende size yanıt vereceğim.

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
Kimi insancıklara emek hırsızlığı bu kadar basit.Ne denir ki...

Elbet birgün...

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Şikayet etmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok eger onların vicdanları varsa kaldırırlar

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam şimdilik sitemden çıkış yapan resimlerin yerine kendi belirlediğim bu konunun bize ait olduğunu gösteren bir resim ekledim benim güzel bir huyum tüm resimleri kendi hostuma yüklerim konularımda bu da burda bir nebze işe yaradı ve en azından konudaki kullanılan resimleri sabote etmiş oldum. :)
bkz:

http://forum.androidport.org/Konu-qtadb-android-manager-programi-nasil-kullanilir-ve-ne-ise-yarar.html
kuruoglu

kişi bu mesajı beğendi.

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
herşey aynı tema bile zuhahaha :D insan çalar çalar'da bu kadar da biraz fazla ya :D

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

Hocam şimdilik sitemden çıkış yapan resimlerin yerine kendi belirlediğim bu konunun bize ait olduğunu gösteren bir resim ekledim benim güzel bir huyum tüm resimleri kendi hostuma yüklerim konularımda bu da burda bir nebze işe yaradı ve en azından konudaki kullanılan resimleri sabote etmiş oldum. :)
bkz:

http://forum.androidport.org/Konu-qtadb-android-manager-programi-nasil-kullanilir-ve-ne-ise-yarar.html

Aslında bazı sitelerde resimi kendi sitene eklediğinde bu resim bu siteden çalınmıştır diye yazı çıkıyor onu koyucan aslında ne güzel reklam olur :D

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Hocam hiçbir işlem yapamazsınız. İstediğiniz kadar mahkemeye de verseniz forum sitelerinde hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Ancak blog gibi olursa işler değişiyor. Siz frmtr den bir haber alın sonra kendilerine bildirin bakalım onlar birşey yapabilecekler mi. Sizden konu alan adam derki bir üyem almış ben bilmiyorum. Site altına da yazar sitemizdeki haberleri üyelerimiz oluşturuyor diye. Umarım anlatabildim.

• Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
hocam adam bloguda çalıyor :) Ayrıca çalıntı yapan herhangi bir üye değil vatandaş bizzat benim yazdıklarımı admin yani site sahibi olarak kendi sitesine geçirmiş. Tabiki üyeler bazen nerden alındığı belli olmayan şeyleri paylaşıyor ve bizde şikayet gelene kadar yayında tutuyoruz ya da biz farkedene kadar fakat bunu yapan üye değilki bizzat site sahibi :) Önlem falan boş insanın kendinde ar namus olacak , utanma olacak edeb olacak aslında olmayınca işte malesef böyle utanmazlıklarla karşı karşıya geliyoruz. Çalınan konuların çoğu tr ilk anlatım özel resimli ve itina ile hazırlanan konulardı. Neyse bakalım ses seda yok gelecek cevaba göre legal ya da illegal yollara başvuracağız :)

melihcennet melihcennet Paylaşım Diyarı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Black hat seo yapanı Google amca çarpar m. etme yakında Sandbox yada google bomb alır

Artık Yok
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al