wmaraci reklam

Forumdaki yazar ilanları hakkında düşüncelerim

3 Mesajlar 499 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)
Forum da uzun süredir dikkatimi çeken ve bence yanlış olduğunu düşündüğüm bir konuda siz diğer kullanıcıların da fikrini merak ettiğimden dolayı bu konuyu açmaktayım.

İlanlarda genelde taban fiyattan makale yazacak yazarlar aranıyor fakat kriterleri de;
-Seo uyumlu
-Akıcı anlatım
-Tekrar etmeyen anlatım
-Tamamen özgün
-İmla kurallarına uygun
V.b
gibi kriterleri taban fiyattan almak istediklerini belirtiyorlar fakat bence taban fiyattan bunları kimse yapmaz çünkü bunları yapacak kişi vaktini bu kadar az ücret için harcayamaz. İlanları açanlara da karşıyım sonuçta makale yazması zor bir iş her ne durumda günümüzde en kolay iş gibi görülüp herkes tarafından yapılsa bile gerçek bir makale yazması basit ve kolay değildir. Emek ve zaman ister. Öncelikle konuyu iyice araştırıp bilgi sahibi olması gerekiyorAkıcı bir anlatım ve sürükleyici bir anlatım için yazarın düşünüp kelimeleri bir araya getirerek oluşturduğu cümleleri tek tek seçerek uygun şeklide sıralaması gerekiyor ve bu durumda 10 dk içerisinde 300 kelimelik bir makale yazılamaz. 300 kelimelik makale (gerçek, kriterlere uygun) en az 45-60 dk gibi bir zaman demektir. Ve 300 kelimelik makalenin taban fiyattan ederi 3 TL idir. Kişinin bu durumda geliri ise saatlik 3 TL olarak belirlenmiş olmakta. Günümüz şartlarına göre Brüt asgari ücret üzerinden çalışan bir işçinin saatlik ücreti 11 TL idir. Şimdi birileri der kot fabrikasında adamlar sırtında taş taşıyıp alıyorlar o parayı yazarlar oturduğu yerden kazanıyor vesaire gibi bir kıyaslama yapacak. Kot fabrikasında çalışanlarında emeği verilse böyle bir kıyaslama yapılamaz işte.Neyse nitekim burada çelişen çok fazla durum bulunmakta fakat anlatmakla bitmez tek istediğim şey insanların emeklerine ve zamanlarına saygı duyulup hakkının verilmesi.
BlogumuTanit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Katılıyorum. 300 kelime bir içeriği gerekli kriterlere uygun hazırlamak (benim kendi bloglarımda) 1 saate yakın sürüyor.
Primer

kişi bu mesajı beğendi.

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

awoken adlı üyeden alıntı

Katılıyorum. 300 kelime bir içeriği gerekli kriterlere uygun hazırlamak (benim kendi bloglarımda) 1 saate yakın sürüyor.

En azından bu düşünceye sahip olanlar arasında yalnız değilmişim. Uzun süredir acaba bir ben mi böyle düşünüyorum diye düşünüyordum. Aynı düşüncede birini görünce cidden mutlu oluyor insan.
awoken

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al