freelance iş ilanları

Frene basınca Stop lambam yanmıyor.

6 Mesajlar 9.016 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba, fren yapımında sağ fren lambası yanmıyor fakat aracın kapı kilitlerini kumanda ile açtığımda ışık yanıyor. Ampül patlak sandım bunu farkettim. Bu sorun neden olabilir. Fren yapımında ışık yanmıyor. Çarşamba günü muayeneye götüreceğim.

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com
wmaraci
reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Stop lambası çift temas içerir fren pedalına basmadığınızda sönük yanar bastığınızda fazla yanar muhtemelen ikinci temasta oksitlenme olmuştur su girdiyse 5-6 liraya halledilebilecek bir sorun fazla takmayın.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Aracın stop lambasındaki park ampülü çift duyludur. Parkları yaktığınızda 1. lamba yanar, frene bastığınızda da 2. lamba kısmı devreye girer. Sizinkinin 2. kısmı dökülmüştür. Ampulu 2-3 tl önemli bir sorun değil oto elektirikçi yapar.

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
çift duy ampül kardeşim bazı benzinliklerde var 1tl :) bende çok var, kendin tak kimseye para yedirme derim :)

wmaraci
wmaraci

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

faruk16 adlı üyeden alıntı

Aracın stop lambasındaki park ampülü çift duyludur. Parkları yaktığınızda 1. lamba yanar, frene bastığınızda da 2. lamba kısmı devreye girer. Sizinkinin 2. kısmı dökülmüştür. Ampulu 2-3 tl önemli bir sorun değil oto elektirikçi yapar.

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

çift duy ampül kardeşim bazı benzinliklerde var 1tl :) bende çok var, kendin tak kimseye para yedirme derim :)

Fou adlı üyeden alıntı

Stop lambası çift temas içerir fren pedalına basmadığınızda sönük yanar bastığınızda fazla yanar muhtemelen ikinci temasta oksitlenme olmuştur su girdiyse 5-6 liraya halledilebilecek bir sorun fazla takmayın.

anladım öksitlenmiş olabilir diye düşündüm. Vidalarını söktüm fakat dış bakını bir türlü çıkartamadım. Dediğiniz gibi sökebilirsem ampülü kendim takıvereyim.

arka tarafı bu araç gibi vidalarını söküp oynatmaya çalıştığımda hiç oynamıyor yerinden. Adamlar tak çıkartıveriyor, tırnak falan varsa kırarsam diye de çok fazla güç uygulayamadım. Yarın sabahtan tekrar bakacağım :)

Aracım: Ford Fusion 2011

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)

main adlı üyeden alıntı

anladım öksitlenmiş olabilir diye düşündüm. Vidalarını söktüm fakat dış bakını bir türlü çıkartamadım. Dediğiniz gibi sökebilirsem ampülü kendim takıvereyim.

arka tarafı bu araç gibi vidalarını söküp oynatmaya çalıştığımda hiç oynamıyor yerinden. Adamlar tak çıkartıveriyor, tırnak falan varsa kırarsam diye de çok fazla güç uygulayamadım. Yarın sabahtan tekrar bakacağım :)

Aracım: Ford Fusion 2011

klipsleri var, kırılma ihtimali düşük aslında ama bi oto elektikçiye söktürmek daha iyi olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al