wmaraci reklam

Genç Girişimci Desteği

7 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

akmantuna0203 akmantuna0203 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Full-Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar genç girişimci desteğinden şirketi açtıktan 1 yıl sonra da yararlanılabilir mi ? daha hiç o konu hakkında bir işlem yapmadım.

Web Tasarım, Web Yazılım, E-Ticare, Blog Yazarı ve Reklam Hizmetleri.

www.akman-software.com
wmaraci
reklam

alper155 alper155 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek serbest ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 48
  • Ticaret 8, (%75)
zor iş kolay kolay alamazsın baştan söyleyeyim.
1. adım ''uygulamalı girişimcilik eğitimi'' ne katılmadan başvuramazsın.
bu eğitim 10 tam gün ve katılım zorunlu. bu eğimi alabilmen başlı başına bir macera.
2. adım 3 kişilik kurul toplanıyor. 3-5 ayda bir kafalarına göre, bu kurala proje sunman lazım. üniversite mezunu bir insan projeyi rahat hazırlar. 1. adımda bunu gösteriyorlar zaten.
3. adım sen dükkanı açmışsın açmamış kişiler için işletmeyi tamamen kendi paranla kuruyorsun sonradan parayı kosgeb den alıyorsun. yani paraası olana destek var olmayana bi rşey yok.
senin için ise demirbaşlar için faturanın yüzde %60 için değişmediyse. şirket kuruluşu için bilmem kaç para, ve 1 yıl kira desteği bunun da toplamı ve yüzdesi var.
demirbaşların piyasa da daha ucuzu varsa vermiyorlar, gelip dükkanı denetliyorlar, demişbaşları bir kaç sene satamıyorsun tam hatırlamıyorum. dükkanı belirli bir süre (senesini hatırlamıyorum) içerisinde kapatırsan, batarsa filan faiziyle geri ödüyorsun.

tavsiyem işine odaklan bunlarda uğraşacağına. ben hepsiyle uğraştım bir yerden sonra s.. dedim.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
alper155 sizin bahsettiğiniz genç girişimci olayı farklı. Adı KOSGEB Hibesidir. Ve yazdıklarınızın eksiği yok fazlası var :) (Aslında kimse hibe için başvurmaz,akabinde verilen cazip kredi içindir amaç) onda da yaş sınırı yok. Boşuna devleti kendinize denetmen/ortak etmiş oluyorsunuz.

ama konu sahibinin sorduğu soru da ki genç girişimci desteğinin yaş sınırı mevcut. Şirket kurulduktan sonra alamazsınız.

alper155 alper155 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek serbest ticaret
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 48
  • Ticaret 8, (%75)
cthax ben uğraşalı çok zaman geçti üstünden, dediğin gibi olabilir. ama yine de uğraşılmaz bu işlerle :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Aynen katılıyorum. Bende KOSGEB belgesi mevcut. İş planını hazırlarken bir baktım. İhtiyacım bile yok

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
2019 senesinde kendim faydalandım şuanda kardeşim faydalanıyor şirketi açtıktan sonra süre başlıyor 2 ay geç fatura kesmeye başlamıştım şirket açılış tarihinde sonlandı. Eğitim olayı farklı KOSGEB le alakalı eğitimsiz muhasebeci in genç girişimci sekmesini işaretlemesi lazım

emirbugra emirbugra Entrepreneur Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web ve Mobil Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 39 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
bir çin atasözü der ki tırnağın varsa başını kaşıyacan. genç girişimci desteği falan bunlar binde bir ihtimalle denk gelir. hergün birsürü insan kosgebe ve tübitağa başvuruyor. o kadar proje arasından senin projene destek verilmesi için ya gerçekten iyi bir projen olmalı yada yukarlardan birini tanımalısın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al