wmaraci reklam

Gerçek Editör

11 Mesajlar 1.240 Okunma
smmexpress

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba arkadaşlar, site de bir çok makale yazarı ve editörlük işleri yapanlar var. Ama bence bu makaleler tatmin edici değil ki fiyatları da çok düşük zaten 100 kelimesi1 TL ile 1,5TL arası değişiyor. Ama bu makaleler okuıyucuyu çok tatmin edici olmuyor. Özellikle spesifik konularda, çünkü o konu ile ilgili olmadığı halde o konu ile ilgili yazı yazabiliyor.

Gerçek manada rekabet edici makaleler yazılar elde edebilmek için ne yapmalı?

Mesela Bisiklet alanında makale yazabilecek kişi bisiklet ile ilgili biri olması gerekir. Okuyucuyu tatmin edecek yazıları yazması için onlar gibi düşünebilmesi gerekir diye düşünüyorum. Profesyonelce bir site yönetmek için yazar editöre ihtiyaç var ama onlaında profesyonel ve alanında bilgili olması gerekmez mi?

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.
wmaraci
reklam

YunusG YunusG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
Makale yazabilmek için yazılacak her konuyu bilmeye gerek yok diye düşünüyorum. Okuduğunu anlayabilen, anladığını anlam bütünlüğü içinde ifade edebilen her insan yazacağı konu hakkında bir miktar araştırma yaptıktan sonra makale yazabilir.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
katilcenin bazı alanlarda o şekilde yazmak mümkün. Ama bilgi amaçlı yazılarda o şekilde olmuyor. O içeriği okuyacak kişiler zaten bir miktar bilgi sahibi olduğundan makaleyi detaylar için okumak istiyor. Ama bildiği şeyler olduğu için çok sığ yazılar olduğunu düşünüyor.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba kohreg,
Dediklerinize katılıyorum. Spesifik alanlarda 100 kelimesi 1.5tl ye Makale yazdirdiginizda o siteyi takip etmek isteyenin gözünde çöp site olacak ve 2.kere girmeyecek bile. Zamanla da gözden düşecek. Google in gözünden.
kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

YunusG YunusG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
kohreg esas sorun araştırılıp yazılamamasında değil,yazarların geneli konunun hakkını vermek yerine kısa yoldan nasıl hazırlayıp parayı alabilirim derdinde olduğu için detaysız, gelişigüzel makaleler hazırlayıp teslim ediyorlar. Üniversite yıllarında alanım dahilinde olmayan konular hakkında detaylı makaleler hazırladım. Tabi hazırlamak bildiğin bir konu hakkında yazmak kadar kolay olmuyor, daha fazla vakit ve emek istiyor. Kaliteli yazarların birçoğu da bilmedikleri konular hakkında detaylı güzel makaleler yazabilir. Fakat bunu da 1-1,5 TL civarında değil daha yüksek ücretler dahilinde yaparlar diye düşünmekteyim. Bu konuda size katılmaktayım.
kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)

ozgurgezen adlı üyeden alıntı

Merhaba kohreg,
Dediklerinize katılıyorum. Spesifik alanlarda 100 kelimesi 1.5tl ye Makale yazdirdiginizda o siteyi takip etmek isteyenin gözünde çöp site olacak ve 2.kere girmeyecek bile. Zamanla da gözden düşecek. Google in gözünden.

Şu an da bu problemi yaşıyorum hocam :)

Ek Olarak:

katilcenin adlı üyeden alıntı

kohreg esas sorun araştırılıp yazılamamasında değil,yazarların geneli konunun hakkını vermek yerine kısa yoldan nasıl hazırlayıp parayı alabilirim derdinde olduğu için detaysız, gelişigüzel makaleler hazırlayıp teslim ediyorlar. Üniversite yıllarında alanım dahilinde olmayan konular hakkında detaylı makaleler hazırladım. Tabi hazırlamak bildiğin bir konu hakkında yazmak kadar kolay olmuyor, daha fazla vakit ve emek istiyor. Kaliteli yazarların birçoğu da bilmedikleri konular hakkında detaylı güzel makaleler yazabilir. Fakat bunu da 1-1,5 TL civarında değil daha yüksek ücretler dahilinde yaparlar diye düşünmekteyim. Bu konuda size katılmaktayım.

Aynen o fiyatlara o emek verilmez diye düşünüyorum.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Gerçek manada rekabet edebilmek için gerçekten konuya hakim birisinin yazması gerekmekte diye düşünüyorum.
Örneğin bisiklet sitesi için "hangi yağlar ile zinciri yaglayabililirz" başlıklı yazı yazıp içinde genel yaglarla yaglariz yazarsa eninde sonunda o site çöp olur. Veya konu içinde wd40 en uygunu vidividi yazarsa o zaman takip eden siteyi izlemeye alır diye düşünüyorum
kohreg mtnyvz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
@ozgurgezen tam olarak bahsettiğim bu hatta konu bile tutuyor yani :D
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

Shooter Shooter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Medya Uzman
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 528
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 12, (%100)
Sonuna kadar haklısın diyebilirim. Ben kendi şahsım olarak bir ara makale yazıp satıyordum. Fakat sadece bir alanda yazıyordum. Bu yüzden biraz pahalı oluyor ve çok fazla kişi yanaşmıyordu. Ama 10 kişiye 1 TL'den yazacağıma, 2 kişiye 5 TL'den yazarım. Hem daha fazla zaman ile daha iyi bir yazı yazarım hem kendime de zaman ayırırım.
kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
Shooter hocam bende 3 TL ye basit bi makale yerine 10TL ye gerçekten bilgilendirici bir makaleyi tercih ederim ve öyle birini bulursam uzun süreli çalışırım. Ama nasıl bulacağım bilmiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al