wmaraci reklam

Gerçek İş Arıyorum

37 Mesajlar 3.446 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Gerek kalmadı teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

pmehmet pmehmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 809
  • Beğeniler 90 / 187
  • Ticaret 8, (%100)
Paraya lüzum yoksa kendini ingilizce eğitimine verebilirsin. Veya programlama dili ,tasarım vb öğrenebilirsin .Ha istanbul'daysan cast ajanslarına gidebilirsin.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Lise mesunusun amele isler disinda is bulamassin

Deneme

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeşim işkur'a başvur onlar seni eleman arayan fabrikalara yönlendiriyorlar.Benim kardeşimde işkur aracılığı ile bir otomotiv yedek parça fabrikasına girdi işi hafif maaşı asgari ücret ama tüm sosyal hakları mevcut üniversiteye gidene kadar oda bu şekilde çalışacak bir düşün derim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sercans Sercans www.sercansevincer.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 100 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Paraya çok ihtiyacın yoksa hafta sonlarını değerlendirmek üzere ismek'in ücretsiz vermiş olduğu kurslara gitmeni öneririm. Bunun haricinde hafta içi merak ettiğin bir alanda çalışan firmayla görüşüp ücretsiz staj yapabileceğini işi öğrenmek istediğini belirterek yemek + yol karşılığı kendini geliştirmeye başlayabilirsin derim.

Teknoloji alanında kendini geliştirmek istersen, bu alanda diploma bir kağıt parçasından ibaret.

İyi forumlar.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Lise mezunuyum. Çok yanlış düşünüyorsun. Tamamen size bağlı. Makine Ressamıyım. Şuan dışarıdan okuyorum Üni ama Lise mezunu olarak görünüyorum.

Önerim şu olur: Zaman kaybetmeden ÜNİ ye git. Ne kadar uzatırsan okadar soğursun. Ben 3 sene gitmedim sonra iş hayatım ilerledi. Bırakım gidesim de gelmedi öyle takılıyorum şuan. Okulda öğrendiklerinde aklından çıkmadan biran önce gir.

melankolia contentwriter Ozbe

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Şimdiki aklım olsaydı üniye gitmezdim... Ne diploma işe yarıyor ne de eğitim süresince bir şey öğretiyorlar... Bunun yerine çiftçilik gibi hem kazançlı hem de yararlı mesleklerden birini seçerdim. Hiç olmadı mantar yetiştirirdim ama mutlaka bu türden bir şeyler yapardım.

Geldiğim noktada bir üni bitirdim birini de dışardan okuyorum. Faydası nedir? Hiçbir şey. Boşa giden yıllarıma yanıyorum sadece. Üniye gideceğime yabancı dil, kodlama dili gibi daha faydalı şeylere kafa yorsaydım çok farklı bir yerde olurdum.

İTÜ, ODTÜ gibi ünilere gitmeyecekseniz okuduğunuz boşa gidecek benden söylemesi, Türkiye'de üniversite eğitimi tamamen zaman kaybı. Hele şu her ile üni açıldıktan sonra kalite iyice düştü. Hakkari'ye, Kilis'e, Hatay'a, Van'a üni okumaya gideceğinize amelelik yapın daha iyi.
melankolia tolga07 Vedatpolat

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Mekatronik müh için yurtdışı burs kazandım orada mekatronik müh okuyacağim ayni zaman da gerekli ekipmanlari toplayip yazilim grafik tasarim, dijital sanat logo tasarim 3d tasarim gibi alanlarda da kendimi gelistirmeye calisacagim.

Amacim robottan mekanik olarak tasarlanan her şeyi kendi başima dizayn edip kurgulayabilmek. Eğer her sey planladigim gibi giderse Şirket kuracagim cünkü güç ve dayaniklilik arttiran robotik koldan giyilebilir(Takılabilir) göz mesafesi ve netliğini arttirmaya yarayan robotik gözlüğe kadar bir cok projem var. Türkiye 4 5 sene icerisinde teknoloji bilim yoluna girer olur da bir mucize olursa ülkeme dönüp burada da gerekli projeleri gelistirecegim.

Kisacasi amacim mekanik, elektronik ve yazilimsal olan her seyi ögrenmek. Muhendisler aç kaliyor veya az kazaniyor sözlerine kesinlikle inanmiyorum. Siz işinizde ilk 3e girecek potansiyelde biri olun bakin nasil aylik 15 20 bin dolar veya üzeri para aliyorsunuz her sey kisisel donanim yetenek ve yaratici zekaya bağli

Velhasil
Oku. Üniversiteye mutlaka ama mutlaka gir istedigin meslegi ve kendini gelistir.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

pmehmet adlı üyeden alıntı

Paraya lüzum yoksa kendini ingilizce eğitimine verebilirsin. Veya programlama dili ,tasarım vb öğrenebilirsin .Ha istanbul'daysan cast ajanslarına gidebilirsin.

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

melankolia adlı üyeden alıntı

Kardeşim işkur'a başvur onlar seni eleman arayan fabrikalara yönlendiriyorlar.Benim kardeşimde işkur aracılığı ile bir otomotiv yedek parça fabrikasına girdi işi hafif maaşı asgari ücret ama tüm sosyal hakları mevcut üniversiteye gidene kadar oda bu şekilde çalışacak bir düşün derim.

Sercans adlı üyeden alıntı

Paraya çok ihtiyacın yoksa hafta sonlarını değerlendirmek üzere ismek'in ücretsiz vermiş olduğu kurslara gitmeni öneririm. Bunun haricinde hafta içi merak ettiğin bir alanda çalışan firmayla görüşüp ücretsiz staj yapabileceğini işi öğrenmek istediğini belirterek yemek + yol karşılığı kendini geliştirmeye başlayabilirsin derim.

Teknoloji alanında kendini geliştirmek istersen, bu alanda diploma bir kağıt parçasından ibaret.

İyi forumlar.

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Lise mezunuyum. Çok yanlış düşünüyorsun. Tamamen size bağlı. Makine Ressamıyım. Şuan dışarıdan okuyorum Üni ama Lise mezunu olarak görünüyorum.

Önerim şu olur: Zaman kaybetmeden ÜNİ ye git. Ne kadar uzatırsan okadar soğursun. Ben 3 sene gitmedim sonra iş hayatım ilerledi. Bırakım gidesim de gelmedi öyle takılıyorum şuan. Okulda öğrendiklerinde aklından çıkmadan biran önce gir.

İsa adlı üyeden alıntı

Şimdiki aklım olsaydı üniye gitmezdim... Ne diploma işe yarıyor ne de eğitim süresince bir şey öğretiyorlar... Bunun yerine çiftçilik gibi hem kazançlı hem de yararlı mesleklerden birini seçerdim. Hiç olmadı mantar yetiştirirdim ama mutlaka bu türden bir şeyler yapardım.

Geldiğim noktada bir üni bitirdim birini de dışardan okuyorum. Faydası nedir? Hiçbir şey. Boşa giden yıllarıma yanıyorum sadece. Üniye gideceğime yabancı dil, kodlama dili gibi daha faydalı şeylere kafa yorsaydım çok farklı bir yerde olurdum.

İTÜ, ODTÜ gibi ünilere gitmeyecekseniz okuduğunuz boşa gidecek benden söylemesi, Türkiye'de üniversite eğitimi tamamen zaman kaybı. Hele şu her ile üni açıldıktan sonra kalite iyice düştü. Hakkari'ye, Kilis'e, Hatay'a, Van'a üni okumaya gideceğinize amelelik yapın daha iyi.

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Mekatronik müh için yurtdışı burs kazandım orada mekatronik müh okuyacağim ayni zaman da gerekli ekipmanlari toplayip yazilim grafik tasarim, dijital sanat logo tasarim 3d tasarim gibi alanlarda da kendimi gelistirmeye calisacagim.

Amacim robottan mekanik olarak tasarlanan her şeyi kendi başima dizayn edip kurgulayabilmek. Eğer her sey planladigim gibi giderse Şirket kuracagim cünkü güç ve dayaniklilik arttiran robotik koldan giyilebilir(Takılabilir) göz mesafesi ve netliğini arttirmaya yarayan robotik gözlüğe kadar bir cok projem var. Türkiye 4 5 sene icerisinde teknoloji bilim yoluna girer olur da bir mucize olursa ülkeme dönüp burada da gerekli projeleri gelistirecegim.

Kisacasi amacim mekanik, elektronik ve yazilimsal olan her seyi ögrenmek. Muhendisler aç kaliyor veya az kazaniyor sözlerine kesinlikle inanmiyorum. Siz işinizde ilk 3e girecek potansiyelde biri olun bakin nasil aylik 15 20 bin dolar veya üzeri para aliyorsunuz her sey kisisel donanim yetenek ve yaratici zekaya bağli

Velhasil
Oku. Üniversiteye mutlaka ama mutlaka gir istedigin meslegi ve kendini gelistir.

Herkese çok teşekkür ederim, Allah razı olsun, genel kanı üniversitenin gereksiz olduğu fikrinde sanırım. Üniversite bence de çok mühim değil eğer öğretim kadrosu çok iyi bir üniversite değilse çünkü 4 sene fazladan lise okumak gibi saçma bir şeye de dönüşebilir adi bir üniversiteye gitmek ama her ne kadar öyle olsa da o 'kağıt parçası' yardımıyla bir çok kapı açılıyor, bir iş başvurusunda olsun lisans, ön lisans seçmek lise seçmekten daha iyi olacaktır düşüncem.

Ondan sonra paraya çok ihtiyacım yok derken bedavaya da calisabilecegimi düşünmüyorum açıkçası, tamam iş ogretecekler eyvallah ama her Allahin günü kalk git çalış, ister istemez bazı sorunlarla karşılaş, ay başı karnım doydu o bana yeter demek biraz hevesimi kırar. Ama mümkün mertebe örneğin yazılım alanında falan gerçekten bana öğrenmem konusunda yardımcı bir yer olsa cüzi bir fiyat başlangıç ile geliştikçe artan bir fiyatla çalışmak isterdim. (Böyle bir tecrübem oldu, stajvari bir yerdi lakin çalıştığım yerde benden başka webci olmadığı için öğreten de olmadı, kendi başıma çırpındım en sonunda istifa ettim. )

Kurslar ve işkura gelirsek, halkegitimin kurslarına yazıldım ama bir türlü çağırmıyorlar, nedenini bilmiyorum, listeye adımı yazıyorum numaramla ve tc doğum ile birlikte, arayan soran yok, gidip soruyorum kurs baslamamistir falan diyorlar, gerçi çok da önemli değil halk eğitimden çok fazla bir şey alacağımı düşünmüyordum zaten. Onun dışında Udemy üzerinde kurslar satın alıyorum web tasarım üzerine, onlarla da kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama heves eksikliği nedeniyle örneğin bi heves ediyorum uzun uzun izliyorum uyguluyorum, sonra yatış o yatış, haftalar boyunca daha bakmıyorum öyle bir problemim var.
Fiziksel kurs kısmına gelirsek, açıkçası fiziksel bir kursa gitmek gibi bir ayrıma kalırsam dershaneye gitmeyi tercih edeceğimi düşünüyorum.
Iskur konusuna gelince, ben ilk uzun vadeli işime ıskur ile girmiştim ama o da bir marketti, marketteki bazı sorunlar ve zaman sorunları bide iş yoğunluğu yüzünden 3 ay geçmeden istifa edince ıskur üyeliğim yanmış oldu. Gerçi herkes öyle dedi diye öyle düşünüyorum, gidip sormadım hiç, en yakın zamanda gidip sorabilirim.

Daha fazla öneriye açığım, uzun uzun yazmışsınız teşekkürler tekrar :)

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Hala önerilere açığım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al