wmaraci reklam

Hangi vergileri ödemek lazım?

10 Mesajlar 1.139 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Mobil uygulama üzerinde görevler tamamlayarak kazanç elde eden kişiler için hangi ödemeleri yapmamız gerekmektedir?
Kendi gelir vergim dışında kullanıcının kazancından da gelir vergisi vermek zorunda mıyım? Düzenli olmayacağı için gerekmediğini düşünüyorum ama sigorta gerekli mi? Kendi vergilerim dışında uygulamayı kullanıp kazanç elde eden kişi için benim ne gibi ödemeler yapmam gerekir. Kazanç en fazla kullanıcı başına aylık 250 tl falan olacak.

wmaraci
reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
bir vergi olduğunu sanmıyorum.

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Gider pusulası kesmeniz gerekiyor. Oranı tam olarak bilmiyorum, ödediğiniz ücretin bir kısmını ödediğiniz kişi adına vergi olarak develete siz ödüyorsunuz. Bunun için ödemelerinizi vergi oranını da hesaplayarak yapın. Muhasebeciniz daha detaylı bilgi verecektir.

bymuratmis bymuratmis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 64 / 116
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba hocam banka hesabınızdan aylık çok sayıda para giriş çıkışı olacağı için bir kurum şirket hesabı gibi bir hesap ile işlem yaparsanız vergi vs başka bişey çıkmaz diye düşünüyorum. Veya bir kaç tane farklı banka veya farklı isimdeki hesaplarla işlem yaparsanız kimse vergi vs sorgulamaz.
Bu arada ne tür bir uygulama ayda 250 civarı kazandırır hocam bu uygulamayı görmek isterim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
KurşunKalem Gider pusulası dışında bir şey yoksa güzel. Sözde bende muhasebeciyim :D artık ben takip edemiyorum her gün bir şey oluyor. Muhasebeci daha iyi biliyordur dediğiniz gibi fakat ona danışmadan fikir edinmek istedik.

bymuratmis Şuanda tam bittiği söylenemez o yüzden bilgi paylaşmayacağım fakat istenilen sonucu verirse tabi ki her platformda tanıtımı yapılacak. aylık kazancı 250 tl olarak belirtmemin nedeni tahmini (artabilir - azalabilir).

charset charset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 190 / 50
  • Ticaret 5, (%100)
Nerede gelir orada vergi,network marketing firmasından 50 tl çekerken bile gelir vergisi alıyorlar.Ek olarak aylık 250 nasıl kazandıracaksınız?Tabiki şuan anlatamazsınız😆 ama şunu düşünün.A kişisi: bir uygulama varmış ayda 250 tl kazandırıyormuş. b kişisi: Hadi lan ordan 1 ay sonra a kişisi: Bu ay 250 tl kazandım ve hesabıma çektim b kişisi: Uygulamanın adı ne?Nasıl kazandırıyor? 3 ay sonra ortalama 100.000 bin kullanıcı(kuruş kuruş bile kazandıran 20.000 civarına ulaşıyor tabi aktif kullanıcı ) 1 yıl sonunda ülkenin elon musku olursun 😂 Tabi şirketlerden yada vb. işlerini(git şuranın fotosunu çek vb. ) yaptıracağı bir projeyse rakiplarin güçlü haberin olsun.Projende başarılar dilerim.

200$ Google Cloud kodları için profilimi ziyaret edebilirsiniz.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
charset değerli yorumun için teşekkürler. Uygulama üzerinde 6 kişi çalışıyoruz. Öyle anket doldur , fotoğraf çek ve ya şunu paylaş gibi görevleri yok. Her alanda olduğu gibi bu alanda da rakipler var fakat tutunabilmek için ilk başta yerel çalışıp daha sonra istanbul ankara gibi büyük yerlerde aktif etmeyi düşünüyoruz. Zengin olmak isterim fakat çalarak bunu yapmak istemem.
charset

kişi bu mesajı beğendi.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam bu konuda ciddi yaptırımlar var saadet zinciri benzeri ŞİRKETİNİZDE VEYA SİZİN İÇİN ÇALIŞMAYAN SİGORTASI OLMAYAN kişilere ödeme yapamazsınız türk ticaret kanunları böyle söylüyor. Daha detaylı bilgi için bir mali müşavir ile görüşün.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
RespectionS Saadet zinciri gibi bir oluşum söz konusu değil. Şuan test ve geliştirme aşamasında bu alanda ilk çalışmamız bu yüzden pek bilgim yok. Sigorta olayı bir sorun. Aslında Freelencer gibi düşünüldüğünde (şuana kadar freelencer'ın sigortası olduğunu duymadım) olmasa olur gibi geliyor fakat Cuma günü muhasbeciden daha net bilgi edinmeye çalışacağım.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

bymuratmis adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam banka hesabınızdan aylık çok sayıda para giriş çıkışı olacağı için bir kurum şirket hesabı gibi bir hesap ile işlem yaparsanız vergi vs başka bişey çıkmaz diye düşünüyorum. Veya bir kaç tane farklı banka veya farklı isimdeki hesaplarla işlem yaparsanız kimse vergi vs sorgulamaz.
Bu arada ne tür bir uygulama ayda 250 civarı kazandırır hocam bu uygulamayı görmek isterim

250 tl aylık çok mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al