wmaraci reklam

Hasar Kayıtlı Aracımı Nasıl Satabilirim ?

17 Mesajlar 2.336 Okunma
smmexpress

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
1.5 sene önce hasar kayıtlı bir araç aldım. Nakit ihtiyacım için satmak istiyorum normalde hasar kayıtsız olanlar benim aldığım zamanlar 45-46 bin lira civarındaydı şuan baktığımda 50 bin civarında sahibinden.com'a 41.000 ₺ ye koydum satamadım. Hatta bir arkadaş ile 38.500 ₺ ye anlaşmıştık satış gerçekleşmedi. Facebook'ta paylaştım mesaj atan hasar kaydı var mı diye mesaj atıyor zaten orada kocaman parça parça 28 bin lira hasar kaydı var diye yazmasına rağmen.

Hasar kaydından dolayı 10-13 bin lira ucuza verdiğim halde satılmadı.

Nasıl satmamı öneririsiniz ? (Siz olsanız ne yapardınız ?)

wmaraci
reklam

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
İlan linkini pm atar mısınız? Araç arıyordum da bakmak istedim.

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
TayfunGuler https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-fiesta-1.4-tdci-titanium-x-115.000-km-dizel-temiz-arac-673486406/detay/
Fiyat güncelledim, o yüzden yayından kalmış 1 saate yayında olur.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Bizim milletimizin en büyük sorunu bu. Kaportada işlem varsa, ekspertiz al kardeşim diye zorlasa bile almaz. O aracı sahibinden.com haricinde bütün ilan sitelerine koyun. Galerileri gezin. Oto pazarlarına gidin. Mutlaka satılır ama tabi ki zarar edersiniz. Ki ölü fiyat vermek için yarışan yarışana olacak. Zarar edecek olsanız da durumunuzun aciliyetine göre satmak zorunda kalabilirsiniz. Piyasa da gerçekten ölü gibi şu anda. Umarım istediğiniz gibi olur.
theharunuysal Miraccsanci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
hkccrn Maalesef çünkü hasar kayıtsız olan bir araçtan bir eksiğini görmedim, pazara hiç götürmedim çok mantıklı deneyeceğim başka ilan sitelerine koymayı deneyim. İnsanlar sadece sahibinden.com'a bakıyor diye düşünmüştüm.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
2012 yılında sadece 150tl hasar kaydı var diye bmw aracımı sahibinden.comda ölü fiyata almaya çalışanlar olmuştu. Bana öyle denk geldi belki de bilmiyorum. Ertesi haftasonu pazara götürdüm yarım saatte sattım hocam. Diğer ne kadar ilan sitesi varsa verin çekinmeyin. Bir kaç saate hepsini halletmiş olursunuz.
theharunuysal Miraccsanci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
hkccrn evet hocam haklısınız şuan o sitelere üye oluyorum hepsine ilan koyacağım pazarı hiç düşünmemiştim ben. Çok teşekkür ederim
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam parça parça 28 bin hasar az değil ama tek parça en fazla hasar ne kadar? Şaseye girmiş mi hiç bir kaza? Ön tampondan çarpma varsa nereye kadar girmiş?

Tampon ufak tefek göçük falan hiç sorun değil bence ama nerdeyse tüm günüm araç üstnde geçiyorum, gıcırdayıp duran, motoru titreme yapan araca binmek istemem. Kapıda ciddi hasar, ön düzünde hasar varsa yetkili serviste dahi yaptırsan araba ne hikmetse ilk halini alamıyor. Ya ses geliyo ya tutuş farklı çekiş farklı kesin bir problem çıkıyor.

Yani araban ucuza gidecek yapacak birşey yok. Ama satamamandaki ana sebebi söylüyorum, ekonomi berbat durumda ve sıfır araçlarda ötv indirimi var bu ikinci el piyasasını da çok düşürdü.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
impjix Tabi ki hocam hasar kayıtsız araç parası istesem satılmaması normal ama hasar kayıtsız araçtan 10-12 bin lira daha ucuz fakat yine satılmadı keşke alıcıyı bulmuşken verseydim ilk ilanı koyduğum gün alıcı 38.500 ₺ vermişti, dolar vereyim ziraat bankası düşük bozuyor dedi noterde sıkıntı olmasın diye siz en iyisi bozdurun dedim. Bozdurmadı ve kaldı öyle satmadım şuan düşünüyorum keşke satsaydım belki elindeki 2.500 dolarını 5.4 iken 5.5 den alırdım ama daha kısa zamanda satmış olurdum.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Doları çekip döviz bürosunda bozdursaymış öyleyse. Elden alınan dolarda çok oyun çıkıyor dikkat edin hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al