wmaraci reklam

Hayalimdeki İş: Spor Salonu Açmak

25 Mesajlar 3.529 Okunma
wmaraci reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar,

Son zamanlarda bu fikri çok düşünüyorum. Belki 3-4 seneye elime fırsat geçebilir. Geçen gün televizyonda gördüm bir bayan 35 bin liraya spor salonu açmanın derdindeydi. Ancak benim bütçem bu kadar düşük olmayacak. En azından 100-150 bin ₺ olabilir. Belki daha da fazla.

Sizce bu işe girilmeli mi? Salonda olmasını düşündüklerim;

• Kardio

• Fitness

• Body

• Sporcu yiyecekleri ve içecekleri

• Sporcu Kıyafetleri

• Turnuvalar

• Bu içecek ve yiyeceklerin, kıyafetlerin internet üzerinden satışı

Başlıca bunlar bu duruma ek olarak bayanlara ve baylara özel ayrılmış soyunma odaları, duş alanları gibi yerlerde olacak. Bu forumdaki yardımseverliği başka hiçbir forumda göremediğim için buraya açtım konuyu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, bütçe ne kadar olmalı veya neler yapılmalı?

Ayrıca; Aktif olarak fitness ve body ile ilgilenmekteyim.

wmaraci
reklam

Bulutekno Bulutekno Free Free Freelancer... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek FreeHuman
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 103 / 141
  • Ticaret 3, (%100)
Uzun zamandır spor yapan biri olarak söylüyorum. Kesinlikle kişiye özel spor programı da yaparsan daha çok tutulursun. Sadece bir fikir. Bunun için

GENÇVEFİT diye bir site var istersen inceleyebilirsin. Tabi bunun gibi yüzlerce site var fakat ençok hoşuma giden bu siteydi.

Sprocu içecekleri satacaksan dikkatli olmalısın. Başına dert açılabilir. Sıkıntılı ürünlerle felan uğraşabilirsin. Tabi özenle seçersen sorun çıkmayacağına eminim.

Bütçe konusunda birşey söyleyemem çünkü bu çok ayrıntılı bir konu. Piyasa araştırması yapmak lazım.

HTML-CSS ve BOOTSTRAP-JQUERY,
PSD döküm,
Tema editleme.
Temayı responsive hale getirme.

blanc41 blanc41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 32 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
100 bin tl var ise yapılabileceğini düşünüyorum hocam. hakkında hayırlısı olsun

www.sametavci.com.tr

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

Bulutekno adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır spor yapan biri olarak söylüyorum. Kesinlikle kişiye özel spor programı da yaparsan daha çok tutulursun. Sadece bir fikir. Bunun için

GENÇVEFİT diye bir site var istersen inceleyebilirsin. Tabi bunun gibi yüzlerce site var fakat ençok hoşuma giden bu siteydi.

Sprocu içecekleri satacaksan dikkatli olmalısın. Başına dert açılabilir. Sıkıntılı ürünlerle felan uğraşabilirsin. Tabi özenle seçersen sorun çıkmayacağına eminim.

Bütçe konusunda birşey söyleyemem çünkü bu çok ayrıntılı bir konu. Piyasa araştırması yapmak lazım.

Hocam detaylı geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam. Spora kayıt olan her üye ile sözleşme yapılır zaten muhakkak. Sözleşmeye bir madde olarak ekleyebiliriz; salon üyelerinin salondan almış oldukları her türlü spor içecekleri ve yiyecekleri tamamen kendi sorumluluğundadır tarzında. Tabi bir avukat ile de görüşmek gerek. En temiz ve bilinen markalar ile çalışırız hocam.
Sizce ne kadar bütçe gerekiyor ve gerçekten gelir sağlayabilir miyiz?

blanc41 adlı üyeden alıntı

100 bin tl var ise yapılabileceğini düşünüyorum hocam. hakkında hayırlısı olsun

Umarım hocam. Var mı öneriniz :) Teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
son zamanlarda baya bi ilgi gören sektör tavsiye ederim tabi 100 bin tl ile farklı işler yapılabilir. Burada birisi çıkıp sana şunu yap derse dinleme o kişiler kendine göre konuşuyor yapabileceğini düşünüyorsan hayırlı olsun kosgeb miydi öyle bi devlet desteği vardı araştır istersen :)

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

blanc41 blanc41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 32 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Gucluyazar benim önerim salondaki şarkılarla alakalı olacak :) bi tane flaş bellek ayarlıyıp sağlam gb'ı olan ona yüklü miktarda arşiv yapmanızı öneriyorum çalıştığım salonumdaki dinlediğim müzikler dejavu etti beni :) en az 1.000 rock-remix tarzı olması gerekiyor

www.sametavci.com.tr

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

xsafa adlı üyeden alıntı

son zamanlarda baya bi ilgi gören sektör tavsiye ederim tabi 100 bin tl ile farklı işler yapılabilir. Burada birisi çıkıp sana şunu yap derse dinleme o kişiler kendine göre konuşuyor yapabileceğini düşünüyorsan hayırlı olsun kosgeb miydi öyle bi devlet desteği vardı araştır istersen :)

Yapabileceğimi düşünüyorum ancak gelir-gider konusunda hiç bilgim yok. Verilen yatırımı hak eden bir sektör olduğunu düşünüyorum. Kosgeb de incelerim hocam teşekkürler.

blanc41 adlı üyeden alıntı

Gucluyazar benim önerim salondaki şarkılarla alakalı olacak :) bi tane flaş bellek ayarlıyıp sağlam gb'ı olan ona yüklü miktarda arşiv yapmanızı öneriyorum çalıştığım salonumdaki dinlediğim müzikler dejavu etti beni :) en az 1.000 rock-remix tarzı olması gerekiyor

Teşekkürler hocam, müzikleri kullanıcılarımızın isteğine göre çok kısa sürede arşivletebiliriz zaten. :D

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
100-150Bin Liradan daha fazla tutar bence, hem aletler çeşitli olmalı hemde alet sayısı çok olması lazım. İş çıkışlarında oluşan yoğunluktaki sıra bekleme olayı insanı soğutuyor neredeyse. Ayrıca kiralanacak yer daha önceden spor salonu olarak kullanılmadıysa yapılacak tadilat masraflarınıda göz önünde bulundur.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Addison123 Haklısınız hocam sıra bekleme olayını bende yaşadım ve çok sıkıntı. Bunun önüne de geçmek gerek tabi, haklısınız.

alexbaysu alexbaysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 18 / 90
  • Ticaret 21, (%100)
Açıkçası spor salonu var spor salonu var. Açmak istediğiniz yer kaç metrekare olacak büyük bir yer mi açmayı düşünüyorsunuz yoksa küçük mahalle arasında bir spor salonu mu? 30 bin lirayada spor salonu kurulur 900 bin lirayada burda önemli etken salonun büyüklüğü,spor aletlerinin kalitesi,çeşitliliği ve sayısıdır. Bu işe başlamadan önce üyelik fiyatlarını belirleyip ona göre bir hedef oluşturmanız gerekir. Masrafınızı gelirinizi giderinizi ona göre ayarlamanız gerekir.

Ayrıyetten sporcu besinleri yani supplementler ek gelir için iyidir güzel para bırakır.
Eğer personal trainer iseniz kişiye özel eğitim ile aylık ek ücret alabilirsiniz.Değilseniz isede salonunuzda ki çalıştırdığınız hocanın üzerinden komisyon alabilirsiniz.(örneğin %40 size,%60 salondaki hocaya)

Aklınızda başka bir soru varsa yine yardımcı olabilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al