wmaraci reklam

Hesabımın Borcu Ne Kadar ?

12 Mesajlar 1.822 Okunma
wmaraci reklam

KaanApaydin KaanApaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Arkadaşlar hangi borç daha acil.Hiç bişey anlamadım. yardımcı olurmusunuz. konu hakkında bilgisi olanlar..
Kyk yattı ve borcum var gözüküyor fakat hangisi daha aciliyetli şuanda bilemedim.

https://www.gamepaylasim.com/ » Düşünceler profesyonel olmadıkça emekler amatör kalır.
wmaraci
reklam

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam tek borcun var zaten o da 309.19₺

OzanWeb OzanWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 128 / 97
  • Ticaret 6, (%100)
309 tl

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Toplam borcun 309,12 , ödemen gereken yasal tutar ise 123,68. İster toplam borcu öde ister asgarisini öde farketmez, ikiside aciliyetli değil asgari ödeme tutarını hesap kesim tarihinden itibaren 10 gün içinde ödeyebilirsin ve hesap değil hesab.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
peki asgari tutardan kalan borç ne oluyor bilgisi olan varmı ?

https://www.gamepaylasim.com/ » Düşünceler profesyonel olmadıkça emekler amatör kalır.

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
Ödeme alt limitidir

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Fou adlı üyeden alıntı

Toplam borcun 309,12 , ödemen gereken yasal tutar ise 123,68. İster toplam borcu öde ister asgarisini öde farketmez, ikiside aciliyetli değil asgari ödeme tutarını hesap kesim tarihinden itibaren 10 gün içinde ödeyebilirsin ve hesap değil hesab.

hocam bilgilendirme için teşekkür ederim başlığı düzelttim ve eminsiniz değilmi ona göre 123 tl olan borcu ödeyeceğim, diğer türlü 309 ödersek yanarız. Zaten 500 yatıyor.Peki asgari ödeme tutarını ödedikten sonra geriye kalan borcu kaç gün içerisinde ödemeliyim herhangi bir sınır varmı yoksa ...
Mesela 150 ödesem bu ay diğer ay da bi kısmını ödesem diğer ay bi kısmını o şekilde bölebilirmiyim sorun olurmu.

Scripthanesi hocam alt limiti derken ? Onu ödemem şuan için yeterli olurmu yani ..

wdrleo wdrleo Back-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full-stack Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

KaanApaydın adlı üyeden alıntı

hocam bilgilendirme için teşekkür ederim başlığı düzelttim ve eminsiniz değilmi ona göre 123 tl olan borcu ödeyeceğim, diğer türlü 309 ödersek yanarız. Zaten 500 yatıyor.Peki asgari ödeme tutarını ödedikten sonra geriye kalan borcu kaç gün içerisinde ödemeliyim herhangi bir sınır varmı yoksa ...
Mesela 150 ödesem bu ay diğer ay da bi kısmını ödesem diğer ay bi kısmını o şekilde bölebilirmiyim sorun olurmu.

Scripthanesi hocam alt limiti derken ? Onu ödemem şuan için yeterli olurmu yani ..

Asgari ücret, bir dönem borcu için ödemen gereken en az ödemeyi gösterir. 123 TL ödersen, borcunu bu ay ödemiş sayılacaksın. Ancak borcundan sadece 123 TL düşecek. 309 TL'den kalan 186 TL sonraki Ay'a devredecek ve sen kartından 186 TL tutarında kullanım yapamayacaksın 1 Ay boyunca.

Ayrıca üst üste 2 dönem asgari ücret ödersen, yani borcunu 2 dönem tamamen kapatmazsan, 3.cü de iktar alırsın ve kartın kullanıma kapatılır.

O yüzden tamamını ödeyebileceğin şekilde borçlanmaya alış, asgariyi ödemek bir ödeme biçimi değil, kalan tutara da faiz işliyor zaten. Bunu alışkanlık haline getirirsen, en sonunda elindeki limitten de olursun. Ayrıca bu durum Findeks kredi notunu da olumsuz etkiler.

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Sanırım burada bir yanlış anlaşılma var. Asgari tutarı 3. 4. 5. Defa da odesen kart kapatılmaz. Asgari tutar kartın takibe gitmemesi için önemli . Zira ben malsef hep asgari tutarimi yatirabiliyorum yıllardır.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Barış adlı üyeden alıntı

Sanırım burada bir yanlış anlaşılma var. Asgari tutarı 3. 4. 5. Defa da odesen kart kapatılmaz. Asgari tutar kartın takibe gitmemesi için önemli . Zira ben malsef hep asgari tutarimi yatirabiliyorum yıllardır.

Sürekli asgari tutar ödeyen müşteri banka açısından en iyi müşteridir aslında. Faiz işliyor çünkü.

Ama genel profile bakılınca güven vermeyen müşteridir.

Neresinden baksanız ters bir durum.

Allah kolaylık versin herkese.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al