wmaraci reklam

HP laptopumun ekran problemi

19 Mesajlar 1.874 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

persius35 persius35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek programcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 18 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
pardon garantisi varsa hiç zorlama zaten,aynen servise :) bu seçenek riski kullanıcıya ait :)

Php Kodlama - Wordpress - Nft Tasarım

wmaraci
reklam

emin0 emin0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

mecid adlı üyeden alıntı

emin0 o kadar anlamıyorum hocam. Lütfen o dediğiniz şeylerin nerede olduğunu ve nasıl kontorl edeceğimi izah ederseniz sevinirim :)

Kısacası harici bir monitöre bağlayın.
Görüntü gelmezse arkadaşın da anlattığı gibi fırınlama yöntemini yapabilirsin (Bantlama olayı). Garantisi varsa hiç uğraşmayın benim tavsiyem. Çünkü uyguladığınız yöntemlerden forumdaki arkadaşlarım sorumlu değildir. Kolay gelsin.

Programlama Dili İnsana Nasıl Düşünmesi Gerektiğini Öğetir. [Steve JOBS]

mecid mecid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)

emin0 adlı üyeden alıntı

Hocam direk bu işlemi yapması sıkıntı 4 aylık diyor makine basit bir problem olabilir. Çipi zorlamaya gerek yok bu aşamada.

4 ay değil, 4 YIL :)

Edit: Arkadaşlar, ben yan etki sordum, kimseden sorumlu olmasını istemiyorum. Sadece soru sordum ki, yan etkisi olursa, hiç denemeyim en baştan.

ilkercobanoglu ilkercobanoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Selam,

Şimdi bir soru soracağım, kimse gocunmasın diyeceğim.
Markete gittiniz. Sucuk alacaksınız. Bir kaç marka var. Üzerinde kocaman, Fermante veya Isıl İşlem görmüş yazıyor. Hangisini almanız lazım? Nitrik asit'in oluşturacağı faydalardan dolayı, Fermante'yi tercih etmeniz lazım. Uygun mantıklar için söylediğim bu örneği düşünebilirsiniz.

Bizler Bilişimci olduğumuza ve sorunun gıda ile alakalı kısmı olmadığına göre; Laptop'ın sağında, solunda veya arkasında muhtemelen VGA çıkışı mevcuttur. Veya HDMI olabilir. Oradan (standart CRT veya LCD monitörlerden ne bulursan) ekrana bağlantı sağla. Eğer ekranda herhangi bir görüntü varsa, cihazın kendi ekranı gitmiş olabilir. Değiştirmen gerekebilir. Yoksa, ekran kartı sorunun var büyük olasılıkla.

Isıl İşlem demiştim biraz önce. Arkadaşların fırınlama dedikleri ile aynı olaydır. Tek kelime ile yapılmaması gereken bir işlemdir. Zararlıdır. Kurtarılmış cihazların olmuş olması, her cihazın kurtulacağı anlamına gelmez. Başın ağrıdığında kullandığın ilaç ile, Mide ağrısı için kullanılacak ilacın aynı olmaması gibi. Lehim çatlağı varsa arkadaşın dediği gibi belki düzelir. CPU kendini korumaya alır. Makine kapanır. vs. ve düzelir kullanırsın. Hadi lehim çatlağı yoksa? Madalyonun diğer tarafından bakalım. Peki BIOS üzerinde hata varsa ve makine kapanmazsa ne olur? BIOS FirmWare update hatalı ise, yepyeni bir makine sahibi bile olabilirsin. Belki de ekran kartının film socketi gevşedi. Bunun için de ekrana görüntü gelmiyor olabilir.

Söylemek istediğim kısaca şu. Servise ver. Kontrol etsinler. Elindekini komple kaybetme riskini göze alıyorsan bir şey diyemem. Yan etki sormuştun ya. İlaç örneğimi düşünerek kendine göre seçeceğin yoldur yan etki.

Kolay gelsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)
ilkerçobanoğlu detaylı anlatım için teşekkürler. Laptopu açtığımda mode seçimi geliyor önce. Safe Mode seçtiğimde ekran normal olarak açılıyor. Ama normal mode olduğunda, önce windows logosu normal halindr ekranda görünüyor, daha sonra ekran karanlık oluyor, hiç bir şey gözükmüyor.

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)

mecid adlı üyeden alıntı

ilkerçobanoğlu detaylı anlatım için teşekkürler. Laptopu açtığımda mode seçimi geliyor önce. Safe Mode seçtiğimde ekran normal olarak açılıyor. Ama normal mode olduğunda, önce windows logosu normal halindr ekranda görünüyor, daha sonra ekran karanlık oluyor, hiç bir şey gözükmüyor.

Iyi bilmiyorum ama ben çocukken 3 4 kez win xp win 7 yazdn ard arda ses driverinden anlamiyordum sesi gelmiyordu diye dk başı format attım harddisk yanmıştı sizin dediginiz gibi ekranda logo gorunuyordu sonradan acilmiyordu pc ve harddisk yanmıştı. Şimdi sizde sorun ne bilemem.

ilkercobanoglu ilkercobanoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Önce hatayı localize etmek gerek. İlk mesajında "Hp markalı laptopumun ekranı çalışmıyor. Yani görüntü yok." ifadesini kullanmışsın. Post u okuyan herkes donanım tarafında sorun olduğundan emin olarak düşündü doğal olarak. Bu durumu açıklığa kavuşturalım böylece.

Makine açılırken HP Logosunu görüyorsan veya herhangi bir görüntü görebiliyorsan donanımsal sorun yok demektir. Öncelikle geçmiş olsun. Fırından kurtuldu makine :)

Safe Mode 'da ekranda görüntü var ve normal mode üzerinde grafik devreye girdiğinde görüntü alamıyorsan farklı konu başlıkları oluşuyor.

1. Yüklenmiş olan patch veya uygulama ekran kartını sömürüyor ve ekran kararıyor.
2. İyi bir Trojan senin makineyi çok sevmiş olabilir. Makineye şaka yapıyor olabilir. 1995 'de bizde şaka yapıyorduk 5.25" disketlerle. (Gençlik işte :) Allah'tan 8" disketlerin kapasitesi ufaktı bir şey yapamıyorduk o zamanlar.)
3. Ekran kartının fanı bozulmuş veya pislikten dönemiyordur. Grafik işlemci ısındığı için, ekranı kapatıyordur. Belki lehim tazelenmesi gerekebilir.
4. Cihazın fan çıkışları tozdan tıkandı ve çalışırken çok uğultulu sesi varsa, temizlenmesi ve denenmesi iyi olur.

İlk etapta aklıma gelenler bunlar. Sorunun tespitinin yapabilmek için bakmak lazım. Şayet gerekli kontrolleri yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip değilsen dokunma. Bilen birisine ver.

Biz kısaca şöyle deriz. "Hiç bilmeyen kişiden korkma, hata yaparım diye korkusundan dokunmaz. Az bilenden uzak dur, her işin en iyi ustası olduğundan hepsini berbat eder." Az bilen kişilerin eline bırakma kardeşim. Ver 3 kuruş parasını. Hakkıyla sana çözüm sunsunlar.

Bizim sektörümüz hatayı bir yere kadar affeder. Sonra çıkan fatura ağır olur.

Kolay gelsin.

mertbilgin mertbilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 59 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Görüntü ayarlarıyla oynadınız mı?

• Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)

ilkerçobanoğlu adlı üyeden alıntı

Önce hatayı localize etmek gerek. İlk mesajında "Hp markalı laptopumun ekranı çalışmıyor. Yani görüntü yok." ifadesini kullanmışsın. Post u okuyan herkes donanım tarafında sorun olduğundan emin olarak düşündü doğal olarak. Bu durumu açıklığa kavuşturalım böylece.

Makine açılırken HP Logosunu görüyorsan veya herhangi bir görüntü görebiliyorsan donanımsal sorun yok demektir. Öncelikle geçmiş olsun. Fırından kurtuldu makine :)

Safe Mode 'da ekranda görüntü var ve normal mode üzerinde grafik devreye girdiğinde görüntü alamıyorsan farklı konu başlıkları oluşuyor.

1. Yüklenmiş olan patch veya uygulama ekran kartını sömürüyor ve ekran kararıyor.
2. İyi bir Trojan senin makineyi çok sevmiş olabilir. Makineye şaka yapıyor olabilir. 1995 'de bizde şaka yapıyorduk 5.25" disketlerle. (Gençlik işte :) Allah'tan 8" disketlerin kapasitesi ufaktı bir şey yapamıyorduk o zamanlar.)
3. Ekran kartının fanı bozulmuş veya pislikten dönemiyordur. Grafik işlemci ısındığı için, ekranı kapatıyordur. Belki lehim tazelenmesi gerekebilir.
4. Cihazın fan çıkışları tozdan tıkandı ve çalışırken çok uğultulu sesi varsa, temizlenmesi ve denenmesi iyi olur.

İlk etapta aklıma gelenler bunlar. Sorunun tespitinin yapabilmek için bakmak lazım. Şayet gerekli kontrolleri yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip değilsen dokunma. Bilen birisine ver.

Biz kısaca şöyle deriz. "Hiç bilmeyen kişiden korkma, hata yaparım diye korkusundan dokunmaz. Az bilenden uzak dur, her işin en iyi ustası olduğundan hepsini berbat eder." Az bilen kişilerin eline bırakma kardeşim. Ver 3 kuruş parasını. Hakkıyla sana çözüm sunsunlar.

Bizim sektörümüz hatayı bir yere kadar affeder. Sonra çıkan fatura ağır olur.

Kolay gelsin.

Ne güzel :) İmkan olursa video çekip atarım bura, izlersiniz. Laptop açılınca mode seçimi geliyor. Normal mode seçiyorum. Daha sonra her zaman olduğu gibi Windows 7 logosu ekrana geliyor.
(Yani ekran çalışırken de böyle açılırdı.)
Daha sonra ekran karanlık oluyor. Hiç bir şey gözükmüyor. Cihaz çalışırken ses, gürültü falan yok. Sıradan günlerdeki gibi sakin duruyur.

Şimdi biraz problemlerim var. Buraları da iyi bilmiyorum hala. Onun için tamirciye götüremedim şimdilik.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al