wmaraci reklam

IMEI Klonlama !

9 Mesajlar 1.139 Okunma
wmaraci reklam

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Hiç uzatmadan yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. 29.09.2018 tarihinde sıfır olarak iphone 6 32GB model cihaz aldım. Aldığım günden 16 gün sonra mesaj gelmişti imei numaranız klonlanmıştır, cihazınız 30 gün içerisinde kapanacak şeklinde. Ben de buna aldırış etmeden kullanmaya devam ettim ve cihaz 30 gün sonra değil 03.11.2018 tarihinde kullanıma kapatıldı.

Neden dikkate almadın diye sorarsanız, yılda 4 veya 5 defa aynı şekilde mesajlar geliyor fakat genelde hiç biri cihazlarımın imei numarası ile uyuşmadığından artık dikkat etmemeye başlamıştım.

E-devlet üzerinden sorgulama yapınca "Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir" şeklinde uyarıyor.

e-devlet sorgu:(https://prnt.sc/ledige)

*Cihazı kutusunu açtığımdan bu yana hiç bir telefoncuya vermedim, cihaz kutusunun dışında da imei numarası yazmıyordu. Sizce birisi replika telefonuna 15 haneli imei salladı da benimki mi tuttu?

Bu arada yapmam gereken işlemleri biraz araştırayım dedim ama sağlıklı bir kaynak bulamadım.

-https://sikayet.btk.gov.tr/

Bu adres üzerinden de en altta kayıt dışı / klon imei şikayet gönder de çalışmıyor.

Cihazı aldığım telefoncu ise Genpaya başvurmamı söyledi. Sizce hangi yerlere başvurmalıyım tekrardan cihazım üzerinden kullanıma başlayabilmek için?

wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Telefoncudan şüphelenmenizi tavsiye ederim. Bırakın o çözsün siz alıcısınız o satıcı.Bende 4-5 ay önce telefon aldım 2 ay sonra imeisinde sıkıntı oldu telefoncuya götürdüm bıraktım çözdü itiraz hakkı yok bu yasa dışı birşey.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

Telefoncudan şüphelenmenizi tavsiye ederim. Bırakın o çözsün siz alıcısınız o satıcı.Bende 4-5 ay önce telefon aldım 2 ay sonra imeisinde sıkıntı oldu telefoncuya götürdüm bıraktım çözdü itiraz hakkı yok bu yasa dışı birşey.

Onlar da genelde sahte imei atıyorlar. Yani çok kötü bir durum.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Valla para vermişsem bir kaç ay sonra telefon böyle sıkıntı yapıyor ise o telefoncuyu süründürüm birde genpa filan demiş kardeşim satıcı sensin öyle bir şey mi olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
fbyazilim worldww

Bu gün apple yetkili servisine uğradım. Cihazın faturasının ve fatura sahibinin kimlik fotokopisini istediler. 5 Dakikada işimi hallettiler. Bir form doldurttular ve btk üzerinden kaydı açtılar.

Benim imei numaramı birisi(büyük ihtimal telefonu aldığım yer) nereden öğrendiyse replike s9 cihazına eklemiş. Şuan o kişinin numarası bloke edildi ve benim imei numaram sadece benim numaram kullanıldığında çalışacak şekilde ayarlandı.

Eğer benim gibi bir durum yaşayan olursa aldığı yere götürüp boş beleş muhabbete gireceğine telefonun servisine götürsün. Çok daha sağlıklı oluyor.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
theredor Çözmenize sevindim kutuyu bile açabiliyorlar veya imei listesi telefonculara gelebiliyor bazen.

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
hocam bu gün neler neler öğrendim. Genelde bir daha kullanılmayacak hurda tuşlu telefonları toptan alıp imei numaralarını 20TL'den satan telefoncular ellerinde IMEI kalmayınca bu tarz şeyler yapıyormuş.

Maket bıçağı ile cihazın kutusunun üzerinde bulunan jelatini düz bir şekilde kesiyorlar, daha sonra cihazın arka kapağında yazan imei kısmını bir telefon ile resmini çekip geri kutuya koyuyor. Bu tek çizgi kestiği jelatini ise yakarak ince işçilik ile geri birleştiriyor.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Telefon sıfır alındı ise gidip apple ver. Niye uğraşıyorsun. apple çözer büyük ihtimalle.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
dün apple servisine gittim. Cihaz faturasının ve faturada yazan kişinin kimlik fotokopisi lazım dediler. Hemen hallettim ve bir form doldurttular. Formda kullanılacak telefon numarası, isim, soy isim, adres tarzı şeyler vardı. Formu doldurdum ve btk'ya gönderdiler. Bir hafta içerisinde kullanıma açılacak denildi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al