wmaraci reklam

İngilizce Konusunda Yardım

7 Mesajlar 645 Okunma
wmaraci reklam

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
Merhabalar,

Hazırlık öğrencisiyim. Birşeyler öğrenmek ve yazı yazabilmek için blogger üzerinden basit bir site yapayım istedim. Hem kendimi biraz zorlar hem öğrendiklerimi birazda denemiş olurum diye. Gelir amacım vs yok sadece birşeyleri öğrenmek amacım.

Seviyem başlangıç seviyesi. Sizce böyle birşey yapmam doğru olur mu? Yazdığım yazıları okuyup hatalarımı düzeltmem konusunda yardımcı olabilecek var mı?

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)
Neden doğru olmasın ki :) bence mükemmel bir fikir. Ama yazmanın yanında okumanı ve dinlemeni daha da çok tavsiye ederim.

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

MuhammedArslan adlı üyeden alıntı

Neden doğru olmasın ki :) bence mükemmel bir fikir. Ama yazmanın yanında okumanı ve dinlemeni daha da çok tavsiye ederim.

Hocam şuanlık fazla bir gramer ve kelime bilgisine sahip değilim. Dinleme konusunda az çok anlamaya çalışıyorum. Okuma konusunda da birazcık zorlanıyorum :)

www.tayfunguler.org

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Aynen mantıklı . Bir konu üzerine yazı yazmaya başladığında , bildiğin kelimeler belli süre sonra tıkanacak . Haliyle bilmediğin yeni kelimeler kullanmak isteyeceksin . Bu da seni öğrenmeye itecek . Böylelikle yazdığın için çok daha akılda kalıcı olacak . Ama bir yerde okumuştum . Yazarken klavye değil de el yazısı ile yazarsan çok daha etkili oluyormuş , öğrenme açısından

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Aynen mantıklı . Bir konu üzerine yazı yazmaya başladığında , bildiğin kelimeler belli süre sonra tıkanacak . Haliyle bilmediğin yeni kelimeler kullanmak isteyeceksin . Bu da seni öğrenmeye itecek . Böylelikle yazdığın için çok daha akılda kalıcı olacak . Ama bir yerde okumuştum . Yazarken klavye değil de el yazısı ile yazarsan çok daha etkili oluyormuş , öğrenme açısından

Hocam ben şimdi şöyle düşündüm. İngilizce saç siteleri felan baya popüleritesi yüksek. Anahtar kelime arattığım zaman bir sürü yazılmış içerik bulabiliyorum. Bu konu üzerinde yazmaya çalışayım ve tıkandığım zaman açar biraz göz gezdiririm acaba neleri nasıl yazmışlar, ben nasıl yazabilirim diye.

www.tayfunguler.org

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

TayfunGuler adlı üyeden alıntı

Hocam ben şimdi şöyle düşündüm. İngilizce saç siteleri felan baya popüleritesi yüksek. Anahtar kelime arattığım zaman bir sürü yazılmış içerik bulabiliyorum. Bu konu üzerinde yazmaya çalışayım ve tıkandığım zaman açar biraz göz gezdiririm acaba neleri nasıl yazmışlar, ben nasıl yazabilirim diye.

benim kastettiğim şey, mesela yazı yazıyorsunuz . bir paragrafta 100 kelime kullanıyorsunuz . hazırlık olduğunuzu söylüyorsunuz . o zaman bu 100 kelimeyi mevcut kelime dağarcığınızla, akıcı şekilde hazırlayamazsınız diye düşünüyorum . o yüzden, hazırlarken aklınıza gelen bir Türkçe kelime olduğunda bunun anlamını bilmiyorsanız araştıracaksınız . bu da sizi sürekli öğrenmeye ve öğrendiğini kullanmaya teşvik edecek .

asinan asinan ... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Öğrenmek için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir öneri vereyim.

Bazı yabancı filmler vardır 1500 kez izlemişizdir. Yaş 18 olsa da bir kaç film vardır izlediğin. Bu izlediğin ve konusunu, sonunu, sahnelerini, duygularını bildiğin filmi dublajsız ve ingilizce altyazılı bir şekilde izle. Bildiğin sahneyi orjinal olarak izle. Eline de bir kalem al istediğin kelimeleri not al ve anlamlarına bak. (Genelde sahneyi bildiğinden kelimenin anlamını tahmin edebiliyor oluyorsun.)

Filmin bir sahnesinde bir duygu vardır. Bu duyguyu oyuncu bir cümle kurarak ve o sahneye özel bir kelimeyle betimler. Bu kelimenin anlamını o sahne ile beraber aklına kazırsan bir daha unutmaz, kelimenin hangi durumlarda kullanıldığını da aklına kazırsın.

Oluşturacağın blogda da bu tip sahneler hakkında yorum/yazı/eleştiri yazarsın. Sonuçta eleştiri, yorum yaparken filmdeki kelimeleri de kullanacağından pekişmiş olur.

Örneğin ben 85 tane ingilizce öğretmeninin öğretemediği "thank you" demeyi ajan smith den öğrendim. (https://youtu.be/hUAie-X3u8I?t=100).

Öyle bi öneri işte. Bende işe yaradı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al