wmaraci reklam

İngilizce Öğrenmek İstiyorum

10 Mesajlar 1.111 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba pek kursa gidecek vaktim yok var mıdır bildiğiniz bir yöntem videolarla birlikte falan

wmaraci
reklam

kingadam kingadam Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 10 / 67
  • Ticaret 2, (%50)
http://www.fikirzar.com/2017/03/ingilizceogrenmeyontemleri.html
http://www.fikirzar.com/2017/07/en-iyi-lisan-uygulamalar.html
http://www.fikirzar.com/2017/11/yeni-bir-dil-ogrenmek-icin-6-ipucu.html
http://www.fikirzar.com/2017/12/ingilizce-de-salyangozdan-cita-hzna.html

Bunlardan bir fikir alabilirsin onun dışında önerebileceğim youtube üzerinden daylight videolarını izleyebilirsin gramer için

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

Eyvallah hocam sağol :)

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Zorla öğrenebileceğin bir yol olduğunu düşünmüyorum, tavsiyem keyifle öğrenmeye çalış.

İngilizce alt yazılı film izle falan demeyeceğim çünkü o bile kasıntı, zorla bir şey yaptırırsan vücut almak istemeyecektir.

ERB(epic rap battles of history) diye bir kanal var, rap yapıyor ingilizce atışmalı, onu dinleyebilirsin, eğlencelidir. Hareketlerden falan ufak şeyler kaparsın.
Onun dışında youtube'dan eski oyun kanallarına bak, beril sergün, nileppezdel, yeşil devin maceraları vs. zamanında ingilizce oyunları türkçe oynayıp çeviriyorlardı, izlerken öğreneceksin bilinç altın yardımcı olur.
Sonra manga falan okuyabilirsin, ingilizce ama.
Ve benim kendi kendime uyguladığım bazen bir taktik var, şöyle düşünüyorum mesela bir türk çocuk türkçeyi nasıl öğreniyor? yada ingiliz ingilizceyi nasıl öğreniyor; şöyle yap, eğer 0 seviyesindeysen yada az buz temellerin varsa ninni dinle, ingilizce ninni, lullaby diye geçiyor youtube'de var. sonra number song falan yaz sayıları öğreten videolar çıkar rastgele gir sağdan önerilen videolarda dolaş, sanki küçük bir çocuk dili yeni öğreniyor gibi öğret kendine. biraz daha ilerleyince english short stories diye arat, yine youtube'den dinle, dinlerken çevirmeye çalış kafanda.

sonra zaten english stories diye düz uzun hikayeler dinlersin. bir yerden sonra kafa otomatk çevirmeye başlıyor, sanki böyle konuşan türkçe konuşuyor gibi hissediyorsun.

kendi kendine ingilizce konuş, ne bildiğin önemli değil, az şey biliyorsan bile kendi kendine ingilizce fısılda, sesli de olur ben yapıyorum mesela bir yere mi gidiyosun, im going to school de mesela, tabi ben öyle yapmıyorum random atıyorum, rastgele o an aklıma ne geldiyse kafamda rastgele ingilizce kelimeler kuruyorum, dinlediğim ingilizce şarkılardan falan kelimeleri çekip yan yana koyup değişik şeyler üretiyorum ve bunu sesli olarak söylüyorum, bunu yaparken özel bir çaba sarf etmiyorum ne bileyim gidip oturup kelime üretmiyorum, mesela çalışırken rastgele çıkıyor ağzımdan alışkanlık oldu artık.

ve şey yapabilirsin kelimeleri tek tek öğren, yani bilmediğin bir kelime olduğu zaman hemen translate gir bak türkçesine, translate en çok girdiğin site olsun.

tabi en başta kelime yapılarını öğrenemen lazım, i he she it do does was were now vs. kelimelerin nerede nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra sadece kelimelerin anlamlarını öğrenmek kalıyor. zaten eğer profesyönel şekilde ingilziceye ihtiyacın yoksa kelimelerin başına sonun bakıp anlam çıkartmak kolay oluyor, ha tabi ben bunu meslek olarak şey yapcam diyorsan o zaman akademik düzeye gitmen lazım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Zorla öğrenebileceğin bir yol olduğunu düşünmüyorum, tavsiyem keyifle öğrenmeye çalış.

İngilizce alt yazılı film izle falan demeyeceğim çünkü o bile kasıntı, zorla bir şey yaptırırsan vücut almak istemeyecektir.

ERB(epic rap battles of history) diye bir kanal var, rap yapıyor ingilizce atışmalı, onu dinleyebilirsin, eğlencelidir. Hareketlerden falan ufak şeyler kaparsın.
Onun dışında youtube'dan eski oyun kanallarına bak, beril sergün, nileppezdel, yeşil devin maceraları vs. zamanında ingilizce oyunları türkçe oynayıp çeviriyorlardı, izlerken öğreneceksin bilinç altın yardımcı olur.
Sonra manga falan okuyabilirsin, ingilizce ama.
Ve benim kendi kendime uyguladığım bazen bir taktik var, şöyle düşünüyorum mesela bir türk çocuk türkçeyi nasıl öğreniyor? yada ingiliz ingilizceyi nasıl öğreniyor; şöyle yap, eğer 0 seviyesindeysen yada az buz temellerin varsa ninni dinle, ingilizce ninni, lullaby diye geçiyor youtube'de var. sonra number song falan yaz sayıları öğreten videolar çıkar rastgele gir sağdan önerilen videolarda dolaş, sanki küçük bir çocuk dili yeni öğreniyor gibi öğret kendine. biraz daha ilerleyince english short stories diye arat, yine youtube'den dinle, dinlerken çevirmeye çalış kafanda.

sonra zaten english stories diye düz uzun hikayeler dinlersin. bir yerden sonra kafa otomatk çevirmeye başlıyor, sanki böyle konuşan türkçe konuşuyor gibi hissediyorsun.

kendi kendine ingilizce konuş, ne bildiğin önemli değil, az şey biliyorsan bile kendi kendine ingilizce fısılda, sesli de olur ben yapıyorum mesela bir yere mi gidiyosun, im going to school de mesela, tabi ben öyle yapmıyorum random atıyorum, rastgele o an aklıma ne geldiyse kafamda rastgele ingilizce kelimeler kuruyorum, dinlediğim ingilizce şarkılardan falan kelimeleri çekip yan yana koyup değişik şeyler üretiyorum ve bunu sesli olarak söylüyorum, bunu yaparken özel bir çaba sarf etmiyorum ne bileyim gidip oturup kelime üretmiyorum, mesela çalışırken rastgele çıkıyor ağzımdan alışkanlık oldu artık.

ve şey yapabilirsin kelimeleri tek tek öğren, yani bilmediğin bir kelime olduğu zaman hemen translate gir bak türkçesine, translate en çok girdiğin site olsun.

tabi en başta kelime yapılarını öğrenemen lazım, i he she it do does was were now vs. kelimelerin nerede nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra sadece kelimelerin anlamlarını öğrenmek kalıyor. zaten eğer profesyönel şekilde ingilziceye ihtiyacın yoksa kelimelerin başına sonun bakıp anlam çıkartmak kolay oluyor, ha tabi ben bunu meslek olarak şey yapcam diyorsan o zaman akademik düzeye gitmen lazım

İngilizce öğrenmemin tek sebebi var hocam o da hedefim Dünya Turuna çıkmak. Belki şimdi yapamam ama bir gün mutlaka yapacağım. Onun için İngilizce önemli. Söylediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim. :)

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Work and Travel için para biriktirmeye başladım. Dünya turu değil ama bununla dili geliştirmek çok iyi bir yol tabiki hiç bilmiyorsanız kurs alabilirsiniz. Bunun dışında mobil uygulamalar var. Güzel işe yarayan uygulamalar var. Tabi bu sizin azminize ve çalışmanıza bağlı. Hiçbir kurs/ uygulama size çok iyi İngilizce öğtetmez.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Work and Travel için para biriktirmeye başladım. Dünya turu değil ama bununla dili geliştirmek çok iyi bir yol tabiki hiç bilmiyorsanız kurs alabilirsiniz. Bunun dışında mobil uygulamalar var. Güzel işe yarayan uygulamalar var. Tabi bu sizin azminize ve çalışmanıza bağlı. Hiçbir kurs/ uygulama size çok iyi İngilizce öğtetmez.

Özveri ve azim gerekli tabikş de hocam yoksa sadece kursla falan olacak birşey değil

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam pratik İngilizce istiyorsan, ingilizce alt yazılı çizgi filmleri izle ve cümle kalıplarına bak. Kelime ezberlemek yerine cümle kalıbı ezberlemek çok daha faydalı olacaktır. Tabi gramer temeliniz olması gerekir.
Barun

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

PoineTR adlı üyeden alıntı

W&T ile İngilizceyi pek öğrenemezsin, işverene Türkçe öğretip dönersin. İngilizcemi geliştirmek için gidiyorum dediğine göre İngilizcen pek iyi değil, o zaman da zaten seni arka işlere atıyorlar. İnsanlarla pek muhattap olmayacağın getir götür, taşı, temizle, parlat işlerinde çalıştırıyorlar. Pek İngilizce öğrenmezsin, aksine bolca Bulgarca ve Rusca öğrenirsin. Zaten firmalar çoğunlukla aynı firmalarla çalışıyorlar ve gittiğinde görürsün Amerikan patronun seni "salamaleyku miyrhabeee" diye karşılar. Globalvizyon gibi köklü firmalarda durum böyle. Özellikle Mine adasına yada Phoenix taraflarına gideceksen memleketinde gibi hissedersin :)
moris

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
gidip geniş zamanın kurallarına yapisina falan çalışın cogu sey hallolmus olur.
Barun

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al