freelance iş ilanları

İşi Düşenin Kankası Olmak

5 Mesajlar 1.141 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
İşi düşünenin abisi olmaktan bir level düşük, işi düşenin kardeşi olmaktan bir level büyüktür. Genelde bu tür insanlar, "kanka naber" ile söze başlar. Kısa bir nasılsın, nasıl gidiyor muhabbetinden sonra "ya sana bir şey soracaktım" ile konuya asıl giriş yapılır.

Girişte çok kısa işinden bahseden bu kardeşimiz daha sonra "şöyle bir şey lazım yapabilir misin" der. Örneğin "bana bir logo lazım halledebilir misin". İşiniz yoksa iyi niyetli davranıp bu arkadaşın işini halledersiniz. Eğer o da samimi biriyse normal zamanlarda da mesaj atıp hal hatır sorar ve sizin için normal bir arkadaş olur. En azından hal hatır sorduğu için bile olsa ufak tefek işlerini birkaç keze mahsus olmak üzere halletmeniz sevap kazanmanızı sağlayabilir. Eğer arkadaş sadece işi düşünce mesaj atan tiplerdense bir daha mesaj attığında "kanka işim var ya kusura bakma" diyerek konuyu geçiştirin. Zira bu arkadaş asalak olarak yaşayanlardan olabilir. Asalağı bir küfür olarak algılamayın, başka bir canlıya yapışıp ondan beslenen canlılara asalak denir. (Bu da benden size genel kültür olsun)

Eğer işiniz varsa, veya arkadaşın asalak olduğunu daha önce öğrendiğiniz için işim var dediyseniz, şahıs eğer bir insansa "eyvallah kanka kolay gelsin" der ve gider. Ama eğer yüzsüz biriyse işiniz burada zorlaşıyor. Önce daha önceki birkaç ufak isteğinizi gündeme taşıyacak, hatta fikir almak için attığınız mesajları bile gösterecektir. Ben sana zamanında şöyle yaptım böyle yaptım der (bu yapılanlar genelde çok çok ufak şeyler olur ve bunların karşılığı olarak sizi saatlerce uğraştıracak şeyler isterler) ve sizi çileden çıkarırlar.

Benim gibi çabuk yükselen biriyseniz bu laflardan sonra çileden çıkar ve lütfen gider misin (siz anladınız onu) dersiniz ve tartışmayı kavga seviyesine getirirsiniz. Arkadaş daha da çirkinleşerek "napcan dövcen mi he dövcen mi?" diyerek insanlığını gösterir ve aranızdaki zaten aşırı zayıf olan bağları koparır. Bu insancıkla daha fazla yüzgöz olmayın, engelleyebiliyorsanız engelleyin. Yoksa gününüzün içine edebiliyor.

Hayatınızın her evresinde bu tip insanlarla karşılaşacaksınız. Ne diyeyim, Tanrı yardımcınız olsun.

Kaynak: http://www.resitcicek.com/isi-dusenin-kankasi-olmak/

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Allah razı olsun güzel yazı..
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
İnsanlara gereği kadar değer verip, kimsenin bizi üzmesine izin vermemeliyiz.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Günlük yaşantım içindeki yaşanmışlıklar dizesi eline sağlık güzel bir yazı olmuş
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Çok haklısın...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al