freelance iş ilanları

İŞKUR'dan Yeni Hamle Artık Youtuber Yetiştirecek !

6 Mesajlar 1.136 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

apocanhi apocanhi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 89
  • Ticaret 24, (%92)
İşkur Google İle İşbirliği Yapacak

Son zamanlarda birçok gencin para kazanma hayalleriyle kendisine bir youtube kanalı açıp sonrasında hüsrana uğraması kaçınılmaz bir sondu. Unutmamak gerekiyor ki youtube her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Her geçen gün büyümeye devam eden bu sektörden para kazanmaya destek için İşkur ve Google bir anlaşma yaparak gençlere youtuber olmanın incelikleri eğitimleri verilecek.

Türkiye İş Kurumu "Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında girişimci gençlerimize yardım eli uzatacak. Böylelikle gençlerin dijital becerilerini ortaya çıkartmalarında yardımcı olacak olan İŞKUR, önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.

İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal liderliğinde Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedefleniyor.

Google tarafından üniversitedeki gençlere, irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere "dijital girişimcilik", "Nasıl YouTuber olunur?" eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa'da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor.

Ayrıca Burak Oyunda, Enes Batur ve buna benzer birçok kanalın youtube üzerinden binlerce lira para kazandığını hepimiz biliyoruz, bu sektörü iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

Kaynak http://www.listemist.com/haberler/iskurdan-yeni-hamle-artik-youtuber-yetistirecek

wmaraci
reklam

pureViolence pureViolence I NEED MORE SPACE Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 33 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
YouTuber olma kursuna hoşgeldiniz. Ilk dersimizde nasıl iğrenç ve kulağa tecavüz edecek şekilde "Merhaba arkadaşlar" demeyi öğreneceksiniz. Bunun yanı sıra kamerayı nasıl tükürük manyağı yapacağınızı ve türlü mallıklar yaparak 9-14 yaş arası çocukları kendinize abone yaparak onlar üzerinden para nasıl kazanılır sorusunun cevabını arayacağız.

EmreBesiir EmreBesiir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 16 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
İşin sonunda VERGİ var diye düşünüyorum... Eğer sonucunda iyi youtuber yetişen olursa vergi vardır.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Yeni "Youtube" yapacak yazılımcıları yetiştirmek yerine "Youtuber" yetiştirsin. Bugün ABD'de iyi kötü olmasına bakılmaksızın her girişimciye destek veriliyor. 50 tane destek ve hibe verdikleri fikrin 49'u batıyor birisi Google oluyor. Biz?

wmaraci
wmaraci

Php3 Php3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Profesyonel Borsa e ticaret hisse alım satım
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Hayallerle yasamayalım 😀 en azından binlerce tl kazanılmayacağının farkına varmaları güzel bu eğitimi alacaklar
10 20 binleri götürecem zannediyor

apocanhi apocanhi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 89
  • Ticaret 24, (%92)

Php3 adlı üyeden alıntı

Hayallerle yasamayalım 😀 en azından binlerce tl kazanılmayacağının farkına varmaları güzel bu eğitimi alacaklar
10 20 binleri götürecem zannediyor

Talebin çok olacağı aşikar, şunu da unutmamak lazım gençleri daha doğrusu birçok çocuğu küfürleriyle zehirleyen yoğurtuberlar'a özenen çok genç var :)
pureViolence

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al