wmaraci reklam

İsmail Usluer İle Soyadını Alan Blog Hakkında Ve Kendisiyle Biraz Röportaj Yaptık

13 Mesajlar 2.661 Okunma
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Türkiye'de çoğu Webmaster veya İnternetle uğraşan kişiler bu adamı yani İsmail Usluer'i tanırlar. Ya da en azından bir kere mutlaka yolları Usluer'in bloğuna düşmüştür. O hepimiz gibi genel veya eklenti yazıları yazmıyor kişisel bir blog üzerinde duruyor. Kişisel bir blog yazmasına rağmen bayağı işler başarıyor ve yine kendinden söz ettiriyor.
Sağolsun ilk teklifimizde bizi kırmadı ve Röportajımızı kabul etti.Ama cevapları her zaman ki gibi yine ciddiydi :)

İsmail USLUER İle Yaptığımız Röportaj :

1) Merhabalar. Öncelikle Bizimle Röportaj Yaptığınız İçin Teşekkür Ederiz. Acaba Ben Biliyorum Ama Okuyucularımız İçin Adınızı Soyadınızı, Yaşınızı Ve Mesleğinizi Söyleyebilir Misiniz ?
Adım İsmail, soyadım Usluer. Rahmetli babaannemin dediğine göre dedemin ismini taşırken aynı zamanda dedemin huylarını da taşıyormuşum. 20 yaşındayım. Öğrenci olmaya çalışıyorum.

2) Hangi Okulları Okudunuz Ve İstediğiniz Mesleğimi Yapıyorsunuz ?
Geçen sene Meram Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü Veri Tabanı Programlama dalından mezun oldum. Tercih yapmayıp bir sene daha hazırladım ve bu sene tercih yaptım. Allah izin verirse istediğim mesleği yapacağım.

4) Usluer İlk Bloğunuz Mu Yoksa Başka Bloglar Veya Siteler Açtınız Mı ?
Usluer ilk blogum. 12 yaşında ilk forum sitemi kurmuştum. O günden beri bu sektörde kendimi geliştiriyorum. Başka bloglarım da oldu. Ama şuan sadece Usluer'de yazıyorum. sosyalesinti.com'da da kurucu üyeyim.

5) Acaba Usluer'i Açmaya Nasıl Karar Verdiniz Usluer İsmi Nereden Çıktı Ve Kaç Yıldır Usluer Yayında ?
15 yaşındaydım sanırım. Bir ajansta çalışıyordum. O sıralar warez siteler ile uğraşıyordum. Online film izleme sitem vardı hatta online film izle kelimesinde 5. sıradaydı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra patronumun bırak bu işleri gel sana bi domain alalım blog kur yaz demesiyle kıvılcım ateşlendi. Soyadımın blog ismi olması da onun aklına geldi. Daha sonra bloga birkaç yazı ekledim ve sıkıldım. Blogu kapatarak tekrar başka işlere yöneldim. Anladım ki yaptığım işlerin pek faydası yok bana tekrar açtım blogu. Normalde 3 yılı aşkın bir süredir açık ama aktif olarak 2,5 sene diyebilirim.

7) Usluer ne kadar hit alıyor ? Siteden aylık ortalama ne kadar kazanıyorsunuz ?
Kişisel yazılarımın fazla olması nedeniyle fazla hit alıyor diyemem. Hoş kişisel blogların da hite ihtiyacı var mı tartışılır. Ama beni sevindirecek kadar hit alıyorum. Aylık xxx lira kazanıyorum. :)

8) Hobileriniz Ve Fobileriniz Nelerdir ?
Benim hobilerim şunlardır diye sınırlayacağım bir şey yok aslında. Blogumla ilgilenmek hoşuma gider. Birçok kişi gibi gezmeyi severim. Film ve dizi izlemeyi severim. (Türk dizileri hariç.) Karanlıktan korkarım. Kalabalık ortamları hiç sevmem. Alışveriş merkezlerinde kesinlikle yemek yemem. Özellikle Mc Donalds ve Burger King gibi yerlerden nefret ederim.

9) Hayallerinizden Gerçekleştirdikleriniz Var Mıdır ? Varsa Bunlar Nelerdir ?
Bilgisayar üzerine okumak istiyordum. Lisede bunu gerçekleştirdim. Küçüklükten beri bir hayalim var aslında. Elle gösterilen biri olmak isterim. Tabi bencil, egoist biri olarak değil. Örnek vermem gerekirse kişisel blog dendiğinde ilk akla gelen olmak isterim.

10) PMYO sınavlarına girdiniz peki neden PMYO ? Ve sonuçlar nasıl :)
Malesef kazanamadım. Ama hiç moral bozukluğu da yaşamadım. Üniversite tercihleri yaptım bende. Bakalım, hayırlısı.

11) Hangi Takımlısınız ?
Fanatik olmamakla birlikte Galatasaraylıyım.

13) Issız Bir Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız 3 Şey Nedir ?
Neden bir şey alayım ki yanıma. Ne güzel işte ıssız bir adaya düşmüşüm. Kafamı dinlerim.

14) Sigara Kola seviyorsunuz. Hepsi zararlı neden zaralı içerik meşgulsünüz ? :)
Aslında sigarayı bırakmayı düşündüm. Birçok kez düşünmekle kaldım. 2 ay bıraktım sonra tekrar başladım. 5 ay önce tekrar bırakmayı denedim 1 hafta dayanabildim. Önce kafada bitirmek gerekiyor bende bunu yapamıyorum. Kolaya gelince, seviyorum yani. :)

15) Usluerde alt resim olarak hep sigara içen biri var neden bu resmi tercih ettiniz ?
Kendi düzenlediğim temayı kullanmaya başladıktan sonra bana has bir logonun olmasını istedim. Sonra o resim çıktı karşıma. Onu kullanayım dedim ve öyle kaldı. Şimdi logoyu değiştirmek istiyorum ama herkes o logo kalsın diyor. Birde bu şekilde sade ve güzel logo çizen çıkmadı malesef.

16) Usluer temasından kaç adet sattınız ? Ne kadar gelir elde ettiniz :)
Ne kadar sattığımı bilmiyorum ama Allah'a şükür iyi gelir elde etmiştim.

17) Reklam fiyatlarını neden gizli tutuyorsunuz ?
Fiyatların gizli kalmasını istiyorum. Özel bir sebebi yok aslında. Sadece reklamverenlerin bilmesi yeterli.

15) Uğurlu Kalem sizce insanlara faydalı olacak bir site mi? Sitemiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Kendine bir yol belirleyip o yoldan çıkmadığı sürece elbet iyi yerlere gelecektir ve faydalı bir site olacaktır. Uğurlu Kaleminiz umarım herkese Uğur getirir.

Tekrardan İsmail USLUER'e teşekkür eder hayatı boyunca başarılı ve mutlu bir hayat dilerim.
Kaynak:http://huysuzblog.com/ismail-usluer-ile-soyadini-alan-blog-hakkinda-ve-kendisiyle-biraz-roportaj-yaptik

[COLOR="DarkRed"]BİR DİĞER RÖPORTAJIMIZI OKUDUNUZ MU ?
[/COLOR]

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bu röportaj için ben teşekkür ederim. :)
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Bu röportaj için ben teşekkür ederim. :)

:) Rica ederim.Aslında sizin kabul etmeniz büyük incelikti :)
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Sayın Usluer'i yakından tanıma fırsatı veren arkadaşımıza teşekkürler,

Sayın usluer örnek alınacak insanlardan birisiniz :)

Allah yolunuzu açık etsin...
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Sayın Usluer'i yakından tanıma fırsatı veren arkadaşımıza teşekkürler,

Sayın usluer örnek alınacak insanlardan birisiniz :)

Allah yolunuzu açık etsin...

Allah razı olsun hocam. Aslında benden önce örnek alınması gereken pekçok kişi var. :)

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Allah razı olsun hocam. Aslında benden önce örnek alınması gereken pekçok kişi var. :)

Merak etmeyin Allahın izniyle hepsiyle Röportaj yapmaya çalışacağım :)
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

aea48300 aea48300 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 266 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Sorular da Cevaplar da çok güzel.Teşekkürler.
isousluer USglm

kişi bu mesajı beğendi.

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)
Kola konusunda kapışabiliriz İsmail abi :) İsrail - Amerika farketmez valla kola Coca Cola'dan içilir. Buda son noktam :)
isousluer USglm

kişi bu mesajı beğendi.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Kola konusunda kapışabiliriz İsmail abi :) İsrail - Amerika farketmez valla kola Coca Cola'dan içilir. Buda son noktam :)

Öncelikle güzel bir röportaj olmuş ama bunların çoğu zaten usluer.net te yazıyor.

Ayrıca Eren şimdi reklam olmasın ama Cola-Cola'nın da asiti yok be ya. :D
isousluer USglm

kişi bu mesajı beğendi.

HasanA HasanA . Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 176 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Abimin röportajını sonuna kadar okudum. Normalde röportajları pek okumamda :D
isousluer USglm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al