wmaraci reklam
lidertakipci

İyi bir kariyer sahibi olmak için neler öğrenilmeli ?

6 Mesajlar 858 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Merhaba, sizce erken yaşlardan başlayarak gelecekte iyi bir meslek ve kariyer sahibi olunması için kesinlikle neler öğrenilmeli ?

Bana kalırsa;

• Yabancı dil

• İletişim ve diksiyon

• Zaman yönetimi

• Özgüven

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Anadili seviyesinde almanca,iyi seviyede ingilizce biliyorum iletişimimde ve diksiyonumda hiç bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum,zaman yönetimini ise neredeyese anlam olarak kşmse bilmez iken kendim uyguluyorum,öyle ki önce su mu içeyim sonra yazı mı okuyuyayım downloadı en öne almalıyım şeklinde hayatımın her anında uyguluyorum böylece 24 saatlik zaman dilimine 30 saatlik iş sığdırıyorum.Özgüvende zaten hiç problemim yok.Eğitimim açık öğretim lisesi

Ve hala 1500 tl ye almanca çağrı merkezinde çalışıp hafta sonları güvenlik kamerası kurulumu işi çıkarsa seviniyor ve ay içerisinde adsense 200 tl yi geçsinde ödeme alayım diye uğraşıyorum.

Acaba ben neyi yanlış yapıyorum??

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)
2 yabancı dil + iyi bir üniversitede ortalama üstü bir bölüm + spesifik bir alanda yüksek lisans + disiplin.
Bunlara sahip bir kişi kolayca yükselebilir benim gözümde.Yada kısa yoldan kariyer diyorsanız tanıdık biri vasıtası ile torpil.Genellikle akraba ve siyasi gruplar vasıtasıyla yapılıyor torpil.Bu konulara da yoğunlaşabilir insan.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
Tanıdık lazım. Diğerleri sonradan öğrenilip, kendini geliştirebilirsin.

wmaraci
wmaraci

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)
ilk önce kendimizi geliştirmemiz gerekli.
tam olarak neyden bahsediyorsunuz derseniz, her anlamda.
mesela;
ilk önce bir altyapı olmalı. fizik'den tutun da matematiğe, hatta felsefeye kadar.
bu dünya nasıl işler, ne nedir, ne nasıl yapılır vs. gibi konular hakkında da bilgi sahibi olmak lazım tabi.
bir de siyasi konular var, illa siyasi bir partiyi desteklemiyor olsanız da, bir dünya görüşünüzün olması gerektiğini düşünüyorum.
sonra tabi ki yabancı dil, 1 tane kesinlikle bilmeniz gerektiğini belirtiyor, bunu da arttırmanızı önemle vurguluyorum.
karşındaki insanın seni anlaması, senin de onu anlaman, kaldı ki o insanın konuşmandan etkilenmesi için tabi ki de iyi bir diksiyonun olmalı ve iyi iletişim kurmalısın.
zaman yönetimi, özgüven bunlara değinmiyorum bile; tabi ki de EVET EVET EVET..
ilgilendiğin, hatta yeteneğinin olduğu bir spor veya bir enstrüman olması seni farklı kılacaktır her zaman.

bazı insanlar takım elbiseyle oradan buraya koşturmak, hatta patron masasına oturmak ister; ama kimi insanlar da rahat bir biçimde, eşofmanla oturup, kahvesini alıp iyi bir ajansta/şirkette kod yazmak ister. yani, bu sizin hangi alana yöneldiğinize bağlı bir şey. bana kalırsa, her alanın istediği yeterlilikler farklı.

sıradan'ın dışı var bir de. eksik olan şeyler. aslında hepimizin karşılaştığı sorunlar/sıkıntılar/eksikler vs. ama kimsenin çözüm bulmak için değinmediği, uğraşmadığı şeyler. o şeyleri farkedip, bir yol yaratabilen insan olsaydık burada olmazdık. o yolu yaratan insanlar hak ettikleri yerdeler.

inanın bana, siz; her şeyden önce siz olun, kendiniz olun, farklı olun.. gerçekten iyiyseniz, boşta kalmazsınız. torpile falan direk gerek yok yani. sizi iyi yerler farkedip, hemen kapacaktır zaten. elbet hakkınızı alırsınız bu dünyada. tübitak'ın red ettiği projeyi uluslararası yarışmaya gönderip 1.olan kız var bu ülkede.

okuduysanız teşekkür ediyor ve kod yazmaya gidiyorum :)
berkakalinn

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Ankara'yı işaret etmek yeterli. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al