wmaraci reklam

Kafama kavanoz düştü :S

12 Mesajlar 3.699 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aDesigner aDesigner Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 18 / 129
  • Ticaret 0, (%0)

Selam millet. Maksat eğlence olsun diye az önce blogumda yazdığım, bu gün başıma gelen bir olayı paylaşıyorum. Bayağı uzun oldu ama artık neresine kadar dayanabilirsiniz bilmem :D İyi okumalar :) Okuduğunuz için teşekkürler :)

------

Başlığa bakarak “oha” deyip gelenlere söylüyorum, cidden oldu bu şey. Kafa bulmuyorum yani. Zaten yeterince kafam var ve şiş. Kafa aramaya veya bulmaya ihtiyacım yok. :D Öncelikle konuya yıldırım gibi giriş yaptığım için bağışlayın beni. Uzun zamandır yazı yazmıyorum. Hızlıca anlatayım istedim. Neyse, şu kavanoz olayını anlatayım.

Dün, akşam üzeri sularında ben bilgisayarda bir e-dergi tasarımı ile uğraşırken, kardeşim makarna yapmaya karar verdi. Biraz beceriksiz olduğundan (şaka şaka daha küçük 11 yaşında) annem “domatesi ablan rendelesin, elini kesersin” diye bağırdı. Ben de haykırdım hemen, “ben elimi kesemez miyim? beni niye düşünmüyorsun?” gibisinden. Ama tabi içimden söyledim bunları. İşim var çünkü. Cevap vermeye falan uğraşamam. Kendimi dünyadan soyutlamışım zaten. Ne gerek var tartışmaya dimi ama? Otururum, dergimi yaparım… 10 numara iş… Çalışır yaparım. Diğer tasarımlara bakarım. Atarım hafızaya… Beyin bedava :D Bedava yaa… Niye hamallık yapayım?

Neyse :D Daha sonra kardeşim rendelemeyi bitirdi. Annem yine çığırmaya başladı, “Aycaaan, teflon tencereyi alıver…” O kadar işimin içinde beni bölen şeye bakar mısınız? “TEFLON TENCERE!” Vuhuu! Ölsem aklıma teflon tencere için işimden alıkoyulacağım gelmezdi. Sağ olsun annem ölmeden getirdi. “Yağı da koyuver tam ayarlayamaz o!” Yağ! Tabi…

Sakin sakin kalktım. “Pffs, şu teflon tencereyi alıp da yağı da koyayım, işimi yapayım…” edalarında, hızlı ama sakin, çevresine zararsız bir ruh haliyle mutfağa girdim. Teflon tencere ve saz arkadaşları (yani kapağı) dolabın üstündeki fırının üstündeler. Sağ olsun benim boy da 165 – 170 civarları sanırım. Kollar uzun olunca ve buzdolabının yüksekliği küçük olunca kıl payı yetişebiliyorum.

Tencereyi gördüm. Sapından tuttum. Biraz geride kalmış. Sürükleyerek sapını kendimden tarafa çekicem ve aşağıya indiricem.

A benim saf kızım, tabure koy da çıksana oraya. Kan ter döktüm o sapı çevirmek için. Kapak da cam, düşüp kırılsa annem yer beni… Makarna yerine beni yer valla. Bari kapağı önceden alsana!

Maalesef yukarıdaki önerilere uymadım. Sapı tutmak bir işe yaramayınca sağ elimle tencereyi ulaşabildiğim kadar altından tuttum ve aşağı indirdim. TAK! Ani hafıza kaybı, ben kimim… dergi, annem, kapak kırıldı mı? noluyo yaa… ben bunları düşünürken annem oradan bağırıyor “yuuh naaptın!” diye. Kapağı kırdım sanmış :D Bırak kapağı ben burda kafayı kırdım anne, sen neden bahsediyosun? :D

Daha sonra hatırladığım kadarıyla annem elime buzluktan kazıyarak ulaşabildiği buzları tutuşturdu. Kafama sürdükçe daha da acıyor. O sırada ne oldu bilmiyorum kafam sanki kazan. Bizim bir ekmek tenceresi var benim gibi iki misli… Kafamı onun kadar hissediyorum.

Neden sonra (bu neden sonra kelimesini edebiyat kitaplarında hep okuyordum, “neden sonra eve geldi?” diye soru soruyor sanıyordum. meğersem bir zaman sonra anlamındaymış. cümlede kullanasım geldi :D) kendime gelip, aynaya bakabilme cesaretini gösterdim. Şükür ki buz bütün şişliği almış ama kafam hala kazan.

Derken bir şeyi düşünmeyi unuttum… Kafama ne düştü? Nasıl düştü? Gökten mi yağdı?

Açıklayayım…

Kafama düşen şeyin adı: Kavanoz! Kimin aklına gelir ki? Türk dizilerinde hep olur, kızımızın gözü mosmordur ve içkici kocası dövmüştür. Soranlara da “kafamı kapıya çarptım…” der mağdur kız. Bi düşünsenize, kafası şiş ve morarmış olsaydı. Sorduklarında da “kafama kavanoz düştü” deseydi ona kim inanırdı? Kadir İn… neyse, bu espriyi yapmaktan vaz geçtim. Sağlığınız için :D
Kısacası dolabın üstündeki kavanoz, tencerenin sapı yardımıyla kafama indi. Sağ alnıma, kaş üstüne :D Şu an fark ettim, değince acıyor. “O zaman değme sen de!” iç sesim, haklısın…

Binde bir midir yoksa milyonda bir midir bilmem ama hayatta çok az kişinin başına gelebilecek bir anım var artık :D Bu arada mahkum kavanoz kırılmadı ama benim kafayı kırmayı başardı. Yarın onu göz altına alıcam onu :D

Görüşürüüz… Kafalarınıza sahip çıkın. Ne de olsa, beyin bedava :D

kaynak: bidüşün.com / sizin hiç kafanıza kavanoz düştü mü?

wmaraci
reklam

TarikMentese TarikMentese Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Teflon tencere ve saz arkadaşı düşmemiş dua et :)

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Kötü olmuş ya :S Kafa kavanoz.İçim bi tuhaf oldu :D Geçmiş olsun :)

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Müthiş (yani yazı müthiş, komik, neyse:o), üzülsem mi, gülsem mi şaşırdım.

Geçmiş olsun. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Yazıyı okuyamadım :D. Başlık komik geldi Gülüyorum :D.Geçmiş olsun

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Annemin çağırmaları yüzünden benimde başıma gelmeyen kalmadı. En sinir olduğum şeyde mutfak balkonunda otururken mutfaktaki masanın üstünde sigarası ile çakmağını istemesi. Ya benim odamdan mutfak 20 adım onun olduğu yerden mutfak masası git gel 5-6 adım. Yemek yaparken çağırır buz dolabından şunu ver bunu al diye veririm odama dönerim tekrar çağırır e be anne geldiğimde iste herşeyini çıkarayım :) Bilgisayara geri döneceğim diye aceleden az parmağımı kesmedim az elimi yakmadım ocakta :D

Geçmiş olsun :) :)

srdr53 srdr53 RuHastasi Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 3, (%100)
o değilde sabahın 5'inde bu kadar yazıyı nasıl yazabildin pes diyorum :D

Ruhastasi.com

zego zego İnternet Reklamcılığı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)
Geçmiş olsun, zoru başarmışsın. Madalyanı takıyoruz :D

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14340
  • Beğeniler 3040 / 3043
  • Ticaret 356, (%100)
geçmiş olsun..

Birde sonrasında
e be kızım ben sana o kadar dedim dimi !!!
'ları çok duymuşsundur =)

o değilde makarnaya noldu? :D

Deneyim demeyin, deneyin!

GoogleDoktoru GoogleDoktoru Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Geçmiş olsun.Fakat komik gözükse de Tıp da çok önemli bir vakadır.Beyninizin bazı hassas bölümleri vardır.Bu bölümlerden birinine şiddetli birşey gelseydi taş,kavanoz vs. Beyin ile omurilik soğanınız arasındaki ileişimde sorunlar olabilirdi buda geçici körlük,sağırlık denge bozukluğu gibi şeylere yol açardı

Ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun tekrardan.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al