wmaraci reklam

KARAKOL TUTANAĞI | ŞİKAYETÇİ OLDUM | Fırsat Vermeyin

15 Mesajlar 2.155 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Bir saat önce karakola gidip buradan yapmış olduğum bir ticarette dolandırıldığımı kişinin güven sağlamak için kendi kimliğinin dahi fotoğrafını attığını söyledim polis arkadaşlarda kimliğini atıpta **************lık yapan birisinin zaten çok kısa sürede bulanacağını söyleyerek tutanak tutmam için gerçekten çok yardımcı oldular.
Her neyse durumu polise anlattım hiçte sandığınız gibi bilgisiz,bilişimden uzak değiller
aksine bu alanda yetişmiş gerçekten iyi görevlilerde var bana daha önceki bazı olayları anlattılar inanın imkansız neredeyse ancak yinede bulmuşlar o olayın **************sını.
En sonunda polis arkadaşın bana dediği şu sakına "parayı küçümsemeyin" ya da "aman bulanamaz ne olsa" diyip başınızdan atmayın çünkü eğer sizler başvurmazsanız,bu tür şahısları şikayet etmezseniz bizim alanımız genişleyemez,siz şikayet edeceksiniz ki bizde hem daha hızlı delil toplarız,diğer vakaların önüne geçmiş oluruz hem de bu bölüme olan talep arttığı için imkanlarımızda artar.

SİZ SİZ OLUN PARANIZI KİMSEYE YEDİRMEYİN ÇÜNKÜ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİYORLAR.

Bu şahıs bir miktar parayı çaldı ve kendini bulunmaz sanıyor.Üstelik kimliğini,hesap numarsını vs. attığı halde.
Peki bırakır mıyım peşini ?
Bırakmadım tabii ki de.Bugün karakola gittim ve tüm bilgileri ilettim kendilerine.
Tutanağımı tutturdum.
Kişinin telefon numarası,hesap numarası,kimlik bilgileri olduğu için moderatör arkadaştan tutanağı paylaşmak için izin istiyorum eğer izin verirse burada da paylaşıp hiç değilse birkaç kişiyi cesaretlendirip kendi yaşadığı vakalarda örnek olsun.
Bu konu soruşturma ve adli işlemler bitene kadar güncellenecektir şahıs hakkında ki tüm gelişmeleri buradan paylaşacağım.

Bismillah diyerek,

ADIM 1:
Bu şahıs hakkında Gümüşhane Emniyet Müdürlüğüne tutanak tutturulmuştur.
Pazartesi günü Ankara Emniyet Müdürlüğü ile iletişime geçerek kişinin bağlı bulunduğu ilin Emniyet Müdürlüğüne ulaşılacağı söylendi.Dosyaları da incelenmesi için ilgili birime göndereceklerini söylediler.
Daha sonra ise savcılıktan gelen izine göre diğer yerlerle iletişim kuracaklarını (hattın bulunduğu servis,verdiğim diğer hesaplar,wmaraci ve garanti bankası vb.)

Şikayetçi olduğum üye: msmt1903
kizilperi bekirbulut cooper

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Helal olsun hocam. Küçümsemeyin paranızı bu devirde para kolay kazanılmıyor. Dolandırınca da herşey bitmiş olmuyor. Bir şekilde elbet bulunacak o arkadaş. Her kim olursa olsun miktarı ne olursa olsun ilgili yerlere suç duyurusunda bulunun bugün sizi küçük meblağ dolandırır ancak yarın bir gün başka birisine çok büyük meblağlar dolandırır. Hakkınızı yedirmeyin kimseyi.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
GraphicDesigner
Teşekkür ederim.İnanın parası umrumda değil,benden giden para bana koymaz ancak başkalarınada aynısını yapacak gidip yeni üyelik açıp dolandıracak.Zor durumda olanı var,öğrencisi var bu tür ahlaksızlar bunları düşünmezler.O yüzden ben birinin hakkından geleyim belki diğerlerine ders olur.
Bu arada sizlere söz veriyorum karakolda ya da mahkemede fotoğraflarını,videosunu çekip yakarışlarını buraya atacağım.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Öyle tabii hocam, başka birisi arkadaşımı çok küçük bir meblağ dolandırdı ertesi gün bir baktık başka bir arkadaşımı 1.400 lira gibi bir miktar dolandırmış savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bulunmayacak mı ? Elbet bulunacak. Tek merak ettiğim bunlar bu işleri yaparken nasıl bir kafa yaşayarak acaba yakalanmayız mı diye hiç mi düşünmezler onu anlamıyorum. Kendim adli bilişim öğrencisi olarak şunu diyebilirim ki gerek devletin kullandığı cihazlar gerekse kolluk kuvvetlerinin ve adli bilişim uzmanı (bilirkişilerin) bu konuda bilgisi donanımı oldukça yüksek. Yeter ki üzerine düşün. Bir bilişim uzmanının kitabı vardı seminerde yer sanal olsa da suç gerçektir diyordu buda öyle elbet çıkacaklar meydana hepsi kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Bu arada öyle bir hataya düşmeyin hocam yönetimin izin verdiği kadar karar belgesini paylaşmanız yeterli haklıyken haksız duruma düşmeyin.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
GraphicDesigner

O yüzden dolayı şuanlık moderatörün iznini bekliyorum ki tutanak kağıdını buraya koyayım.
En kötü videoya alıp youtubeye atacağım o zaman herkes görecek.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Hayırlısı olsun hocam dikkat etmek gerekiyor yinede :)

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Umarım aldığı cezayı da en kısa sürede görürürüz. Umarım burnundan gelecek kadar çok ceza alır tüm **************lar, sahtekarlar.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Eline yüreğine sağlık herkese örnek bir davranış olmuş umarım adalet yerini bulur 😊
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

hkntll hkntll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 51 / 50
  • Ticaret 12, (%100)
Gerçekten Helal Olsun. Suç Cezasız Kalmaz.

Tebrik ederim.

btnaslan btnaslan Bilinen Hayatı Kodlayın Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek WebMater, Seo, YouTuber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)
Elinize emeğinize sağlık hocam böyle kişileri şikayet edelim ettirelim çünkü bugün bana yarın sana öbür gün ona olacaktır o yüzden elinizden ne geliyorsa yapalım yaptıralım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al