wmaraci reklam

Kendine gel Google Chrome

13 Mesajlar 1.152 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Alt tarafı 13 sekme açtık.. Böyle yapmana gerek var mıydı? :D

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
her zamanki hali. Her sekme ortalama 150 MB harcıyor, eklenti başı da 40 MB. 5 eklenti kullanıyorum, 10 sekme açtığımda var sen düşün. 😂
işin bir diğer ilgin yanı chrome bir sekme açtığında görev yöneticisinde 5-6 görev görünüyor, her eklenti için görev yöneticisinde bir görev sanki ayrı bir program gibi çalışıyor.

Kurtuluş yok ama bu işten tüm tarayıcılar aynı halt 3 aşşağı 5 yukarı farkediyor. Diğerleri biraz daha düşük tabi ama yeterince değil. O düşüklüğün sebebide zaten chrome daki bir takım özellikler olmadığı için. Yoksa hepsi aynı sonuçta, chromium .

• Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Sonuç Chrome'yi bizim Pc'nin Ram'ı besliyor. :D Ne olursa olsun Chrome vazgeçilmez..

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Firefox 58 kullanıyorumda şuan aktif olarak 13 sekme açık 658 MB ram harcıyor. CPU da 0.1 de falan, Chromedan yıldım ramin hepsini yemesinden
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Mrtcn hocam nedense Firefox'la hiç kaynaşamadık. Pc'de indirilmiş bir vaziyette ama kendimi Firefox ve Opera ya da alıştırmak istemiyor değilim. :)

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
operanın gideri var aslında fakat bir kaç ufak şey insanı bağımlı hale getiriyor chrome yoksa şu öperanın son hali çok çok hoşuma gidiyor.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Artık ben de gınaa geldim Chromeden flas yüklenemediğinden bir çok uygulama çalışmıyor. Mesela fizy ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

hakancevik hakancevik Kral Çıplak Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetmen / Yapımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 22 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bırakın yesin, yemez ise sıkıntı zaten, çünkü chrome her sekme her eklenti için ayrı çalışarak ufak bir sistem hatasındaki çökmeleri sadece sorun çıkartan şeyi kapatarak çözmenizi sağlıyor, örneğin bir sorun oldu ve o sırada 4 sekme açık birisinden müzik dinlerken diğer sekmede satırlarca yazı yazıyorsunuz siteniz veya başka birşey için, ve sorun sadece bir sekmedeki hata yüzünden oluşuyor ve bu sekme ne müzik dinlediğiniz sekme nede yazı yazdığınız sekme, 3. ve rastgele bir sekme, chrome o 4 sekmeyi de ayrı ayrı çalıştırdığı için sadece o sorun olan sekmeyi kapatabilmene olanak sağlıyor, diğer tarayıcılarda herşey tek işlem üzerinden ilerlediği için sekme değil tüm tarayıcıyı kapatmak gerekebiliyor, chrome da bilgi ve veri kaybını önlemek için uğraşıyor, birde bir ram ne kadar alın yüksek yüksek rahat edin :D

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 324
  • Ticaret 3, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Firefox 58 kullanıyorumda şuan aktif olarak 13 sekme açık 658 MB ram harcıyor. CPU da 0.1 de falan, Chromedan yıldım ramin hepsini yemesinden

Aynen, bende Firefox kullanıyorum. Zaten Firefox'un kendi sitesinde Chrome'dan %30 daha iyi olduğunu yazmışlar. Hele de Quantum'un gelmesiyle gerçek bir hızlanma oldu.

xLyra adlı üyeden alıntı

Mrtcn hocam nedense Firefox'la hiç kaynaşamadık. Pc'de indirilmiş bir vaziyette ama kendimi Firefox ve Opera ya da alıştırmak istemiyor değilim. :)

Bende sürekli tarayıcı değiştiriyorum. Aslında bırakamamanın sebeplerinden biri, otomatik giriş yapılan siteler, kayıtlı formlar ve eklentiler.
Çoğu Chrome eklentisi Firefox'ta da olduğundan bu konuda bir sıkıntı yok. Form ve şifre sıkıntısını da LastPass ile çözebilirsiniz.

hakancevik adlı üyeden alıntı

Bırakın yesin, yemez ise sıkıntı zaten, çünkü chrome her sekme her eklenti için ayrı çalışarak ufak bir sistem hatasındaki çökmeleri sadece sorun çıkartan şeyi kapatarak çözmenizi sağlıyor, örneğin bir sorun oldu ve o sırada 4 sekme açık birisinden müzik dinlerken diğer sekmede satırlarca yazı yazıyorsunuz siteniz veya başka birşey için, ve sorun sadece bir sekmedeki hata yüzünden oluşuyor ve bu sekme ne müzik dinlediğiniz sekme nede yazı yazdığınız sekme, 3. ve rastgele bir sekme, chrome o 4 sekmeyi de ayrı ayrı çalıştırdığı için sadece o sorun olan sekmeyi kapatabilmene olanak sağlıyor, diğer tarayıcılarda herşey tek işlem üzerinden ilerlediği için sekme değil tüm tarayıcıyı kapatmak gerekebiliyor, chrome da bilgi ve veri kaybını önlemek için uğraşıyor, birde bir ram ne kadar alın yüksek yüksek rahat edin :D

Dediğiniz gibi olması iyi bir şey ama kırk yılda bir olacak çökme için tüm hayatımız boyunca bu yavaşlığı çekmek zorunda mıyız? Hem kim tarayıcıdan kod yazıyor ki? Mesela şu anda tarayıcınız çökse ne gibi önemli bilgilerinizi kaybedersiniz?

hakancevik hakancevik Kral Çıplak Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yönetmen / Yapımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 22 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
ismail kod yazıyor demedim ki yazı yazıyor dedim, eğer memnun değilseniz bir sürü tarayıcı var hocam :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al