wmaraci reklam

Kiracı Para Ödemeden Kaçtı, Hattını Kapattı Ulaşamıyorum

7 Mesajlar 823 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atacani Atacani - Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)
Herkese merhaba, bu konuyu fikir almak adına açıyorum.

Bundan 3 ay önce 1 senelik kontrat imzaladığımız kiracı, sadece evi tutarken 1 aylık kirayı kapora olarak vermişti, bunun dışında elektrik ve su faturasını üstüne almayarak, gelince bu ücreti de bizden istemişti.

Bundan 1 ay önce evden çıkmak istediğini söyledi, işten parasını alamadığını ve bu yüzden kirayı ödeyemeyeceği için çıkmayı planladığını belirtti, iyi niyetle yaklaşıp sözleşmeyi önüne sürmeyerek tamam dedik, bunun üstüne eline bir miktar para geçiceğini söyleyerek yarım ay daha oturmak istediğini söyledi, tamam dedik sorun etmedik. Kendisi yarım ay değil neredeyse 1 ay kalmakla kalmayıp, üstüne ödemesi gerektiği kirayı ve faturaların yanı sıra aidatı bile ödemedi. Bir yerden miras alacağını söyleyerek (inanmadık yine de zaman tanıdık) biraz daha zaman istedi. Aradan uzun bir süre geçti ve en son geçen gün kendisinin beni engellediğini gördüm, bunun üstüne bugünde telefon hattını kapattı.

Elimde kendisinin adı soyadı, TC numarası ve ona dair bir çok bilgi bulunmakta, sizce ne yapmalıyım? Benzer deneyim yaşamış arkadaşlar var mı?

wmaraci
reklam

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1195
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
Deneyim yaşamadım ama avukata gidip şikayetçi olabilirsiniz.1 sene bitip sözleşme yapmadiysaniz ve 3 ay oturduysa o kiracı giderse bile para talep edemiyorsunuz onu duymuştum ama sizin olay biraz farklı geldi avukat ile görüşürseniz haklı çıkabilir paranızı avukat parasıyla birlikte kat kat alabilirsiniz diyr düşünüyorum.

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)

BySaNCeZ adlı üyeden alıntı

Deneyim yaşamadım ama avukata gidip şikayetçi olabilirsiniz.1 sene bitip sözleşme yapmadiysaniz ve 3 ay oturduysa o kiracı giderse bile para talep edemiyorsunuz onu duymuştum ama sizin olay biraz farklı geldi avukat ile görüşürseniz haklı çıkabilir paranızı avukat parasıyla birlikte kat kat alabilirsiniz diyr düşünüyorum.

Kendisi 1 sene sözleşme imzaladı, 1.ayın kirasını vermeden 2 aya yakın kaldı ve cıkmak istediğini biranda söyledi, parasını vermeden kayboldu ortadan

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Öncelikle geçmiş olsun. Bu sanırım size büyük bir ders olmuştur kirayı her zaman peşin olarak almanız gerektiği konusunda. Çalıştığım şirketin 150'den fazla dükkânı var ve tamamında kira peşin alınıyor ve kafaları rahat.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
depozito elektrik su ws karşılayacaktır. uğraşmaya deymez bir dahaki sefere kirayı peşin alın bende kıracıyım her ay oturma oturmadığım yerin kirasını peşin veriyoruz.

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Öncelikle geçmiş olsun. Bu sanırım size büyük bir ders olmuştur kirayı her zaman peşin olarak almanız gerektiği konusunda. Çalıştığım şirketin 150'den fazla dükkânı var ve tamamında kira peşin alınıyor ve kafaları rahat.

Teşekkür ediyorum, yasal bir hakkım yok mu sizce, peşine düşemez miyim

jobsfrominternet jobsfrominternet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 60 / 98
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam tabii ki siz bilirsiniz ama harcadığınız efora verdiğiniz emeğe değer mi bilemiyorum. Ben olsam pahalı da olsa önemli bir tecrübe satın aldığımı düşünerek daha dikkatli davranırım.

Tabii siz yanına kar kalmasın diyorsanız uğraşın. Umarım hakkınızı alırsınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al