wmaraci reklam

Küçük dokunuşla gelen büyük değişiklik

12 Mesajlar 1.583 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Bugün bir değişiklik yaparak konu dışı bir şey paylaşmak istiyorum.

İşimiz gereği bu parlak ekranlara çok fazla maruz kalıyoruz. Bunun doğal bir sonucu olarak akşam yatağıma uzanıp gözlerimi kapadığımda gözlerimde bir ağrı hissediyordum. Geçtiğimiz hafta artık bir şey yapmalıyım diyerek göz doktoruna gittim ve muayene oldum. Gözlerimde 0.75'lik bir bozukluk olduğunu ancak bunun gözlük takmamı gerektirmediğini söyledi doktor hanım. Ben bu ağrı konusunda bir şey yapmakta kararlı olduğumu söyleyince bana mavi ışığı geçirmeyen bir gözlük yazabileceğini söyledi.

Ve ben gözlüğümü aldım. Bu küçücük değişikliğin hayatımda bu kadar büyük bir fark yarattığına inanamıyorum. Ekranın ışığı ve renklerde inanılmaz bir değişim oldu ve artık ben çok daha uzun saatler hiçbir rahatsızlık hissetmeden bilgisayar başında kalabiliyorum.

Benzer şikayetleri olanlar için bunu burada paylaşmak istedim.Reklam olduğu düşünülmesin diye marka vermedim ama sanırım doktora giderek aynı yada muadili bir gözlük camını alabilirsiniz.
Sungmert Doruk imsomnia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel bir bilgilendirme, benim gözlük değil fakat Telefonumda bir mzellik var dahili olarak gelen mavi ışık filitresi. Ben tam olarak ne işe yaradığını bilmiyordum demek ki geceleri o özelliği aktif etmek lazım.

Çoğu zaman bende ekran başından kalkıp yatağıma uzandığımda gözlerimde fazlasıyla yaşarmalar ve ağrımalar oluşuyor.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
benimde arada gözüm çok ağrıyo hatta sancılanıo bazende yoruluyorlar. Annemin taşlarla süslenmiş çok amaçlı gözlüğünü takıorum 10dkda dinlenio ağrı sancı kalmıyor aklıma gelse hep takıcamda sürekli tak çıkar yapıorum görünüşü bana göre olmadıgı icin :D

MultiAnaliz.com

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
İşin işlginç yanı Wmaracı full mavi doğal olarak mavi ışık ile çok fazla zaman geçiriyoruz. :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Mavi ışıktan kasıt mavi renk değildir. Bu bir ışık dalga boyunu tanımlamak için kullanılıyor.

cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
f.lux programını kullanmanızı tavsiye ederim. Gözlerimi ağrıtmıyor. Bu programdan önce ekrana nasıl bakıyordum bilemiyorum. Telefonda da nightshift kullanıyorum. İkisi de başarılı.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Orifame f.lux programını yükledim. Bulunduğum mevkiye göre de ayarlarını yaptım. Bir saat sonra normale çevireyim bakalım ne farkediyor dedim. Harbiden biz bilgisayarı böyle nasıl kullanıyormuşuz bunca senedir şaşırıyorum. Ekranı orjinal haline getirince bir dakika bile dayanamadım resmen gözlerim ağrıdı. Sanki ekrandaki her şey maviymiş gibi görünüyor. Çok başarılı bir program herkese tavsiye ediyorum.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
cihaneken ben yüklemesem olurmu :D açar açmay ekran sararmaya başladı yeter ekranı öldürdün dedim iyce sarardı. video haric bende kullanırım artık. O kadarda düşük parlaklık kullanıodum pcyi halbuki.

Ek olarak: aynı özellik monitordede varmış level 5e kadar ama otomatik olması daha iyi tabi :D

MultiAnaliz.com

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

Orifame adlı üyeden alıntı

f.lux programını kullanmanızı tavsiye ederim. Gözlerimi ağrıtmıyor. Bu programdan önce ekrana nasıl bakıyordum bilemiyorum. Telefonda da nightshift kullanıyorum. İkisi de başarılı.

Allah razı olsun hocam gerçekten çok başarılı :D

hakanakin hakanakin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 53 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Tam geçen hafta bugün bende daha fazla dayanamayarak göz doktoruna gittim. Daha önce gittiğim doktorlar bir taraflarına takmayarak direk olarak 0.75 gözlük vererek başlarından attılar. Gözlük takmayı sevmeyen biri olarak maalesef hiç takmadım ki iyi ki takmamışım aradan 4 yıl geçtikten sonra göz ağrım artınca okuduğum yerde tekrardan göz doktoruna gittiğimde inanılmaz iyi bir doktor ile karşılaştım iyi ki gözlüğü takmadığımı özellikle belirtti sadece alerji olduğunu gözü tembelleştirmenin bir anlamı olmadığını söyleyerek "oladin" adında bir damla vermesiyle 1 haftadır kullanıyorum gerçekten gözlüğe gerek yokmuş çok çok net görmeye başladım ve gözlerimin kızarıklığı sulanmadı gitti şükür. 5-6 yıl içerisinde 7 defa göz doktoruna gittim hepside gözlük verdi. Sonuncusunun verdiği damla iyi geldi. :)
Not: Doktor tavsiyesi ile kullanınız.

skype & Mail : hakan@hakanakin.com.tr
http://hakanakin.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al