wmaraci reklam
lidertakipci

Manav mı kırtasiye mi açmalıyım

24 Mesajlar 5.308 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
İkisini de açma esnaflıktan uzak dur.Babam 25 senedir esnaf olduğu için bende bu işlerin içinde yetiştiğim için biliyorum uzak dur.

Vergisi bitmez algısı bitmez masraf üstüne masraf.Ay başı gelir kira ödeyecek paran olmaz bin bir türlü insanla uğraşıyorsun.

Birde şunu söylemek istiyorum forumda çoğu zaman görüyorum arkadaşlar konu açıyor şu kadar param var ne yapsam diye arkadaşlarda hemen dükkan aç diyorlar bu işler o kadar kolay değil esnaflığın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar herkese önermeyin bu işi.

wmaraci
reklam

MustafaYilmazz MustafaYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
hepinize teşekkürler hala arayış içindeyim

GAZİANTEP

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)

HbY adlı üyeden alıntı

Ben perakende sektöründe çalışıyorum bulunduğum ilde bir süpermarkette reyon görevlisiyim kırtasiye ürünü yok ama manavın geliş gidiş fiyatınıda bilirim çöpe giden kilolarca ürünüde bilirim :) bildiklerim arasında %50 yoktu.. Sen şimdi ithal muzu 3 tl ye alıp 4,50 ye mi satıyorsun ? yada 10 lira ya aldığın kivi'yi 15'e mi satıyorsun. Bulunduğun şehir İstanbul'sa yaparsın.. Ama güzel ülkemizin her ili için aynı şeyi söyleyemeyebiliriz.

Profilinizde Kastamonu yazıyor oradaysanız orada yaş sebze meyve pahalı istanbulda daha ucuz gelenler hep o şekilde yorum yapıyorlar kendim ve sülalem bu sektörde gıda alanındayız üreticiyiz. Zor ve ugraş emek gerewktiren bir alan market ve heleki sebze reyonu Hatta buradan sebze meyve yapıp kastamonuya getirmeyi düşünmüyor degilim dogrusu

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
kastamonu'yu ciddi düşünüyorsan şehir merkezinde market işinin tek lideri var oda Kebeci adinda 2 şubeli 250 çalışanlı bir markettir ki oda Karabükten 2 günde bir kırkayak tabir edilen tırla geliyor. Sabit.. Kebeci ile çalışamazsın çünkü adamların oturmuş bir sistemi var ve ürünleri eksiksiz standart geliyor 2 günde 1. Onun dışında Murat GIDA var 5 şubeli + Dünya Gross adında süpermarketi bulunan tek kişiye bağlı 6 market var ve toplasan 100 adet işçisi yok :) bunların arasında bende varım tabi.. Bu adam da ne olursa olsun illa Ankara Hal'ına gidip kendi alacak sebze meyveyi yoksa hayatta başka yerden almaz yıllardır böyle :) Onun dışında Lider Avm var ve bu adamın Antalya ve Manisa'da kendi tarlası var sera'sıda var ürünleri kendinin burda da sana ekmek yok :) Geriye 2 şubeli MaXi Market ile Kurumsal bir şirket olan Şekerci avm. kalıyor bunlarında sebze meyve oranı neye göre karşılanıyor bilemiyorum.. Ama bu iki marketi bile bağlayabilirsen para kazanırsın..

https://kadinveaile.net
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al