wmaraci reklam
lidertakipci

Metin2, Cs1.6, Website? Hangisi?

18 Mesajlar 2.000 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar kartımda cüzzi bir miktar para var.
Bu parayı bir alanda değerlendirmek istiyorum; seçeneklerim şunlar:

-Mt2 Pvp
-Cs1.6 Pvp
-Website

Şimdi arkadaşlar, daha fazla seçenek koyabilirsiniz bunun altında öneri olarak benim aklıma gelenler bunlar; kafama takılan pozitif ve negatif şeyler de şunlar;

Metin2 PVP:

+LARIM:
+Küçüklüğümün oyunu ve gerçekten zevk alıyorum, her defasında yeni bir heyecan veriyor. Asla bıkmadığım bir tad. O yüzden asla sıkılıp pişman olacağımı düşünmüyorum.
+Oyun hakkında bilgim ve tecrübem var, bunun yanı sıra kendim bilgisayarım üzerinde de server kurmaya baya bi çalıştığım için teknik bilgim de var, o yüzden vizyon ve özgünlük konusunda servera birçok değişim yapabilirim.

-LERİM:
-Serveri nasıl yayacağımı ve insanlara duyuracağımı bilmiyorum.
-Serverime bu yıllarda metin2 oynayan kalıp gelen olur mu bilmiyorum.
-Nasıl bir tip tercih etmeliyim(ws, emek, orta, kolay) kararsızım.
-Bana getirisi olur mu merak ediyorum.
-Server kiralama firmalarının hepsi .tk site veriyor, .com olmadığı için güvensizlik ve az kullanıcıya sebebiyet verir mi?

Cs1.6 PVP:

+Bunu da severek oynardım, ama bi kafanda GM yazması kadar keyif vermiyor.
+Oyuna hakimiyetim var.

-Oyuncu kitlesi çoluk çocuk.
-Bana kârı olacağını düşünmüyorum.

Website

+Yapmaktan keyif aldığım bir alan, hoşlanarak yapıyorum, yeni şeyler denemekten ve öğrenmekten mutluluk duyuyorum.
+Severek yaptığım için sıkılmıyorum.

-İş nedeniyle sık sık içerik girilmesi gereken bir alanda site açamam.
-Üzerinde çok duramayabilirim.

Lütfen önerilerinize ve tavsiyelerinize açığım.
Kart bakiyem 40 tl, karta para yatırınca param çalınmış gibi hissettiğim için karta para yatırmıyorum, maaştan çekmediğim bi bu kaldı o yüzden. Gerekirse yükleyebilirim ama bana getirisi olması kaydı ile.
Teşekkürler, benzer fiyatta sanal ortamda icra edebileceğim fikirlere açığım.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
CS 1.6'nın oyuncu kitlesi çoluk çocuk değil valla :D CS:GO'dan bin kat daha sağlam full çeken Türk serverları var :D
MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

CS 1.6'nın oyuncu kitlesi çoluk çocuk değil valla :D CS:GO'dan bin kat daha sağlam full çeken Türk serverları var :D

Hocam ben açarsam jail açarım o yüzden gelecek çok yetişkin bulabileceğimi sanmıyorum, pro benim içimi karartıyor ses yok seda yok ):

• Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
MertUslu Ya açıkcası Oyun server işleri benim toptan içimi karartıyor hangi oyun olduğu önemli değil :D Zor iş vallahi zor. Bence sağlam bi fikir ve kendinizden eminlik varsa bi websitesi işine dalabilirsiniz. Anladığım kadarıyla acil bi paraya ihtiyacınız olduğundan değil sadece oyalanmak bi yandanda biraz gelir getirsin istiyorsun. İleriye dönük bi proje ile uğraşabilirsin ama ne projesi önemli kısmıda bu işte :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

MertUslu Ya açıkcası Oyun server işleri benim toptan içimi karartıyor hangi oyun olduğu önemli değil :D Zor iş vallahi zor. Bence sağlam bi fikir ve kendinizden eminlik varsa bi websitesi işine dalabilirsiniz. Anladığım kadarıyla acil bi paraya ihtiyacınız olduğundan değil sadece oyalanmak bi yandanda biraz gelir getirsin istiyorsun. İleriye dönük bi proje ile uğraşabilirsin ama ne projesi önemli kısmıda bu işte :D

Aynen hocam anında bir paraya ihtiyacım yok, iş dışında kalan işte geceleri falan 1-2 saatimi ayırabileceğim güzel eğlenceli bir şey istiyorum, ama hani ne yaparsam yapayım aylık bir ücreti olacak ve çöpe para da atmak istemiyorum açıkcası o yüzden tavsiyeye ihtiyacım var, kafamda websitesi fikirleri var ama dediğim gibi her gün içerik vs girebilecek durumda değilim, botlardan başka kimsenin girmediği bir site olur /: üzerinde de durup öyle keyword makale falan yazamam, keyfi yazılar yazarım en fazla o yüzden server işlerine biraz daha sıcak bakıyorum

• Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Oyun server'ı işleri ekipsiz olacağını sanmıyorum güzel ve güvenilir bir ekibe ihtiyacın var

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Oyun server'ı işleri ekipsiz olacağını sanmıyorum güzel ve güvenilir bir ekibe ihtiyacın var

Katılıyorum hocam, arkadaş çevresini ayartmaya çalışıyorum ama pek umutlu değilim bunun dışında fikirlere de açığım tabi ki

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Cevap lütfen? :)

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Metin2 benimde çocukluğumun oyunudur geçenlerde yine bir servera girdim oynadım, oyuncu kitlesi çok iyiydi ama önde gelen sitelerde reklam veriyorlar buda 1-2 bin tl gibi para demek aylık. Sunucu desen 40 TL lik bir sunucu çöp olur, o yüzde ekibin olmadan ve bu kadar az bütce ile yanından bile geçme.

CS hakkında hiç bir fikrim yok ama 40 TL bunada yetmiyecektir.

Site kurmaya gelince, 40 TL başlangıç için yeterli bir domain+hosing, ama uzun süre ilgilenmek gerekir ekmek yetirmesi için ee sende vaktim yok demişsin :)

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

faruk16 adlı üyeden alıntı

Metin2 benimde çocukluğumun oyunudur geçenlerde yine bir servera girdim oynadım, oyuncu kitlesi çok iyiydi ama önde gelen sitelerde reklam veriyorlar buda 1-2 bin tl gibi para demek aylık. Sunucu desen 40 TL lik bir sunucu çöp olur, o yüzde ekibin olmadan ve bu kadar az bütce ile yanından bile geçme.

CS hakkında hiç bir fikrim yok ama 40 TL bunada yetmiyecektir.

Site kurmaya gelince, 40 TL başlangıç için yeterli bir domain+hosing, ama uzun süre ilgilenmek gerekir ekmek yetirmesi için ee sende vaktim yok demişsin :)

Hocam reklam açısından bakılınca haklısınız 40 tl ye hiçbir şey yapılmaz ama benim amacım hobi, şimdi daha başlangıç, diyelim ki metin2 açtım, 25-30 kişilik devamlı bir oyuncu kitlesi bile olsa bence güzel olur yani eski günler anısına, ben daha çok kendimi eğlendirmek peşindeyim, ha baktım gelen giden var, kasma oluyor, ozaman parayı bayarım ama dediğim gibi birden öyle paralar verip reklam yapacak sunucu alacak yürek yok bende :)

site konusunda evet açmak için yetiyor biliyorum ama ilgilenemem çok, ha yine hobi amaçlı açarım ot börtü böcek yazılar yazar atarım günlük tarzı, onun da hiti miti olmaz. kendim yazar kendim okurum o yüzden istemiyorum

tavsiyelere açığım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al