wmaraci reklam

mezunlar için dershane eğitimi

10 Mesajlar 1.239 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
selam arkadaşlar ben 5 6 sene önce liseden mezun olan biri olarak üniversiteye başlamaya karar verdim fakat tüm lise bilgilerini unuttum matematiği zaten bilmiyordum şimdi sorum dershanelerde sıfırdanmı eğitim veriyorlar herhangi bir bilgi birikimi olmayan biri için dershane faydalı olurmu yani konunun ortasından falan başlıyorlarsa yine anlamayacağımdan gitmek istemiyorumda yanıtlarınız için teşekkürler.

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Kaliteli bir dershane değilse kesinlikle GİTMEYİN. Youtube da pek çok dersi anlatan kanallar var, konu listesi çıkarıp konuları bitirerek ilerleyin daha faydalı olur.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam dershanesine göre değişir. Kendi kendine çalışabilmeni sağlayan otokontrol mekanizman yüksekse evde planladığım gibi çalışırım diyorsan bu noktadan karar verebilirsin. Matematik konuları youtube'da zaten fazlasıyla var ve çok da güzel anlatılıyor. Onun dışında dershane sana Tarih ve Türkçe derslerinde çok bir şey kazandırmaz. Ben dershaneye gitmeden ilk yılda 43 bin yaptım. Tabi ki de kararı kendin vermelisin ben sadece fikirlerini geliştirmek adına sana öneriler sunarım :)
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

ŞenolK adlı üyeden alıntı

Kaliteli bir dershane değilse kesinlikle GİTMEYİN. Youtube da pek çok dersi anlatan kanallar var, konu listesi çıkarıp konuları bitirerek ilerleyin daha faydalı olur.

teşekkürler final dershanesi. youtube videolarını izliyorum yani açıkcası okuldaki hocanın anlatımına göre daha iyi anladım :)

mexev9 adlı üyeden alıntı

Hocam dershanesine göre değişir. Kendi kendine çalışabilmeni sağlayan otokontrol mekanizman yüksekse evde planladığım gibi çalışırım diyorsan bu noktadan karar verebilirsin. Matematik konuları youtube'da zaten fazlasıyla var ve çok da güzel anlatılıyor. Onun dışında dershane sana Tarih ve Türkçe derslerinde çok bir şey kazandırmaz. Ben dershaneye gitmeden ilk yılda 43 bin yaptım. Tabi ki de kararı kendin vermelisin ben sadece fikirlerini geliştirmek adına sana öneriler sunarım :)

bende evde birşeyler yapabileceğime inanıyorum aslında ama sayısal dersler hakkında matematik dışında diğer derslerin sıfırdan eğitimi varmı? öneri için teşekkürler aklımda vardı aslında vazgeçmek ama hala kararsızım :S

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

seoweb seoweb Seo Expert / Teacher Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 67 / 63
  • Ticaret 10, (%100)
23 Senelik Dershane öğretmeni ve il zümre başkanı olarak şunu belirtmek isterim: Öncelikle hiçbir zaman youtube kanallarında anlatılan derslerin yeterli olacağını düşünmeyin. Eğer bilginizde eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız bir rehber şart. Bu dershane olabilir, kurs merkezi olabilir, imkanlarınız ölçüsünde özel ders olabilir. Çünkü anlamadığınız konularda soru sorabilmeniz gerekir. Ayrıca ki bu en önemlisi Müfredat geçen yıldan beri çok fazla değiştiği için müfredata hakim kişilerle çalışmanız gerekir. İnternet ortamında anlatılan derslerin bir çoğu güncel değildir bilginiz olsun. Dershaneler liselerde 4 yılda verilen konuyu 8 ayda verme telaşındadır. Temelden başlarlar ancak hızlı anlatırlar aksi taktirde konuların yetişmemesi söz konusu olur. Size tavsiyem Günlük 6 Saat dershane veya kurs eğitimi + günde 6 Saat planlı ders çalışmanız bunu yapabilirseniz başarılı olursunuz. Dershane veya kursa gitmeden hedefinizi iyi belirleyin ( Sayısal-Eşit Ağırlık-Dil ) tercihinizi sonra yapın. Allah Yardımcınız Olsun.
Heisenberg0133 Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

farukhocam adlı üyeden alıntı

23 Senelik Dershane öğretmeni ve il zümre başkanı olarak şunu belirtmek isterim: Öncelikle hiçbir zaman youtube kanallarında anlatılan derslerin yeterli olacağını düşünmeyin. Eğer bilginizde eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız bir rehber şart. Bu dershane olabilir, kurs merkezi olabilir, imkanlarınız ölçüsünde özel ders olabilir. Çünkü anlamadığınız konularda soru sorabilmeniz gerekir. Ayrıca ki bu en önemlisi Müfredat geçen yıldan beri çok fazla değiştiği için müfredata hakim kişilerle çalışmanız gerekir. İnternet ortamında anlatılan derslerin bir çoğu güncel değildir bilginiz olsun. Dershaneler liselerde 4 yılda verilen konuyu 8 ayda verme telaşındadır. Temelden başlarlar ancak hızlı anlatırlar aksi taktirde konuların yetişmemesi söz konusu olur. Size tavsiyem Günlük 6 Saat dershane veya kurs eğitimi + günde 6 Saat planlı ders çalışmanız bunu yapabilirseniz başarılı olursunuz. Dershane veya kursa gitmeden hedefinizi iyi belirleyin ( Sayısal-Eşit Ağırlık-Dil ) tercihinizi sonra yapın. Allah Yardımcınız Olsun.

teşekkür ederim yorumunuz için amin Allah hepimizin yardımcısı olsun
seoweb

kişi bu mesajı beğendi.

SezerGoc SezerGoc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Kaliteli dershaneler dersler başlamadan önce sınav yapıp başarı sonucuna göre sınıf açıyorlar. Yaptıkları sınav sonucuna göre sınıf açsalar bile bir şeyler illaki atlanıyor. Bana sorarsan dershaneye gerek yok.

Eğer gerçekten yapmak istiyorsan ve azmedeceksen evde kendin çalışarak başarabilirsin. Sözel dersler zaten basit. Konu anlatımlı bir kitap ve soru bankasıyla sözel dersler gayet öğrenilebilir. Sayısal dersler içinde aynısı geçerli. Temeliniz olmayan dersler varsa Antrenman Yayıncılığın kitaplarını tavsiye ederim. Matematik ve fen için kullanmıştım gayet başarılı buldum. Konuyu önce anlatıp sonra bir kaç testlik soru soruyor ama soru bankası tek başına yeterli değil. Anlamadığın yerlerde youtubeden videolar izleyerek öğrenebilirsin. Çözemediğin sorular için telefonda uygulamalar var, kamerayı açıp soruyu gösteriyorsun uygulama çözüyor. Mezunların kurduğu whatsapp gruplarına girersen çözemediğin soruları gruba atıp çözdürebilir, anlatmalarını isteyebilirsin.

Düzenleme: farukhocam'ın da dediği gibi dershanede dersler hızlı anlatılıyor. Müfredat değişiyor eksik anlatılıyor. Lise son sınıftayken araştırıp final dershanesine gitmiştim, oturduğum semtte olmasına rağmen başka bir semtte olana gitmiştim çok daha iyi dedikleri için. O sene yerleştim ama sonradan okuduğum bölümü bırakıp evde çalışarak hazırlandım. Evde çalışmam daha verimli geçmişti. Ancak iyi bir program yapman gerek. Hangi gün hangi konuları bitireceğini, kaçar test çözeceğini, yapacağın konu tekrarlarını vs. Program birazda olsa ciddiyet katıyor. En azından yetiştirme telaşı oluyor ve motive ediyor.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Özel ders daha mantıklı dershaneden daha verimli oluyor ücret olarakta neredeyse aynı fiyata denk gelir eksik olan konularını kapatırsınız
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Ücretsiz Halk Eğitim Merkezlerine gidip konu durumuna bakabilirsiniz. En azından en temel konuları orada alırsınız. Ben şuana kadar iyi dershane görmedim. Final dershanesini ele alalım diyelim ki; bakıyoruz ki bu yıl birinci çıkarmış ama sadece reklamda böyle içine girdiğimizde barajı geçmeyen de onlarca kişi var. İş öğrencide bitiyor. Youtube kanalları ve internette ücretli ders veren kişiler çok faydalı oluyor.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

SezerGoc adlı üyeden alıntı

Kaliteli dershaneler dersler başlamadan önce sınav yapıp başarı sonucuna göre sınıf açıyorlar. Yaptıkları sınav sonucuna göre sınıf açsalar bile bir şeyler illaki atlanıyor. Bana sorarsan dershaneye gerek yok.

Eğer gerçekten yapmak istiyorsan ve azmedeceksen evde kendin çalışarak başarabilirsin. Sözel dersler zaten basit. Konu anlatımlı bir kitap ve soru bankasıyla sözel dersler gayet öğrenilebilir. Sayısal dersler içinde aynısı geçerli. Temeliniz olmayan dersler varsa Antrenman Yayıncılığın kitaplarını tavsiye ederim. Matematik ve fen için kullanmıştım gayet başarılı buldum. Konuyu önce anlatıp sonra bir kaç testlik soru soruyor ama soru bankası tek başına yeterli değil. Anlamadığın yerlerde youtubeden videolar izleyerek öğrenebilirsin. Çözemediğin sorular için telefonda uygulamalar var, kamerayı açıp soruyu gösteriyorsun uygulama çözüyor. Mezunların kurduğu whatsapp gruplarına girersen çözemediğin soruları gruba atıp çözdürebilir, anlatmalarını isteyebilirsin.

Düzenleme: farukhocam'ın da dediği gibi dershanede dersler hızlı anlatılıyor. Müfredat değişiyor eksik anlatılıyor. Lise son sınıftayken araştırıp final dershanesine gitmiştim, oturduğum semtte olmasına rağmen başka bir semtte olana gitmiştim çok daha iyi dedikleri için. O sene yerleştim ama sonradan okuduğum bölümü bırakıp evde çalışarak hazırlandım. Evde çalışmam daha verimli geçmişti. Ancak iyi bir program yapman gerek. Hangi gün hangi konuları bitireceğini, kaçar test çözeceğini, yapacağın konu tekrarlarını vs. Program birazda olsa ciddiyet katıyor. En azından yetiştirme telaşı oluyor ve motive ediyor.

darknov4 adlı üyeden alıntı

Özel ders daha mantıklı dershaneden daha verimli oluyor ücret olarakta neredeyse aynı fiyata denk gelir eksik olan konularını kapatırsınız

Muhammed adlı üyeden alıntı

Ücretsiz Halk Eğitim Merkezlerine gidip konu durumuna bakabilirsiniz. En azından en temel konuları orada alırsınız. Ben şuana kadar iyi dershane görmedim. Final dershanesini ele alalım diyelim ki; bakıyoruz ki bu yıl birinci çıkarmış ama sadece reklamda böyle içine girdiğimizde barajı geçmeyen de onlarca kişi var. İş öğrencide bitiyor. Youtube kanalları ve internette ücretli ders veren kişiler çok faydalı oluyor.

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar bende bahsettiğiniz gibi sınıf belirleme sınavı oldum final dershanesinde ayrıca rehber hocasınada sordum sıfırdan eğitim veriyoruz dedi temel şeyleride öğretiyorlarmış yani istanbul avcılar bölgesinde benim gitmek istediğim ayrıca birde bir liste verdi eğitimi verilecek konuların başlıkları yazıyor her ders için bakalım belki gitmezsem bu konu başlıklarıyla internetten çalışmayı düşünüyorum. halk eğitim kursunda sınavla alınıyor benim anladığım kadarıyla sınavı geçemeyenleri almıyorlarmış

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al