wmaraci reklam

Muhabber Kuşum Tüylerini Kabartıyor ? Ama Yemek ve Su İçiyor

6 Mesajlar 1.033 Okunma
wmaraci reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar muhabbet kuşum dünden beri tüylerini kabartıyor. Dün okula giderken kafesin kapısını açık bırakmıştım gezsinler diye eve geldiğimde kafesin olduğu odada değildi benim odamdaydı ev biraz soğumuş benim oda biraz daha soğuktu hemen kafesine koyup kafesin bulunduğu odayı ısttıttım sabah da aynı yaptım okula gidip geldiğimde hala aynıydı.

Odayı tekrar ısıttım avi-vit (multivitamin) ve aviastım (soğuk algınlı için) olan ilaçlardan suluğuna koyup içirdim. Enerjisi yerinde yemek yiyip su içiyor kafesin içinde gezinip duruyor. Ama tünekte sabit durunca tüylerini kabartıyor kafasına arkaya koyup uyku haline geçiyor. Ele alınca vücüt ısının düşük olduğu anlaşılıyor bunlardan başka ne yapabiliriz ?

wmaraci
reklam

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Tüylerini kabartması kötü bişey anlamına gelmiyor diye biliyorum 1-2 senedir benimde 2 adet muhammet kuşum var hep tüylerini kabartıyorlar herhangi bir sorun yok.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Inchredible Hocam petshop dan ilaç aldı o dedi üşütmüş olabilir dedi bir kaç gün ilacı verin bir şeyi kalmaz dedi ama endişeliyim işte.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
ebagcuvan

Muhabbet kuşunuz hapşırmıyorsa soğuktan sindirim sistemi rahatsızlığı yaşıyor olabilir.
Günlük olarak normal vitaminlerini vermeye devam edin.
Ek olarak ayrı kaplara kuş toprağı, kuş kumu koyarsanız sindirim sistemi düzene girecektir.
Birini kullansanızda olur, ikisini de bulup koyarsanız harika olur :)

Aslında kuşların sağlığı için kuş toprağı ve kumu devamlı kafeste bulunması gerekir. Kuş kumu olarak altlık kumu değilde sindirim kumu (grid kuş kumu) almaya dikkat edin ikisi farklı şeylerdir!

Onun haricinde ortam ısısının sabit kalmasına dikkat ediniz, sıcaklık 19 - 20 derecenin altına düşmemeli.

Ek olarak küçük bir tüyo; Muhabbet kuşunuz elinizde(avuç içinde) uyumaya alışkınsa yarım saat ile bir saat arası elinizin içinde uyuması vücut ısısının yükselmesine yardımcı olacaktır.

Benimkiler üşüyünce hemen elime koşuyorlar :)

wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
merak etme sorun yaşamazsın sadece dışkısını kontrol et suluysa sıkıntı olur
sıcak odada tut ve salma 10 gün kadar
belki tüyede girebilir bu vesileyle

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Mahmut54 adlı üyeden alıntı

ebagcuvan

Muhabbet kuşunuz hapşırmıyorsa soğuktan sindirim sistemi rahatsızlığı yaşıyor olabilir.
Günlük olarak normal vitaminlerini vermeye devam edin.
Ek olarak ayrı kaplara kuş toprağı, kuş kumu koyarsanız sindirim sistemi düzene girecektir.
Birini kullansanızda olur, ikisini de bulup koyarsanız harika olur :)

Aslında kuşların sağlığı için kuş toprağı ve kumu devamlı kafeste bulunması gerekir. Kuş kumu olarak altlık kumu değilde sindirim kumu (grid kuş kumu) almaya dikkat edin ikisi farklı şeylerdir!

Onun haricinde ortam ısısının sabit kalmasına dikkat ediniz, sıcaklık 19 - 20 derecenin altına düşmemeli.

Ek olarak küçük bir tüyo; Muhabbet kuşunuz elinizde(avuç içinde) uyumaya alışkınsa yarım saat ile bir saat arası elinizin içinde uyuması vücut ısısının yükselmesine yardımcı olacaktır.

Benimkiler üşüyünce hemen elime koşuyorlar :)

Hapşırık gibi değilde böyle kusacakmis gibi oluyor ama kusmuyor. Kumuda hemen alıyorum evde vardı ama nerede bilmiyorum tekrar alicam .

Ek Olarak:

ermaneray adlı üyeden alıntı

merak etme sorun yaşamazsın sadece dışkısını kontrol et suluysa sıkıntı olur
sıcak odada tut ve salma 10 gün kadar
belki tüyede girebilir bu vesileyle

Hafif ıslak bir dışkı var.

Ek Olarak: ermaneray Mahmut54 Veteriner buldum ama 1 saaten önce gelemezmiş bekliyorum gelmesine hemen araba ile götüreceğim. Gelişme olursa yazarım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al