wmaraci reklam

Müteahhit iflas etti, daire yarım kaldı.

6 Mesajlar 1.139 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

medyaturk medyaturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Ormancı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, almış olduğum dubleks daire için bina çalışması güzel devam ediyordu. Son iki ay binada usta çalışmıyor. Müteahhit ile irtibat kurdum ben iflas ettim dedi. Müteahhiti dolandırdılar, çok yakından olayları takip ediyorum. Hep yapacağım vaadleri ediyordu. Son günlerde müteahhit bozuntusu intihar etmeye kalkmış ama ölmemiş. Telefonları açmıyor, kapalı sürekli. Dükkanı boşaltmış. Haciz konulmuş dükkanına ve evine. Allah tan tapularımızı aldık. Şimdi binanın sadece içleri kaldı. Alçısı oldu ama iç kısmında herhangi bir işlem olmadı. Dış cephesi tamam. Anahtar teslim anlaşmıştık. İç kısmı bize girmiş oldu. Ben bu daireyi satsam avantajı ne olur, bitirip satsam nasıl olur? Çok zarar ettim açıkçası. Ben daireme girmeden daire bana girmiş oldu.

Lütfen bilgi veriniz. Ne yapmalıyım. Çıkaryol arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Bir İnşaatçı olarak önerim daireyi kendin bitirip satmam senin için daha avantajlı o haliyle satarsan zararın büyük olur büyük ihtimale iskanıda alınmamıştır. Daire içi hangi aşamada bilmiyorum ama o haliyle satarsan zararın % 40 civarında olabilir
medyaturk

kişi bu mesajı beğendi.

Mikado Mikado Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 3 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
İnşaat emlak sektörü komple bitti yapamayan kaçıyor. Daireyi kendiniz bitirmeniz sizin açınızdan daha karlı olacaktır.
medyaturk

kişi bu mesajı beğendi.

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Devlet buna önlem almıyor mu. İflas ettim binayı yapamayacağım eeee ne olacak daireyi satın alanlara.

Bi çözüm olur mu bilmiyorum ama isterseniz Cimer e yazın
medyaturk

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaş dairesini yaptırsa nasıl iskan alacak diğerleri yaptırmadan? Tek bağımsız birime ne zamandır iskan alınıyor?
Üstad başka bir müteahhit ile anlaşın. Binadaki müteahhit payını ve payın durumunu bilmeden yorum yapmak zor. Ama onlara haciz konmamıştır diye düşünüyorum. Mantıken koyamaz zaten. Tabii inşaatın ruhsat durumunuda bilmek gerek. Biraz araştırmayla bu verileri elde edip inşaattaki müteahhit payını başkasına vererek inşaatı tamamlatmanızsa olabilir. Ama tabi eldeki verileri bilmek gerek.
Genellikle ruhsatlar arsa sahibi adına olur. İnşaatı bitirmeden müteahhitte payını üzerine alamaz. Ekdeki sözleşmeyle bağlıdır hükümleri. Bu sebepten o paya haciz konmamış olması gerek.
medyaturk

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

medyaturk medyaturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Ormancı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle arsa sahibinin elinde noter sözleşmesi mevcut. 2daire karşılığında evini müteahhite teslim etmiş. 2 daire karşılığında arsayı vermiş. Bu müteahhit bozuntusu da (ağzımı bozmak istemiyorum, kurallara karşı) o 2 daireyi başka birine para karşılığı satmış. Tapusunu da o alan kişiye vermiş. Herkes tapusunu aldı. Sadece arsa sahibi tapuyu alamadı. Müteahhit ile arsa sahibi mahkemelik. Mahkemeye 2 defa gelmemiş müteahhit bozuntusu. 3ncü mahkeme Eylül ayına atmış. Hakim değişikliğinden dolayı yeni hakim bakacakmış. Şimdi elimizde sözleşme var ve de kat irtifaklı tapularımız. Ben dairemi tamamlayıp satabilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al