freelance iş ilanları

Ne Olacak Bu Sözelcilerin Hali?

2 Mesajlar 858 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Talip68 Talip68 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 49 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Gece YKS sonuçları açıklandı. Sınava sözelden girmiştim. Hedef 30 - 40 bine girmek ve okul öncesi öğretmenliğine gitmekti. Yaptığım netlerde her senenin sonuçlarına bakarak beni 40 binin altına yerleştiriyordu. Sonra ne mi oldu? Sözeli önüne gelen çözdü, sayısalcı çözdü eşit ağırlıkçı çözdü, geçen seneden mezuna kalanlar çözdü. 346 puanla 76 bin sıralamaya yerleştim. Peki sonra ne oldu. Tamamen saçmalık olan OBP beni 89 bine attı. Hadi tamam ben obp de hak ettiğimi aldım, ama çoğu okullar öğrencilerine obp den etkilenmemeleri için yüksek yüksek notlar verdiler, yazılıları çok kolay yaptılar. Yks de benden kötü yapanlar obp puanları ile benim önüme geçtiler. Bense geri atıldım. Neyse isyanı bırakalım da, ne olacak sözelcilerin hali? 89 bin sıralama ile sözelde hangi bölümlere gidebilirim? Hangi bölümleri tavsiye edersiniz.

wmaraci
reklam

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Şöyle birşey söyleyim sözelde 89binde olabilirsin ama önündeki sayısalcılar olsun eşit ağırlıkçılar olsun sözelden tercih yapmayacak doğal olarak istediğin okula gidebileceksin. Bende zamanında girdim ve sözelde çözdüm ama sözelden tercih yapmadım sözel sıralamam iyi olmasına rağmen yani önemli olan çözmeleri değil önemli olan tercih yapıp yapmayacakları ki hiç sanmıyorum sayısalcı biri veya eşit ağırlıkçı mezuna kalmayı tercih eder bence hedeflediğin okula gidebilirsin kısacası böyle.
yks3306 Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al