wmaraci reklam

Nedir bu "emeğe saygı" saçmalığı

14 Mesajlar 1.878 Okunma
smmexpress

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
"Emeğe saygı için kaynağından izleyin filmzartzurtu.com"

Nedir bu anlamıyorum, normalde internetten film izlemem. 2008 yapımı bir filmi bluray bulup indirdim, izledim. 5 dakikada bir beliren bu yazı "ne emeği l*n bu" dedirtti en sonunda. Vizyonda ki filmi yayınlayıp altına bu metni koyuyorlar. Onu izleyen adam emeğe saygı duysa gider zaten sinemada izler arkadaş.

Bunu çeken adamın cebinden çıkan para, oyuncuların, prodüksiyonun veya çalışanların verdiği gayrete emek denir. Senin sinemaya gidip korsan çekimini siteye koymana mı emek diyorsun. Anlamadım, anlayamayacağım.

Gidip sinema kartı aldım sırf şu zırvaları görmemek için.
ebagcuvan hakanakin MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Öyle deme. Adam emek edip korsanı bulmuş, sitesine yüklemiş falan. Sitesine hit çekmek için videoun içine alt yazı gömmüş bir de...Bunlar emek işi, saygı duymalısın. :D

Bu emeğe saygı ciddi anlamda anlamını kaybettirilmiş bir şey oldu.
HuseyinALHAS WaLek MBarisTR

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Amacım tartışmak değil. Bu tarz konulara normalde yorum dahi yapmam. Ancak, böyle düşünüyor iseniz bir örnekte ben vermek isterim.

Onlarca kişinin uğraşıp yaptığı Photoshop'ta çalışmalar yapıp insanlara pazarlayarak para kazanıyorsunuz. O halde insanlarda sizin yaptığınız işlere saygı duymak zorunda değiller. Öyle değil mi?

Bu arada reklamsız BluRay filmler arıyorsanız, thepiratebay, rarbg, seventorrents gibi adreslere uğramalısınız. Haydi selametle.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Roycolt Çok saçma birşey yazdın. O zaman kameranı eline al film çekip sitene koy ki dediğin şeye "biraz" olsun yaklaşmış olasın. Bunu yapsan bile kamerayı da başkası yaptığı için bu saygı gerektirmiyor anlamı mı çıkarıyorsun?

wmaraci
wmaraci

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Kardeş Photoshop'u bu arkadaş lisanslı kullanıyordur emin olabilirsin ve yaptığı çalışmalar/yapılan çalışmalar özgün olduğu müddetçe satılır zaten. Ne hırsızlık ne bir şey olur ortada doğal olarak :)

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
EnderGrafik Eğer saygı gerektiğini düşünüyorsanız sizde saygı duymalısınız. Evet asıl emek yapımcı, oyuncu, yönetmen vs. kişilerin burada hemfikiriz. Ama bu işi yapan arkadaşlar için yeri geliyor film'i saatlerce arıyorsunuz, indiriyorsunuz, altyazıyı hazırlıyorsunuz, render'a bırakıyorsunuz, upload ediyorsunuz, paylaşıma açıyorsunuz. Dublaj'dan hiç bahsetmiyorum bile. Bunlar size kolay gelebilir ancak bu taraftan bakınca öyle değil. Sonuçta burada bir emek söz konusu.

Bir konuda haklısınız 5 dakikada bir çıkan reklamlar insana gına getiriyor. Ancak herkes farklı sularda yüzüyor ve yaptığı işin karşılığını almayı istiyor. Değer bilmeyen insanımız sağolsun. Konunun tartışmaya dönüşmemesi için daha fazla mesaj yazmayacağım. Yanlışım olduysa affedersiniz. İyi geceler dilerim.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
tzengin Şahsı üzerine yazmadım mesajımı dostum. Herhangi biri için diyebiliriz. Kaç arkadaş lisanslı yazılım kullanıyor ki?

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Anladım hocam kusura bakmayın ama hırsızlar da sizin verdğiniz örnekteki gibi emek gösteriyor :) Zengin birini bul, takip et, araştır, güvenlik önlemlerini incele, çözüm bul, bekle, gir, hızlca çık, kaç, elden çıkar falan epey emek var ortada! :)
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

Vixo Vixo vpnscript.net Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 29 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Emeğe saygım olsa sinemada izlerim

diyesi geliyor insanında işte.. diyemiyosun :)

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Ohoo bu tür şeyler yüzlerce var örnek gösterebileceğimiz. Benim en nefret ettiğim web sitelerindeki sağdan soldan fışkıran reklamlar, içeriği kapatan düzensiz bir yapısı olduğu halde hile yaparak üstlere çıkan siteler. Tabi bu karaktersizlerin olmazsa olmazı: şuraya tıkla hemen indir (inmedi yeni bir sayfa açıldı) gibi şeyler:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al