lostyazilim

Nedir Bu Lorem Ipsum?

14 Mesajlar 2.047 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Latince: Lorem Ipsum Türkçe: Daha Fazla Bilgi

Lorem Ipsum , masaüstü yayıncılık ve basın yayın sektöründe kullanılan taklit yazı bloğu olarak tanımlanır. Lipsum, oluşturulacak şablon ve taslaklarda içerik yerine geçerek yazı bloğunu doldurmak için kullanılır.
Lipsum, 1500’lerin başlarında bir matbaacının font model kitabı oluşturmak için , bir yazı tipi kütüphanesindeki harflerin sıralamasını bozarak yerleştirdiğinden bu yana endüstri standardı haline gelmiştir..."

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Lorem_Ipsum

wmaraci
reklam

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Lorem Ipsum'u yabancı bir kişilik kitapları dizerken kazara Lorem Ipsum'u bulmuş diye hatırlıyorum.Lipsum.com da rastgele latince kelimeler dizilir.Gerçek bir cümle çıkmaz tamamen mantıksızdır örneğin;

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam commodo ipsum sit amet arcu accumsan ut viverra magna vehicula. Etiam vel odio quis lacus hendrerit aliquam vel eget urna. Integer molestie nunc sit amet justo semper ultrices. Duis scelerisque diam vel dui rutrum facilisis. Suspendisse vel odio eros, pharetra consequat eros. Aliquam pellentesque turpis nec mauris convallis tristique. Nulla sit.

Pazartesi Hoşgeldiniz, cevap iptal etmek. Daha fazla bilgi için buraya çok önemlidir. Bazı göller, ya da bir erkek veya bir mesajın nefreti biliyoruz. Bu bölüm kendi riski her zaman navigasyon için! Choice düşüyorsa edilir. Dikkat: Daha fazla buraya veya buraya okuyun. Görüntülemek veya nefret, buradan yapabilirsiniz.Milletin yüz kızartıcı ve yabancı üreticileri bir şey yok. Hayır.

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
:D bende tam bu konuyu açacaktım ama gerek kalmadı öğrenmiş oldum :D teşekkürler ya :D

ArtemisTr ArtemisTr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 102 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Bende öğrendim teşekkürler.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al