freelance iş ilanları

notebook ısınması

19 Mesajlar 2.311 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar bugün başıma bela oldu bu olay sürekli system temperature diye laptop kapatıyor markası hp laptopun acaba bunu önlemek için ne yapabilirim yada notebook soğutucu fanlar varmış onlar işe yarar mı kullananlar var mı ?

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Soğutucu stand al, fiyatları da gayet ucuz. Hem alete bir açı da kazandırıyor, hem rahat ediyorsun hem de soğuk tutuyor.

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Siz zaten laptop alırken HP almışsınız ve baştan bu hatayı yapmışsınız. Tek yapmanız gereken arada temizlemek ve fanının önünü açık tutmaktır. Altına takılan o fanların çin malı ucuz olanları hiçbir işe yaramıyor. Lakin 30-40TL'ye satılanlar vardı onlardan bir arkadaşım almıştı ve 10TL'lik kullandığından 3-4 kat daha çok soğuttuğunu söylemişti.

• Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
evet hplerdeki bu sorunu bende yeni öğrendim aldığımda bilsem kesinlikle almazdım ama sorun fandan kaynaklı değil adamlar hava alması için delik yapmamışlar adam gibi fan çalış çalış ısınıyor sürekli tasarım hatası var ama geçti artık alalı bir seneden fazla oldu benim öğrenmek istediğim notebook soğutucular işe yarar mı?

Ek Olarak: arkadaşlar üç tane buldum sizce hangisini alayım?

1.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/fd709-3-fanli-notebook-sogutucu-59546423#product-information

2.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/artes-ncp-309-notebook-sogutucusu-kargo-ucretsiz-58568936#product-information

3.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/addison-anc-85a-notebook-sogutucu-57228512

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

Siz zaten laptop alırken HP almışsınız ve baştan bu hatayı yapmışsınız. Tek yapmanız gereken arada temizlemek ve fanının önünü açık tutmaktır. Altına takılan o fanların çin malı ucuz olanları hiçbir işe yaramıyor. Lakin 30-40TL'ye satılanlar vardı onlardan bir arkadaşım almıştı ve 10TL'lik kullandığından 3-4 kat daha çok soğuttuğunu söylemişti.

Katılıyorum.
Isınma ve HP kelimesini yan yana görünce hiç şaşırmamak gerek. HP'lerin yeni ürünlerinde bile ısınma sorunu var.

2 ve 3 daha iyi :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

3. iyi görünüyor. Bu arada, soğutucu deyince ThermalTake her zaman aklında bulunsun, gerçekten kaliteli.

• Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
saol atakan benimde aklıma 2. ve 3. yatmıştı artık birisine sipariş vereceğim.

ya aslında ısınma sorunu olmaz ama fanın olduğu yerde hiç bir delik yok yani şöyle biraz açıklık yapsalar belkide ısınma bu kadar olmaz ama tasarımda hep hataları var zaten bundan sonra alırsam laptop lenovo toshiba dell filan alırım ben bu ikisinden birisini hemen sipariş vereyim.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

FriedeKind adlı üyeden alıntı

saol atakan benimde aklıma 2. ve 3. yatmıştı artık birisine sipariş vereceğim.

ya aslında ısınma sorunu olmaz ama fanın olduğu yerde hiç bir delik yok yani şöyle biraz açıklık yapsalar belkide ısınma bu kadar olmaz ama tasarımda hep hataları var zaten bundan sonra alırsam laptop lenovo toshiba dell filan alırım ben bu ikisinden birisini hemen sipariş vereyim.

Yok yok ciddi ciddi HP notebooklarda ısınma sorunu var yani, gerçek :)
Bir başka laptop tavsiye konusuna yazdığım mesaj;

HP almayın derim. HP'de ısınma problemi var. En yeni laptopları bile çok aşırı derecede ısınıyor. Belli başlı bir sorun...

Önerebileceklerim;
Toshiba, Dell ve Lenovo. Bu yazdığım 3 markanın laptopları da çok iyi. Dell'de biraz ısınma problemi oluyor yani ısınıyor fakat iyidir. Desteği mükemmel. Dell marka laptop alırsanız, ürününüzde bir sorun olduğunda evinize gelip yapıyorlar. Toshiba bir numara zaten, kendim Toshiba kullanıcısıyım hiçbir problem olmadı çok şükür şimdiye kadar. Lenovo da iyi. Kısacası her üçüne de bakmanızı öneririm :)

• Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
biliyorum ısınma sorunu var tasarımdan kaynaklı ama neyse soğutucu çözüm olur umarım

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Bilgisayar ısınması benimde başıma dert oldu Lenovo G550 kullanıyorum ve malesef okadar çok ısınıyorki birden kendini kapatıyor notebook, usb ile çalışan bir fanım var geçici olarak onu koyuyorum notebook'un yanına .Bilgisayarın altlarına koyulan soğutucular var ve ucuzları electro world'de rastlamıştım 30-50 tl arasında güzel soğutucular var.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al