Merhaba arkadaşlar,

Aylar önce bir Oblio Tablet almıştım bir teknoloji mağazasından iyi ve güzeldi yani parasını kat kat karşılıyordu benim için. Yeğenim oyun oynamak amacıyla uzunca bir süre kullandı. Durup dururken ekranın üst kısmından dümdüz bi çizgi şeklinde olan bir kısım basmamaya başladı ekranı düz tuttuğumda sağ üstteki 6 nokta olan ikona basamıyorum falan derken bir gün basmaya başladı üstelik sorunsuz bir hale geldi ama yine aynı sorun geçen hafta tekrar etti. Bilgisi olan bir tanıdığıma sorduğumda bana arka ekranın değişmesi gerektiğini söyledi fakat ben kalıcı bir hasar olduğunu düşünmüyorum zaten tableti ne kadara aldık ki birde ekranı değiştireceğiz.

Sorunuma ait video;

Tabletin Fotoğrafları;

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ekranda kırılma ya da çatlama mevcut değildir ancak ufak çizikler vardır dikkat edilmeden görülmeyen çiziklerdir bunlar zaten çizikler olduğunda ekranda bir sorun yoktu yani çiziklerden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Ek Olarak: Konu güncel arkadaşlar yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler.