wmaraci reklam

Okumadığınız için pişman/mutlu musunuz?

86 Mesajlar 7.659 Okunma
wmaraci reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

appiah5454 adlı üyeden alıntı

Ben şuan acik ogretim okuyorum. Universiteye sadece sinavlara girmeye gidiyorum. Liseden sonra direk bilgisayar sektorune atildim tamir donanim kurulumlar derken 4 senemi verdim ve elimde asgari ucret ve yukarısını veremeyen ve bize ne kadandiricaksinki zaten sektor bitik diyen patron kaldi. Sonrasinda bende isten ciktim farkli alanlara yoneldim alakasiz islerle belli bir sure vakit gecirdim hatta vakit kaybettim diyebilirim. Sonra isleri birakip eve kapandim okulu bitirimde bari hem askerlik kisalir hemde belki bisi olur dedim bu arada isletme okuyorum alakasiz bir meslek okumak icin okumak bu olsa gerek gerci baska bisi okusamda pekde bisi ogretmiyolarya oda ayri bi konu. Neyse eve kapandiktan sonra lise yillarimdaki programlama denemeyimimi gelistirdim web ve masaustune yoneldim şuan Allah'a çok şükür kazancım iyi ve home ofis calisiyorum ve mutluyum. Allah herkese nasip etsin. Hayallerinizin ve sevdiginiz isin pesinden kosun :)

anladım hocam fakat şu dönemde bilgisayar tamir ve benzeri işler için sektör yeterli doygunluğa ulaştı. Yaklaşık 4 yıldır sektör tok. Talep yok, olanlara da yeterli cevap var. Bu nedenle daha değişik sektörlerde çalışsaydınız umuyorum başarılı olurdunuz. Ama sizi tebrik ederim özellikle pes etmemişsiniz. Home office olarak kazanç elde etmeniz kolay bişey bişey değil. Umarım daha fazla kazanç sağlar, daha başarılı olursunuz.
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
okuduğum için pişman değilim. İşyerimdeki masamda kitap bulundurur, boş kaldığımda okurum.
YakupYLDZ useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
hepyasemin kaç yaşında meslek sahibi oldunuz?

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Üniversiteyi bitirdiğimin ertesi senesi işe başladım.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
anladım. teşekkürler hepyasemin

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Önemli olan hangi konuda başarılı olduğundur. Öğrencilik hayatını bilmediğin veya kendini geliştiremeyeceğin bölümü seçip okuman sana bir çok kayıp yaşatacaktır. Bunun yerine kendini iş hayatına atamanı öneririm.

Günümüz şartlarında maalesef belirli meslekler bir yerlere gelebilmektedir. Bunun dışında okuyanlar sadece üniversite okudum amacıyla belge sahibi olmaktan geçmektedir. Bu da iş alanında en az önlisans mezunu istemelerinden kaynaklanıyor.

Benim kişisel tercihim bir erkek iş hayatına atılması ve kendini geliştirmesi daha önemli olarak görüyorum. Amacı sadece kazanç sağlamak olanlar için büyük fırsat olacaktır.

Not: *Üniversite mezunu olmak, insana çok şey kazandırır. Kendini geliştirmek yine kişinin kendisidir. Maddi anlamda ise 25-26 yaşına kadar bir çok birikiminizi çöpe atabilirsiniz.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

tarkan543 tarkan543 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 9, (%100)

YakupYLDZ adlı üyeden alıntı

kesinlikle doğru söylüyorsunuz fakat ben bu sene üniversiteyi kazanamayacağım. seneye 4 yıl okul okuyacağım. 23 yaşında olacağım. Askere gideceğim 6 ay. geleceğim 6 ay da öyle gezeceğim. KPSS ile atanmak için de 1 yıl bekleyeceğim. En iyi ihtimal ile 25 yaşında mesleğim başına geçeceğim bu bana ters geliyor. 25 yaşında 4 milyar maaş ile işe başlamak bence saçma. Eve bir katkım olmadığı gibi daha da fazla masraf oluyorum. Durumumuz iyi fakat ben okuyup zaman kaybetmek istemiyorum. Kendi işimin sahibi olmak bana daha da mantıklı geliyor. 25 yaşında bir insanın meslek sahibi olması sosyal yaşantısını da kız konusunu da etkilemekte. En erken 30 yaşında mı evleneceğim ben.
Bu arada değerli görüşünüz için teşekkür edeirm.

Dostum bu bakış açına saygı duyarım. Düzeltmem gereken nokta doktor falan olmuyorsan yahut yurtdışında esaslı bir master falan yapmadıysan ilk etapta 4 bin falan alman zaten zor. Okumayı meslek sahibi olmak için istiyorsan kesinlikle okuma ticarete atıl. Şuan ülkemizde okuyanın pek değeri bilinmiyor. Şuan ben stajyer avukatım tır şoförü amcam var benim 4 katım kazanıyor. Olaya para açısından bakarsan ülkemizin gerçekleri bunlar. Hı bu şu demek değildir okuyan az kazanır mesleğinin 10. yılında aylık 30 bin maaş alan tanıdığım da var. Dostum sana son tavsiyem insanın en büyük yatırımı kendisidir. Okumak bunun için bir araçtır. Ben okumayı para için istiyorum dersen yarin bir iş kurmak için planlar yapmaya başla üniversite bitirip istediğini yapmak yıllar sürer. Ama ikincisini tercih edersen okula gidersen ve kendine bir şeyler katarsan bunun ekmeğini eminim ki bir ömür yersin. Yarin bir iş kurarsın batar ama kendine yaptığın yatırım sen ölene dek seninle gelecektir. Hiçbir şey yapamazsan kendin için yabancı dil öğren. Bununla bile nelerin değiştiğini göreceksin. Son olarak tavsiyem ufkunu genişletmeyi dene 30 yaşında evleneceksin diye bir kural yok.

Umarım hedeflerine hayallerine en iyi şekilde ulaşırsın.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

Muhammedalican adlı üyeden alıntı

Önemli olan hangi konuda başarılı olduğundur. Öğrencilik hayatını bilmediğin veya kendini geliştiremeyeceğin bölümü seçip okuman sana bir çok kayıp yaşatacaktır. Bunun yerine kendini iş hayatına atamanı öneririm.

Günümüz şartlarında maalesef belirli meslekler bir yerlere gelebilmektedir. Bunun dışında okuyanlar sadece üniversite okudum amacıyla belge sahibi olmaktan geçmektedir. Bu da iş alanında en az önlisans mezunu istemelerinden kaynaklanıyor.

Benim kişisel tercihim bir erkek iş hayatına atılması ve kendini geliştirmesi daha önemli olarak görüyorum. Amacı sadece kazanç sağlamak olanlar için büyük fırsat olacaktır.

Not: *Üniversite mezunu olmak, insana çok şey kazandırır. Kendini geliştirmek yine kişinin kendisidir. Maddi anlamda ise 25-26 yaşına kadar bir çok birikiminizi çöpe atabilirsiniz.

kesinlikle hocam.. Birisi tuvaleti bile temizlese o işi en iyi en düzgün yapmaya çalışmalı ve başarılı olmaya gayret etmeli. Değerli görüşleriniz için teşekkürler.
Muhammedalican

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

tarkan543 adlı üyeden alıntı

Dostum bu bakış açına saygı duyarım. Düzeltmem gereken nokta doktor falan olmuyorsan yahut yurtdışında esaslı bir master falan yapmadıysan ilk etapta 4 bin falan alman zaten zor. Okumayı meslek sahibi olmak için istiyorsan kesinlikle okuma ticarete atıl. Şuan ülkemizde okuyanın pek değeri bilinmiyor. Şuan ben stajyer avukatım tır şoförü amcam var benim 4 katım kazanıyor. Olaya para açısından bakarsan ülkemizin gerçekleri bunlar. Hı bu şu demek değildir okuyan az kazanır mesleğinin 10. yılında aylık 30 bin maaş alan tanıdığım da var. Dostum sana son tavsiyem insanın en büyük yatırımı kendisidir. Okumak bunun için bir araçtır. Ben okumayı para için istiyorum dersen yarin bir iş kurmak için planlar yapmaya başla üniversite bitirip istediğini yapmak yıllar sürer. Ama ikincisini tercih edersen okula gidersen ve kendine bir şeyler katarsan bunun ekmeğini eminim ki bir ömür yersin. Yarin bir iş kurarsın batar ama kendine yaptığın yatırım sen ölene dek seninle gelecektir. Hiçbir şey yapamazsan kendin için yabancı dil öğren. Bununla bile nelerin değiştiğini göreceksin. Son olarak tavsiyem ufkunu genişletmeyi dene 30 yaşında evleneceksin diye bir kural yok.

Umarım hedeflerine hayallerine en iyi şekilde ulaşırsın.

Hocam dediklerinizde kesinlikle haklısınız. Evlilik örneğini temsili olarak verdim. Ben okuduğum zaman avukat, hakim, savcı, doktor olacağımı düşünmüyorum... Yapabilirsem hemşire olabilirim. Olursam da sürekli hayatımı kısıtlarım. İnanın bana kendimi böyle bir kısıtlama içine sokmak istemiyorum. Gecesi belli değil gündüzü belli değil. O nedenle bence okumak sizin bölümünüz dolayısıyla güzel bir karar fakat benim önümdeki tabloya göre doğru bir karar denilemez. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
tarkan543

kişi bu mesajı beğendi.

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
Günde 3-6 arası konteyner doldur bakalım pişman olurmusun olmazmısın :D

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al