wmaraci reklam

Ölümden Sonra Yaşam

52 Mesajlar 6.949 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Herkes Kuran okumasını söylemiş ama bu adam ateist argümanları ve diğer dinlerin kitaplarını okumadan nasıl rahat edecek ki? Öyle sağlam delilleri var ki nutkunuz tutulur. Mesela sana saçma gelen İsa'nın yani bir insanın Tanrı olamayacağı fikri bir Hristiyan için oldukça mantıklı gelebiliyor. Tabii ben İsa'yı "Ben tanrıyım" şeklinde bir şey demedi diye biliyorum ama yanlışsam FilmleriTV bizi aydınlatacaktır :)

Burada saçlarını bu konuları düşünerek dökmüş bir kardeşin var :) Hristiyanlar öyle büyük ayinler yapıyor ki şaşırıp kalıyor insan... Bir tarafta kabe etrafında muazzam bir görüntü, herkes namazda... Sonra ağlama duvarındaki insanlar... Bunlar da etkileyici geliyor insana... Sana kendi fikirlerimi empoze etmek istemiyorum, hayat senin, kendi yolunu kendin seçmelisin çünkü ancak bu şekilde rahat edebilirsin.

Bu yolculuk için karatmasın. Bence güzel bir maceraya atılıyorsun.

FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

İsa adlı üyeden alıntı

Herkes Kuran okumasını söylemiş ama bu adam ateist argümanları ve diğer dinlerin kitaplarını okumadan nasıl rahat edecek ki? Öyle sağlam delilleri var ki nutkunuz tutulur. Mesela sana saçma gelen İsa'nın yani bir insanın Tanrı olamayacağı fikri bir Hristiyan için oldukça mantıklı gelebiliyor. Tabii ben İsa'yı "Ben tanrıyım" şeklinde bir şey demedi diye biliyorum ama yanlışsam FilmleriTV bizi aydınlatacaktır :)

Burada saçlarını bu konuları düşünerek dökmüş bir kardeşin var :) Hristiyanlar öyle büyük ayinler yapıyor ki şaşırıp kalıyor insan... Bir tarafta kabe etrafında muazzam bir görüntü, herkes namazda... Sonra ağlama duvarındaki insanlar... Bunlar da etkileyici geliyor insana... Sana kendi fikirlerimi empoze etmek istemiyorum, hayat senin, kendi yolunu kendin seçmelisin çünkü ancak bu şekilde rahat edebilirsin.

Bu yolculuk için karatmasın. Bence güzel bir maceraya atılıyorsun.

Macera güzel ama oldukça korkutucu, bir de önümüzdeki yıl üniversite sınavına gireceğim ona hazırlanmam gerek ama ben doğru düzgün uyuyamıyorum bile :)

Bir de bir şey söylemek istiyorum, gerçekten konuya sizin bir cevap yazmanızı istemiştim. Açtığınız konuları takip ediyorum ve görüşlerinizi, yazdıklarınızı, paylaştıklarınızı oldukça beğeniyorum.

Bu arada, mesajına cevap yazmadığım arkadaşlardan, abilerimden, ablalarımdan özür dilerim ancak her cevabı okuyup kendi kafamda değerlendirmeye çalışıyorum. Konuma beklediğimden çok daha fazla ilgi gösterildi, herkese çok teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. Buraya yazılanlar, çevremde konuştuklarımın söyledikler, araştırdıklarım biraz da olsa içimi rahatlattı diyebilirim.

Ancak yine de bir şeyler söylemek isteyen, tavsiye vermek isteyen olursa lütfen yazsın.

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bir adet oyun hamurunu iyice düzleştir sonra yuvarlak bir cismin üzerine sar.
İşte "düzleştirip", "yayılmak/döşenmek" buradan geliyor. :)

Düz denilen şey üzerine bastığın toprak iken, dünyanın kendisinin şeklinden hiç bahsedilmiyor. Yani düz denilince akla kare, dikdörtgen ya da direkt normal düz plaka gelmesin.

Şunu kabul etmeliyiz ki, her kelimenin anlamı zaman içinde değişiyor. Daha birkaç yıl öncesine kadar özçekim/selfie diye bir kavram yoktu, artık var. İlerleyen zamanlarda özçekimi farklı bir anlama sokarlarsa bu bizim bahsettiğimiz anlamın dışına mı gelmiş olur?

Aslında ben de tam olarak böyle düşünüyorum, ama yine de kafamda soru işaretleri oluşmuyor değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al