wmaraci reklam

Öylesine belki de değildir...

4 Mesajlar 813 Okunma
wmaraci reklam

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Merhabalar,

Gece gece bir sıkıntıdır çöktü üstüme bir tuhafım. Kimsenin de canını sıkmak istemem ama duramadım ve paylaşmak istedim.

Hep hayaller kurduğumuz bu dünyada hayallerinizin yok olmaları ve tekrar doğmaları en acayip. Bundan yaklaşık 13 yıl önce kurduğum hayeller uçmuştu şimdi doğdu sayılmaz ama o yönde ilerliyor sanırım.

Lise son sınıftaydım ve sadece bilgisayar okumak istiyordum. Sınava girdim fakat istediğim puanı almadım ve nerdeyse bilgisayar kadar sevdiğim fizik bölümünü okudum ve başarıyla bitirdim.

Bildiğiniz üzere ya da ben bildiğinizi tahmin ederek söylüyeyim Fizik mezunu bu ülkede diploasıyla en zor iş bulan gruptur. Herkes gıptayla bakar "vay kardeşim kafayı üşütmeden bitirdin okulu" der ama iş kısmında saçma sapan bölümlerin bile altındadır. Keza Fizikçi alınacak kurumlara torpille Su ürünleri müh. alınan bir ortamda ben nelerden bahsediyorum.

Herneyse okulu bitirdik. Bir süre saçma sapan işlerde çalıştık ve bilgisayarı hiç bırakmadık yani bir bilgisayar dili bilmiyoruz belki ama kendi çapımızda çalışmalarımız son 7 yıldır devam ediyor.

Şunuda atlamadan geçmeyeyim, dedim ki bu ülkede özel sektörde iş bulmak zor sağlam yerlerde çalışmak için sağlam tanıdık ya da şansa ihtiyacın var. Şans ve torpilin geçmediği bir bölgede bir iş bul; KPSS.

Peki noldu sınava girdik, sınav son zamanların en zor sınavıydı,Türçe soruları yapılan bütün sınavlarda son 10 yılın en zor soruları diye söyleniyor, ama olsun!!! çalıştık nasılsa dedik ama pekte öyle olmadı ve sınav soruları çalındı diye şiddetli belirtiler ortaya çıktı. Şimdi sınav sorularının çalınması seni nasıl etkiler diye sorabilirsiniz. Şöyle açıklayayım, sınav zor olduğu için kimse full yapamayacaktı ya da full yapan sayısı azalacaktı bu da soruların verdiği puanı arttıracaktı şöyle ki 120 soru 100 puan getiren bir sınavda 110 soru 100 puan getirecek. Ha bunu nerden biliyorsun dersen 2008 de sınav zordu 80 puan için 81 net gerekirken 2010 yılında 80 puan için 94 net yeterli oldu. Ben 2012 KPSS den 70 de alabilirim 90 da. Gel gelelim oradan da ümidimizi kaybettik sayılır.

Şuan tek düşüncem iyi bir proje bulup sevdiğim ve yapmak istediğim şey üzerine çalışmak, oda tam burası bu ekranın içi. Bakalım sonumuz ne olacak...

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim...

isparakariyer.com
wmaraci
reklam

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Birebir aynı yaşantı ve tecrübeler olmasa bile bu ülkede sana benzer ve senin gibi düşünen binlerce kişi var.
Umarım dilediğin yolda,dilediğin hedefe ulaşırsın :)
memory

kişi bu mesajı beğendi.

SelimAtalay SelimAtalay iOS Medya Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 35 / 76
  • Ticaret 12, (%100)
Böyle düşünen arkadaşlarımız vardır elbet. Bunlardan birisiniz sizde. Bazen insan içine atmak yerine dışa vurup rahatlaması lazım. Böyle herşeyi içimize atıp atıp durursak çekilmez bi adam oluruz. Hayallerimiz her sene bizimle yok oluyor diyebiliriz veya gerçeği anlıyoruzda olabili ama şurası bi kesin çocukken kurduğumuz doğal ve saf hayallerimizi gün geçtikçe saflığını ve doğallığını kaybediyor hocam.
memory

kişi bu mesajı beğendi.

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)
Yasiniizin fazla oldugu anlasiliyor yazinizdahadddime degil ama , belki tutunacak bir dal ariyorsunuz o dal sonunda kiriliyor bu yuzden kendize en uygun,sevdiginiz isi yapmali , onun icin kendinizi biraz kasmalisiniz , birde internettten para kazanmak normal hayata gore 2 kat daha zor. Bu yuzden farkli ve en. Iyi. Olmak zorundasiniz

Bende ayni sorunlai yyasadim ve normal hayati. Tercih ettim,bunlarda benim tecrubeklerim ,allah yardimciniz olsun

Telden yazdim baya hatam olabiliir. Daha alusamadim :)

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al