wmaraci reklam

Özel Sektör ve Memur Ayrımı

23 Mesajlar 2.929 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)

Meto34 adlı üyeden alıntı

Sende gel özel sektorde benim restoranimda 1 hafta dayan sana tam maaş benden

Tamam problem değil, zira hiç yapmadığım şey değil. Yedi yaşımdan beri çalışan biri olarak ben daha önce defalarca kere garsonluk yaptım. Siz öğretmenlik yaptınız mı? Hatta öğretmen olduktan sonra sırf ingilizcemi geliştirmek için yaptığım bir şeydi zamanında. Üstelik de ücretsiz. Eğer turistik bir yerdeyseniz ve dil eksiğiniz varsa bir sonraki tatilimi sizinle geçirebilirim. :)

Ancak teklifimde hala ısrarcıyım. Gelin 1 hafta ve sizi sınıfa sokalım. Öğretmenliğin sadece öğrencilerle yapılan bir meslek olduğunu düşündüğünüzde zaten yanılmaya başlıyorsunuz.

Ha derseniz yata yata parasını alanlar da var, evet var. Eski okulumda bir öğretmen vardı adam 60 yaşında emekli olamıyor, hasta, günde 3 ders beden eğitimi yaptırıyordu çocuklara. Yine de meslek olarak öğretmenliği genelleyerek "amaan öğretmenler de bişey yapmıyor ki?!" şeklinde özetlemeniz yanlış.
sorueki Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Cogunlugu diyorum ben guzel kardesim hepsini demiyorum. Ama bende ısrarcıyım gel 1 hafta dayan. Buarada evet turistik bir yerdeyim. Dıl seviyemde yeterli. Sanat tarihi mezunuyum evet yaptim azda olsa ögretmenlik. Anladinmi guzel kardesim.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)

Guzel kardeşim ben çogu memur dedim hepsini demedim. Tabiki sizin gibi guzel insanlarda var. Sinavin herkese acik oldugunu biliyoruz biz girmek istemiyoruz. Daha yuksek hedeflerimiz var.. biz sadece ayrim olmasin istiyoruz.Iyi gunler

Dogrudur hocam da iste bastan bir yol secmek gerekiyor. Benim abilerim de yengelerim de hep ozel sektorde. Evet zorlaniyorlar ama bir sekilde mutlular hallerinden. Ha sunu da eklemeyi unutmusum. Belirli sartlar cercevesinde kamuda calisan es, ozelde calisan esin yanina es durumu ile gidebiliyor.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Anladim hocam da tekrar belirtiyorum ben cogunlugu kastettim hepsini demedim. Yine soyluyorum sizin gibi guzel insanlarda var. Ama cogunlugu yatiyor ve ozel sektörden cokdaha iyi sartlardalar sizde cok iyi biliyorsunuz . Olay bu yani.
Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Meto34 Yeni Türkiye'ye hoş geldin hocam (!)

salihx1983 salihx1983 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 29 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Anlatmaya gerek yok
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.yenisoz.com.tr/anayasadan-once-657-yi-degistirin-%25C2%25A0-makale-7042&ved=2ahUKEwjDlqvczrTaAhXoCJoKHV1LADgQFjAAegQICBAB&usg=AOvVaw0eVqX9ZZrOieaJaImZdAzh
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Salihx1983 dedigin gibi anlatmaya gerek yok göruyorsunuzun özeti resmen.

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

Cogunlugu diyorum ben guzel kardesim hepsini demiyorum. Ama bende ısrarcıyım gel 1 hafta dayan. Buarada evet turistik bir yerdeyim. Dıl seviyemde yeterli. Sanat tarihi mezunuyum evet yaptim azda olsa ögretmenlik. Anladinmi guzel kardesim.

Turizmde çalışmayanlar tatil yaparak para kazanıldığını sanırlar. Sizi anlıyorum umarım hayallerinize ulaşırsınız.
HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
İki üniversite bitirmiş birinin az empati yapmasını dilerdim.

Kendimizi daima karşımızdakilerin yerine koymalıyız.

Ben memur zihniyetine karşı bir insanımdır mesela. Ama asla memurları hor görme hakkına sahip olduğumu düşünmüyorum. Her mesleğin kendine göre zorlukları olduğunu unutmayalım derim.

Öğretmen, polis, asker gibi meslek sahibi olan insanlara az da olsa saygı duymalıyız.

Belediyeler mesela, gereksiz kadro alımı vardır haklısınız. Vergi daireleri aynı şekilde gereksiz kadro alımı mevcuttur. Bunun gibi sayabileceğimiz bir çok kurum mevcut.

Ama şunu da unutmamak gerekir ki, eğitim sistemi düzelmedikçe bahsi geçen konularda asla başarılı olamayız.

Bu konu bile aslında kendi içimizde ne kadar bölünmeye açık olduğumuzun bir göstergesidir. Bir çok konuda yazıyorum, birlik içerisinde olmalıyız her zaman diye. Memur vs diyerek ayrımcılık yaptığımızda ne geçiyor elimize?

İyi forumlar herkese.
HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
İki üniversite bitirmemle bir alakası yok ki bu durumun. İsteyen varsa dağıtayım diplomaları kenarda duruyor. Önemli olan o değil önemli olan insan olmak duyarlı olmak.Çevremdeki memurları ve özel sektör çalışanlarını görüyorum aradaki olanaklara susmak ve sindirmek bana göre değil. Rahat olan adam anlamaz konuşur tabi sizi de anlıyorum. Memurların yatması vb. durumlar benim umrumda değil. Benim tek meselem ayrım ortadan kalksın. Eşit imkanlar olsun. Kimse devlet kadrosuna girmek devlet sınavlara girmek zorunda değil. Özel sektörde hedeflerine ilerlemek istiyorlar fakat imkan sağlanmıyor denetlenmiyor. Bunu bilen işletmeciler de bundan istifade ediyor. Daha sonra insanlar ortada kalıyor. Neyine birlikten bahsediyorsun sen be kardeşim. Sen 2 çocukla 1000 lira 1500 lira kira ödedin mi? 10-12 saat çalışıp yakınlarını bile görmediğin oldu mu? Maaşın yarım yamalak yattı mı? Benim ülkemin işçisi bunları yaşarken onlar yatıyor be yatıyor sen neden bahsediyorsun üstüne de para alıyor. Bırak bana bu polyanacı ayaklarını gerçekci olan insanına sahip çık biraz. Bu arada bana memuriyetin zorluklarından bahsetsene biraz yazmışınya her işin kendine göre zorlukları var diye lütfen bekliyorum hadi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al