Merhaba arkadaşlar. Konu baya bir konu dışı olduğu için bu bölüme açtım umarım doğru kategoridir :)

Şimdi bi akrabam var ve çok yakın bir akraba. Bu kişi CHP'nin en üst yönetiminden birinin evininde (Adını vermek istemiyorum ama herkesin tanıdığı biri) temizlikçi olarak çalışıyor. Yaklaşık olarak 18 yıldır bu kişiyle beraber çalışmakta. Ancak bu uzun süreye rağmen bu kişiye sigorta girişi dahi hiçbir şekilde yapılmamış. Akrabamda artık bu kişiden güzel dille sigortasının yatırılmasını istediğinde en ufak bir cevap dahi vermiyorlar. Kaldı ki bu kişi Tv ekranlarında her fırsatta ev temizlikçilerinin sigortalı olması gerektiğini savunan biri ancak kendi evinde çalışan kişinin sigortasını yapmayan biri. Akrabamda hem 18 yılın hatrına hemde bu tarz mahkemelik işlere karışmak istemediğinden dolayı duruma sessiz kalıyor ancak tüm çevre ona hakkını araması için akıl veriyor bende dahil sonuçta 18 yıl var ve bir hiç uğruna çalışıyor işi bıraktığında en ufak bir birikmişi olmayacak.

Bu durumla ilgili nasıl bir resmi yol izlenmeli 18 yıldır orada çalıştığına dahil çevre insanları dışında en ufak bir evrak imza vs kanıt yok. Nasıl bir işlem izlenmelidir ki hakkını savunması lazım. Çünkü bilip bilmeden yapılacak bir ters davranış ile hem issiz kalacak hemde bunca yıl boşa çalışmış olacak.

Bu konu ile alakalı bilgili olan kişilerden yardım bekliyorum.