wmaraci reklam

Proje üretme hakkında

13 Mesajlar 1.466 Okunma
smmexpress

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır kendi kendime düşünüyorum onlarca proje fikirleri üretiyorum ancak hayata geçirmek kısmında sıkıntılar yaşıyorum, ortağa ihtiyaç duyuyorum vb. sebepler falan filan. Asıl söyleyeceklerim bunlar değil. Asıl konuya gelmek gerekirse forumda -sadece forumda sınırlı olması gerekmiyor- webmaster becerileri düşük olanların yanında yüksek becerileri olanlar yadsınamaz. Ve bu insanların bir çoğu düşük beceriliden tut yüksek becerileye kadar freelance çalışıyor veya hiç çalışmıyor iş arıyor ya da site açıp adsense peşinde dolaşıyor.

Ve bunu düşünerek kendi kendime artık kimin yaptığının önemi yok önemli olan ülkemizde yeni girişimler çıkarmalı ve yeni projeler üstünde kafa yormalıyız artık yeni farklı şeyler üretmeliyiz diye düşündüm. Ve şöyle bir sistem geldi aklıma bir fikir havuzu oluşturalım tabi bahsettiğim bu havuz sıradan veya boş şeylerle değil gerçekten hayatımıza farklılık katacak fikirlerle dolacak herkes fikirlerini bu havuza boşaltacak ve yeteneği olupta fikri olmayanlar veya yeteneği olmayıpta fikri olanlar bu havuzdan faydalanacak, grup kuracak ve üretime geçilecek. Ayrıca projeleri gerçekleştirmek için para lazım peki bu para nereden gelecek aynı şekilde bir para havuzu oluşturulacak az veya çok insanlar para yatıracak. Bu yatırılan paralar projeler için oluşturulan gruplara gerektiği miktarda yatırılacak. Bu miktarlar uzmanlar tarafından belirlenebilir. En son proje için hisselendirme aşamasında havuza kattığı para oranında veya becerileri oranında vb. sebepler ile en adaletli şekilde dağıtılacak. Bu şekilde hem ortaya farklı ve hayatımızı kolaylaştıran projeler çıkacak ve dünya genelinde sesimizi duyurmuş olacağız.

Benim fikirlerim böyle bu konu hakkında sizinde görüşlerinizi, fikirlerinizi almak isterim.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Olmayacak şey değil. Herkes ucundan tutarsa neden olmasın. Ama biri önayak olmalı ? İşte herkesin üzerinde ittifak edeceği o kişiyi bulmak zor iş. Fikir olgunlaşması lazım. Görelim millet ne yazacak ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Yorumun için teşekkürler merakla diğer görüşleri bekliyorum

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Güncel arkadaşlar

wmaraci
wmaraci

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
https://www.kickstarter.com/ bunun en yakın örneği

imsomnia imsomnia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 37 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
harbiden güzel proje fakat işe girişmek biraz zor üstte ki yorum gibi herkesin bir ucunu tutması lazım veyahut çok güzel bir reklamınız olması lazım.

Yada proje yapılır hayata geçirme aşamasında yatırım için yatırımcıların kapısı çalınır böyle projelere yatırım verdiklerini duydum siteye yatırım alınabilir.

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)

Bu sistemi biliyorum bu sistemden farkı fikir havuzu olacak ve yetenekli olup aklına fikir gelmeyen imsanlar bu fikirleri kullanacak ve peojeler üretecek aynı zamanda para havuzu olacak insanlar havuza yatırdığı para oranında projeleee dağıtılacak

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)

imsomnia adlı üyeden alıntı

harbiden güzel proje fakat işe girişmek biraz zor üstte ki yorum gibi herkesin bir ucunu tutması lazım veyahut çok güzel bir reklamınız olması lazım.

Yada proje yapılır hayata geçirme aşamasında yatırım için yatırımcıların kapısı çalınır böyle projelere yatırım verdiklerini duydum siteye yatırım alınabilir.

Zaten amaçlarımızdan biri bu biraz fedakarlık yapacağız ancak sonunda bir sürü proje çıkarabileceğimize inanıyorum

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Fikrim var ama çabalamayım takıldığım konularda başkalarından yardım alayım kısmı bence yanlış neden takıldığın noktaları basit şekilde aşmaya çalışıyorsun ki, crowdfon fikirlerine biraz emek harcayıp sunum haline getirince sana yeterli maddi desteği sunan proje desteği bazlı çalışma biçimi. arikovani.com takip edebilirsiniz türkiye için

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
DesignTr hocam dediğiniz sistemlerin hepsini inceledim bu sistemler olmasına rağmen üreten insan sayısı çok az veya birçoğuna fikir gelmiyor. Buradaki amaç fikri olmayan insanlarada fikir verip proje üretebilmesi ayrıca bu dediğiniz sistemlerde yer alan projelerin neredeyse hepsi grup bireysel çok nadir rastlarsın. Çünkü bireysel yapmaya çalışırken takıldığım konuyu kendim halledyim vs derken projenin yapım ömrü uzuyor hatta daha şansıssan başka biri senden önce projeyi hayata geçiriyor mesela bir fikrim var yazılım gerekiyor ancak yazılım bilmiyorum ben bu yazılımı öğrenene kadar iş işten geçmiş olabilir bu yüzden dayanışma içinde sürekli üretim yapılabilecek bir platform oluşturmak

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al