wmaraci reklam

r10'a tazminat davası

39 Mesajlar 11.739 Okunma
wmaraci reklam

sibersahne sibersahne Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhabalar.

öncelikle ***'a gönderdiğim maili yazmak istiyorum.

Merhabalar.

26 nisan günü google tarafından bir mail aldım.Bu mail içerisinde " doğal olmayan bağlantılar ve pagerank'a etki " şeklinde.Ardından sorunu araştırdım fakat bulamadım.Ücretli backlink alındığına dair bir mail idi.Ben henüz kuruluşumuzdan beri " www.sibersahne.org " web sitesine ait hiç bir backlink çalışması yapmadığım için şaşırdım.Lakin sonrasında google gelen bağlantılar kısımından baktığımda siteme bir anti seo uygulaması yapıldığını fark ettim.Sanırım birileri " seslichat " şeklinde backlink.***.net adresine sitemi bu şekilde eklemiş.Buradan insanlar aldıkları kodlarla www.sibersahne.org sitesini footer kısımından sitelerine eklemişler.Yaklaşık 1 aydır sitem hedef kelimelerinde öncü iken şuanda ilk 500 arama sayfasında bulunmamakta.Eğer durum böyle giderse " iftira ve hack " şeklinde hukuksal alanda dava açmayı düşünüyorum.Çünkü gelirlerim % 80 oranında düşüş yaşadı.

Sistem üzerinden www.sibersahne.org ve www.sibersahne.com sitelerimin silinmesini ve sisteminizden bir başkasının ekleyemeyeceği şekilde banlanmasını istiyorum.

Bana geri dönüş ne zaman yaparsınız bilemem.Ancak dönüş yapacağınız tarihe kadar sitem sandbox yada diğer cezalara maruz kalırsa hukuksal alanda hakkımı aramayı direteceğim.

Sanırım olayı anladınız.Sizlere bir sorum var.Eğer sitem ban alırsa ***'a dava açarsam kazanırmıyım.Çünkü sitemin geliri oldukça yüksek.Bir memur maaşının 5 katını alıyorum.Bilgim olmadan eklenmiş.+ bu sistem nasıl bir sistem anlamadım.bari google gibi bir html sayfası onayı alarak bu işi yapsa.birileri benim adıma linklerimi eklemiş.Benim gibi ne kadar siteler ekli ise hepside filitreye girmiş.

Örneğin : www.chatirc.org bu sayfada footere bakarmısınız.

Lütfen konuya kendi başınıza gelmiş gibi yaklaşın.Sonuçta hepimiz webmaster'ız.

wmaraci
reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Linklerde forumdan birkaç arkadaşın daha sitesini gördüm.
umutkokturk@gmail.com sitenin sahibi. bence iletişime geç.

http://who.is/whois/chatirc.org/

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Kazancım gercekten ıyıymıs ***.net ile iletisime gec, eger siten ban'lanırsa hukukculara danıs kazanma sansın dogarsa dava aç

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam herşey iyi güzel de, keşke gönderdiğiniz mesajdaki yazım hatalarınızı düzeltseydiniz. İşin ciddiyeti anlaşılırdı...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

future adlı üyeden alıntı

Linklerde forumdan birkaç arkadaşın daha sitesini gördüm.
umutkokturk@gmail.com sitenin sahibi. bence iletişime geç.

http://who.is/whois/chatirc.org/

ilk başta bende bu site sahibinin bilgilerine ulaştım.Kendisinin spam yaptığını zannettim.Sunucularına girdiğimde bir yönetici tarafından çok şiddetli bir şekilde hakaretlere uğradım.Kendisi bunu kendisinin yapmadığını backlink.***.net sitesinden kaynaklandığını söyledi.Verdiğim site örnek bir site idi.Bu site www.backlink.***.net adresine üye.Bunun gibi yüzlerce siteye linkim backlink.***.net tarafından eklenmiş.Yani sorun tamamı ile *** ile alakalı.

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık & Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Dava açacağınız zaman sitenizden elde ettiğiniz gelirlerin vergilendirilip vergilendirilmediği de gündeme gelebilir. Ona da dikkat etmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Tamam da ekleyen kişi sitesine backlink ***dan verilen bir kodu eklemiş ki; öyle oluyor.

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Kalashnikov adlı üyeden alıntı

Dava açacağınız zaman sitenizden elde ettiğiniz gelirlerin vergilendirilip vergilendirilmediği de gündeme gelebilir. Ona da dikkat etmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

Google zaten otomatik fatura ile ödüyor.Yani gelirin faturasını benden kesip ödüyor.

future adlı üyeden alıntı

Tamam da ekleyen kişi sitesine backlink ***dan verilen bir kodu eklemiş ki; öyle oluyor.

evet öyle lakin bu sitemi ben ***'a eklemedim.Hiç bir onayım olmadan ve siteyi ekleyen kişinin sitesini doğrulaması istenmeden kabul edilmiş.Burada aylık 60 bin tl gibi bir zararım mevcut.Eğer ban alırsam bu daha fazla olacak.

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
ya konu dışı olcak ama, yukarıda 1 memurun kazancının 5 katını kazandığınızı söylemişsiniz,şimdide 60 bin lira kaybım var diyorsunuz. memur olarak müsteşar maaşını mı baz aldınız?

cografyahane.com

SemihT SemihT Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Stajyer Muhasebeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1252
  • Beğeniler 103 / 134
  • Ticaret 28, (%100)
*** ile alakası nedir ben onu çözemedim :S

Geçmiş olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al