wmaraci reklam

sattığım araba motor yemiş geri al diyor (yardım)

13 Mesajlar 6.823 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
İyi akşamlar 2 gün önce 1993 model flash S sattım adam arabaya baktı bindi bir sıkıntı yoktu şimdi gelmis diyo araba yağ yakıyor gitmiyo tekliyor vs vs usta 2500 tl masraf var demiş.

şimdi diyo geri al ya da masrafa ortak ol yoksa mahkemeye verecem sizce bir sonuç çıkarmı kaç yaşında araba verdiğimdede sağlamdı sonuçta exper falan yok bi tur attı baktı etti aldı arabayı ne yapmalıyım

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
reklam

kerimcann kerimcann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı Yolunda
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 1 / 27
  • Ticaret 6, (%100)
Bence makhemeden bir şey çıkmaz araba satılmış bakıp almış madem öyle götürseymiş bit ustaya ya da ne bileyim 1 ay sonra bir sorun daha çıksa yine mi siz ortak çıkacaksınız
biletshop xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

yaLan1ask yaLan1ask WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 42 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba ben istanbuldan fiat linea urban taksi çıkması aldım gayet fiyatıda güzeldi adam bin bak kontrol et istediğin yere götür dedi ben hata yaptım expere götürmedim aracı aldım antalyaya geldim 1 hafta sonra motor yedi 12 bin tl harcadım motora yani anlayacagınız adam bindi ise kontrol etti ise arabayı aldı sonuçta hiç bir hak talep edemez.
biletshop xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

Allah Büyüktür.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Ben bu işlerden pek anlamam ama resmi yollarla alışveriş gerçekleştirilmiş. Kontrol edip etmemek adama bağlı bir durum sonuçta, mahkeme ne yapsın yani.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işlerden az anlayan biri olarak söylüyorum. Adam mahkemeye vermek için bir avukat ile görüşse avukat adama kapıyı gösterir. 😂

Oldu mahkemeye verdi adam mahkemeyi %100 kaybedecektir. Hatta sizin mahkeme ve avukat masraflarınıda kendisi ödeyecektir.

Şöyle detaylandırayım; 1993 model araç için mahkemenin yapabileceği hiç bir şey yoktur. Eğer yeni model bir araba olsaydı 5 yıllık felan bu durumda satıcı 10000km garanti vermek zorundaydı. Model yılı eski olduğundan dolayı mahkeme konuya el bile atmaz.

Not: Model yılı ne olursa olsun sizi ilgilendiren tek kısmı km ile oynanıp oynanmadığını ve motor numarası ile ruhsattaki numaranın bir birini tutması. Onun haricinde kafan rahat olsun.

Seni tehdit eden kişiye de deki bir daha beni rahatsız edersen ben seni mahkemeye veririm. 😂😂😂
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Mahkeme işlerini içinde olduğu için açıklayayım.

Yeni yapılan kanun değişikliği ile artık malın satın alınmasından itibaren ilk altı ay içerisinde meydana gelen problemlerin satın alma esnasında mevcut olduğu kabul edilmektedir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkından Kanun bu şekilde tüketici lehine bir karine ihdas etmiştir. İspat yükü başlıklı 10.maddenin birinci fıkrası aynen şöyledir:

(1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

Örnek dava sonucu

İlgili davaların takibi : https://www.akahukuk.com.tr/2017/08/02/ikinci-el-arac-satisinda-saticinin-ayiptan-sorumlulugu/

Kusurlu mal veya gizli ayıp şeklinde dava açılabilir özetle fakat diğer bir açıdan araç bedeli göz önünde bulundurularak dava açılıp açılmayacağı göz önünde bulundurulabilir.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
6 ay uzun bir süre adam aldı arabayı 5.ayda kendi yüzünden sorun oldu suç o zaman yine satıcının olur biraz saçma geldi bana
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
2,500₺ 'ye geri al aracı :)

Exper raporu felan yoksa sıkıntı yaşamazsın

BKN:

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Yukarıda paylaşılan öreek Sizin sattığınız araç ile alakasız bir durumdur. Oradaki araç yeni model sayılabilecek bir durumdur. Sizin sattığınız araç 1993 model. O yüzden kapsam dışı bir durum söz konusu.

http://www.ilgikolik.com

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Saçma.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al