wmaraci reklam

Simpsonlar - Türkiye Gemisi Bölümü

5 Mesajlar 790 Okunma
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

İzleyin. Yorumu size bırakıyorum.

wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Güzel gönderme yapmışlar ilk bölümü çoçuk kaçırısı olarak görülüyor ki bu doğru yüzlerce cocuk kacırılıp ya dilendiriliyor yada malum tecavuz.
İkinci anlattıgındada sonraki göndermeye baglıyor yani hristiyan olarak mı yetiştireceksiniz ?
Oda sanırım evet dedi yani istanbul haçlılarındır hiç bir zaman sizin olmadıgını gösteriyor ki haklıda en sıradan fransa ve rusya savaş gemileri ellerinde füzelerle istanbulda geçebilir.

Costantine !

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
Bence bu tarz animasyonlarda yapılan göndermeleri sadece bize özel yapıyorlarmış gibi aşırı alınganlık göstermeye gerek yok. Adamlar sadece bizim ülkeye değil pek çok ülkeye de gönderme yaptıkları oluyor. Başka ülkelere bu tarz yaptıkları esprilere hepimiz gülüyoruz ama bize gelince sanki sadece bize özelmiş gibi hissediyoruz. Adamların bu videoda yaptıkları tabi ki de günümüz Türkiye'sini o kadar da yansıtmıyor ama Osmanlı dönemini biraz da olsa anlatmıyor değil. Fark ettiyseniz yabancı dizilerde ve filmde Osmanlı'yı genelde Araplar gibi gösterirler ve haklılar da çünkü Osmanlı, İslamiyet'e geçiş ile birlikte kendi kimliğini büyük oranda kaybetmiş ve Araplaşmıştır. Bunun aksini iddia eden de zaten tarihten anlamıyordur diye düşünüyorum. Tabi bu tarz film ve dizilerde bizi kötü göstermeye çalışmalarının büyük orandaki sebeplerinden biri de tarihimizde onlara çok çektirmiş olmamız. Bir de Türkiye'nin çoğunluğunun müslüman olması var. Zamanında padişahlar cihat mantığı ile Avrupa'nın pek çok ülkesine saldırarak fetih politikası geliştirmiş olması Avrupa'daki pek çok ülkenin Osmanlı'yı ve müslümanları sevmemesinin başlıca nedenleridir.
birsevda ahmet47 akcesmeli

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ben anlamadım arkadaş ya. Biri İstanbul haçlılarındır yaşasın konstantin der, diğeri Osmanlı islamiyetle beraber yozlaşmıştır der. Yahu Osmanlı kurulduğunda ve kurulmadan önce zaten müslümandı. Osmanlı'dan önce de Oğuzlar var müslüman, Büyük Selçuklu Devleti'ni kurmuşlar. Tarihi nereden öğreniyorsunuz.
Kimlerin arasına düştüm Allah'ım.

Lozan'da tamamen verilen boğazlarımız 1936'da Möntro ile azıcık da olsa kurtarıldı. İsmet Paşa sağolsun !!

wmaraci
wmaraci

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam yalnız ben orada Osmanlı yozlaşmıştır demedim. Osmanlı Araplaştı dedim, ikisi arasında fark var. Ayrıca zaten Osmanlı'dan önceki Türk devletleri müslüman değil de demedim. Osmanlı tarihine bakarsanız Türkler'in yani bizim kendi öz kültürümüzden ne denli uzaklaştığını görebilirsiniz. Tarihi incelerken tarafsız incelemenizi öneririm yoksa gerçekleri göremeyebiliyorsunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al