lostyazilim

Sitemin wm araci seo analiz puanı 94 :)

7 Mesajlar 1.152 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

wolveron wolveron ozgurlukicin.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Yabancı içerikli bulduğum bir script arkadaşlar. yagyak.com içine attım ve elimden geldiği kadar html-css düzenlemesi yaptım. Sonra seo analiz den puanı 94 aldım. Ne kadar içerik olmasada bazı konuları hatırlatmak istedim.Burada benim nacizane tavsiyem seo çalışmalarına başlamadan evvel optimizasyon çalışmalarına extra önem verilmesi gerektiğidir.

Çoğu kez şu hataya düşeriz ve kendi bakış açımızla ile siteyi değerlendirip görsellik olarak hoşumuza gitmesi sonucu işlemlere başlarız. Tabi ki görsellik herzaman olacaktır ama tek taraflı değil bu.

Burda şu misal uygun olacaktır. Çok süper görünümlü bir araç alıyoruz. Özel modifiye edilmiş bir araç. Hız rahatlık süper. Ama gelin görünki usta bir tamirci motordaki yanlışlıkları çok rahat görüp, bu yanlış olmuş, bu şekilde kullanırsın ama tam performansın olmaz diyecektir. İşte site optimizasyon eksikliğide aynen böyle birşey.

Birçok siteye baktığımda ve bu siteler gayet profesyonel siteler olmasına karşın, 10 larca w3 hataları , web 2.0 uyum eksiklikleri ve en basitinden metagların yanlış girilmeleri gibi. En fazla yapılan yanlışlıklar, oluşturulan web sayfalarında kullanılan html kodların farklı versiyonlarını birlikte kullanıldığını görüyoruz. Görünüm alarak tabi istediğimizi alıyoruz ama bu bize birçok w3 hatasını birlikte getiriyor. Google amcamız sitemize girdiğinde kendi gözlükleriyle baktığı için, bizim gibi görmüyor tabi, tamamen belirli kurallar çerçevesinde değerlendirerek, bu kurallara uyan siteleri daha fazla ön plana çıkarıyor. Çıkarmasıda normal . Neden derseniz sitemize gelen google ajanları gezmeyi çok seviyor. Bazı siteler onlara göre çamurlu yollar gibi gezidikçe batıyor ve kirleniyorlar, bundan dolayıda buraya fazla gelmek istemiyorlar. Bazı siteler varki öyle güzel bir kodlama yapılmışki, mahalle araları geniş ferah hatta güllerle yıkanmış gibi. Kim gezmek istemezki burada değilmi.

Demek oluyorki bir site oluşturduktan sonra en küçük bir hata olmadan , sıfır hata ile yola çıkarsak eminim kazanacağınız hıza kendiniz şaşıracaksınız. wmaracindaki araçları kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle seo analiz mükemmel ötesi. Buradan bakın sitenize en küçük hatayı değerlendirin ve yok edin. Her şey elinizde çünkü. Onca emekler veren arakadaşlarım bazı detayları gözden kaçırmaları sonucu hep soruyorlar, google beni neden sevmiyor. Sebep ortada değilmi arakadaşlar..Herkese bol paylaşımlar.

wmaraci
reklam

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
bu seo puanından ben hala bir şey anlamadım bazen ölçüyorum 75 bazen 78 bazen 80 :)

wolveron wolveron ozgurlukicin.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Büyük ihtimal güncelleme esnasında eklenen sayfalarla alakalıdır. Sonuçta eklediğiniz her sayfa içerik ve kod oranında değişiklik yapıyor. Ayrıca w3 hatalarıda oluşuyor olabilir. En basitinden eklediniz sayfa resminin alt açıklaması olmaması , eksi puana yol açıyor gibi birçok neden var :)

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
evet video sitesinde 3 tane resim gösteriyor öyle birtanesi zaten sayyac diğer ikiside sitede ikon açıklama nasıl eklenirki onlara sonuçta bu bir profesyonel yazılım böyle bir hata olmaması gerekir

wmaraci
wmaraci

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
100 ü gördüm ben :D

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
www.gtmetrix.com sitesini ziyaret edin
hatalar nasıl çözeceğinizi gösteriyorlar
wmaracı 2 hatada 29 puan kesiyor 71 veriyor
gtmetrixte puanım 96

kime inanıcaz?

DeliSokrat DeliSokrat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İletişimci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
SEO Puanı: 94 çıkıyor benimki de ama 7 ay uğraştım bir kaç eksiği var bakalım onlarada el atıp 100 yapacak mıyım :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al