wmaraci reklam

Siteyi dergi haline getirmek

6 Mesajlar 831 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar siteyi dergi haline gitirmeyi düşünüyorum. 500 den fazla içerik var. Bilim, teknoloji, sağlık, eğitim, uzay, haber, makale, canlılar vs. Gibi birçok kategoride içerik mevcut. Dergi çıkarsak nasıl yayınlarız? Nerede nasıl satarız ne kadara mal olur? Bilgisi olanlar fikirlerini yazıp sorularımı cevaplarsa memnun olurum.

wmaraci
reklam

erenarsel erenarsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Koordinatörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 28 / 15
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle resmi evrak işleri var (Basılı ise ISSN, sadece web sayfasi olacaksa E-ISSN, Basım Savcılığı vb)

Ondan sonra amaç kapsam, yayın kurulu, yazarlara bilgi, gizlilik gibi sayfaların yapılması gerekiyor.

Basılı olacaksa makalelerin belli kalıpları olmalı. bu kalıba uygun mizampaj yapılmalı. baskı için bir matbaa bulmalısınız.

...

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
serdarcr bey merhabalar, naçizane fikrimi söylemek istiyorum. Dost acı söyler olarak algılayın lütfen. Dergi, basım vs. işlere girişmeden evvel bir logo tasarımı yaptırın allah aşkına o nedir yazlık deniz şortu yazısı gibi.

grapherbox grapherbox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 55 / K
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** O**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, resmi evrak işleri haricinde önemli bir konu daha var. Dağıtım. Türkiye'deki en büyük sorunlardan biridir dağıtım. Çünkü birkaç dağıtım şirketi var, hepsi farklı yerlere dağıtım yapıyor. Ve dağıtım firmaları hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmez. Her türlü maliyet size yüklenir.

Bir de kendi dağıtımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ancak bunda da sorun şu ki, birinin telefon başına oturup tek tek insanları araması ya da mail yoluyla abone yapması lazım. Böylelikle dergi çıktığında siz kendiniz bir kargo firmasıyla dağıtım işini daha ucuza çözebilirsiniz.

Sektörel bir dergi düşünüyorsunuz sanırım. Ve sektörel dergiler genelde dağıtım işlerini kendileri yaparlar. Çünkü aboneleri vardır.

Diğer dergiler dağıtım şirketleri tarafından dağıtılır. Ancak herkes kendi satış noktasına dağıttığı için farklı noktalarda farklı dergiler olur hep. Bu hiç de hoş değil ancak Türkiye'de durum böyle maalesef. Dağıtım noktaları seçimini dağıtım şirketine bırakırsanız dergi hiç satmayabilir ve zarar edebilirsiniz. Kendiniz abone usulüyle gönderdiğinizdeyse zarar etmezsiniz. Abone ücreti var zaten.

Ayrıca derginize reklam alarak da para kazanabilirsiniz. Tabii derginiz ilk çıktığında ücretsiz reklam yaparak kendinizi tanıtmanız gerekecektir...

Matbaa konusu da ayrıca önemli tabii ki. Sözleşmeli çalışılır dergi basımı için. Çünkü belli bir tarihte belli bir işi ortaya çıkarmanız gerekir. Eğer sözleşme yapmazsanız matbaa canının istediği zaman basar ve teslim eder. Tabii siz de baskı zamanına uymak zorundasınız.

Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa çekinmeyin lütfen... Benim atladığım şeyler olabilir...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

serdarcr bey merhabalar, naçizane fikrimi söylemek istiyorum. Dost acı söyler olarak algılayın lütfen. Dergi, basım vs. işlere girişmeden evvel bir logo tasarımı yaptırın allah aşkına o nedir yazlık deniz şortu yazısı gibi.

Hocam abartıyorsunuzdur diye girip logoya bakayım dedim. Tanrı affetsin görme yetimi kaybedecektim. Hocam bu eleştirileri yanliş anlamayın ama dergiden önce çooook eksikleriniz var gerek site görünüşü içi gerek logo tasarımı yani baya düzeltmeniz gereken şey var.

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Site görünüşü derken? Backlinkcigeldi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al