wmaraci reklam

Sizce mantıklı mı ?

6 Mesajlar 708 Okunma
smmexpress

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Selamün aleyküm,
Arkadaşlar ailem İstanbulda ikamet ediyor.Babamın mesleği parkecilik ancak şuan vasıfsız olarak çalışıyor.Ben üniversiteye başlamadan önce açık öğretimden lise okurken işte paranın hepsini eve getiriyordum krediye girip ev aldılar ve evin 90 milyarlık borcunu ödediler ev aldığımızda 110 milyardı peşin para verdik falan faizle 150 milyar oldu.
Benden 2-3 yaş küçük 18 yaşında ve 9 yaşında kardeşim var.İstanbulda yaşayanlar bilir hapçısından,pisliğinden geçilmiyor.Ailem evi satıp memlekette hayvancılık ve tarla işiyle uğraşmak istiyor.
Dedemden kalan 19 tarla var ve evin şuan ederi 200 milyarın üstüne çıkmış.
Evi satarak 70 bin tl borcu ödeseler 130-150 bin tl en az kalacakmış.
Sizce bu parayla hayvancılık vs. işlerine girseler düzenli rahat bir hayat kurabilirler mi ?
Benim onaylamamın nedeni annemin ev temizliğine gitmesini istemeyip,en azından köyde (ilçe daha doğrusu) daha rahat bir şekilde yaşayacağını isteyişimdir.
Ben ve ablam üniversite okuyoruz ikimizde ayrı illerde yurtta kalıyoruz şükür bizim için sorun yok.

Hayvancılığa 130-150 bin TL ile girseler +19 adet tarla var dedemden kalan ne yapabilirler ?

wmaraci
reklam

mustafaozay mustafaozay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeşim hayvancılığa girmeyin yapabiliyorsanız sera işi yapın. Bağ bahçe işlerinden çok iyi anlarım. İstanbulu bırakmakla en iyisini yaparsınız. Ailenin arkasında dur

www.tasosaticisi.com

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
mustafaozay
Bizimkiler doğma büyüme Gümüşhaneliler hayvancılık ve tarla tarzı işlerden anlarlar.Seracılıktan anlamıyorlar malesef.
Yani hayvancılıkta hiç değilse tecrübeleri var o yüzden o işe girmek istiyorlar sizce zararlı mı çıkarlar hayvancılıkta ?

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Devletin çiftçiye ve tarımcıya desteği vardı sanırsam, onları bir araştır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Ozi onları araştırdım eğer tam netleştirirlerse finallerim bitince gidip KOSGEB ile konuşacağım.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Aleykümselam
Hayvan al sat işini ben şahsen bilmiyorum ama mandıracılık da çok iyi iş var. Ürün geliştirmek için marka olmana gerek kalmıyor. Peynirini, lorunu, yoğurdunu, sütünü vs her ne üretiyorsan birçok marka elden alıyor senden. 200 hayvana 1 veteriner hekim çalıştırman gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam.

Birde organik işi var. Organik belgesini veren birçok firma var. Hayvanların yemleri organikse, tarlanın çevrelerinde fabrika atığı, lağım vs yoksa, son 3 yılda kimyasal gübre kullanılmamışsa vs o hayvanın sütü de organik oluyor. O zaman çok daha iyi yardım veriyor devlet.

Ama sen KOSGEB'e gitme. Proje aracıları var. Bunlar bütçeye ve işe göre proje oluşturup TUBITAK ve KOSGEB'den -tabiri caizse- koparabileceğiniz maksimum parayı koparmaya çalışıyorlar. Alınan hibe üzerinden yüzdelik komisyon alarak çalışıyorlar. Bu firmalarla anlaşırsanız parayı kısa sürede katlarsınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al