Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Konu Dışı

Sizce yazılım için üniversite gerekli mi ? (Tartışıyoruz!)

Okunmamış 14 Eylül 2018, 18:39
onur0061 Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Yazılımcı
Ad, Soyad: On... Il...
Ticaret: 5, 100%
Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Bence direk üniversite gereksiz...
Haklısınız da, keşke firmaların diploma takıntısı olmasa
Konu onur0061 tarafından (14 Eylül 2018, 19:05 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 14 Eylül 2018, 18:45
WM Aracı

Alıntı:
haliluunal Adlı Üyeden Alıntı
Hocam ben ciddi bir firma olsam,gerçekten okula değil yeteneğe bakarım neden diye sorarsanız bilgi yarışması örneği vereceğim :
(merhaba x bey, 4 sene master yaptım, 2 kere üniversite okudum. SORU GELİR 'GIRGIR RESMİ' RESİMDE görünen obje nedir? Joker hakkımı kullanmak istiyorum)
Kesinlikle katılıyorum ancak maalesef ki ülkede şöyle bir algı var: "üniversite okumasan adam olamiyorsun bir işe yaramıyorsun. Boş boş geziyorsun." Aslında bu algının iyi yani da var insanlar boyle dedikçe benim daha çok hırsım devreye giriyor ve insanlara üniversite mezunu olmadan da birşeyler yapılabileceğini kanitlama yolunda giderken hem de bir işi başarmış olabiliyorsun.
Okunmamış 14 Eylül 2018, 19:03
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Se... Gö...
Ticaret: 0, 0%
Bu sektörde kimse diplomaya bakmıyor. "Ne biliyorsun, ne kadar biliyorsun, ne yapabiliyorsun, ne kadar iyi yapabiliyorsun?" mevzu tamamen bu. Ha ben yurt dışına giderim, hayallerim var silikon vadisinin kapılarını aşındırırım gibi düşüncelerin varsa sanırım o konuda diploma işine yarayabilir.

2 yıllık bölümlerde de bir şey gösterilmiyor. DGS ile mühendisliğe geçerim diyorsan denenebilir. Okurken farklı bir işte çalışmayacaksan daha hızlı öğrenme imkanı sağlar, aynı zamanda askerliği de ertelemiş olursun.
onur0061 bunu beğendi.
Okunmamış 14 Eylül 2018, 22:26
mirnet Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Mühendislik
Ad, Soyad: Gö... Mü...
2 yıllık okuyacağına, bilinen bir üniversitede mühendislik okumanı öneririm. Tabi yanında da kendini geliştirmezsen, üniversite iş hayatına dair çok az şey katar. Üniversite alt yapı ve bilgi katar. Tecrübeyi çalışarak öğreneceksiniz.
onur0061 bunu beğendi.
Okunmamış 15 Eylül 2018, 01:18
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 32 / Erkek
Ad, Soyad: Ha... Fe...
Ticaret: 3, 100%
Yazılım sektöründe zaten diploma takıntısı olanlar büyük kurumsal firmalardır bankalar gibi. Diğer yönden yazılımcı olmak için evet araştırma çok önemli ama seni araştırmaya sevk edecek şey daha önemli.

Eğer temelin yoksa neyi araştıracağını bilmen uzun sürer. Ben meslek çıkışlı olduğum için gözümde üniversite gereksizdi çünkü kendim araştırarak veya kurs alarak çok daha iyi bilgi sahibi olabilirdim eğer sende bu durumdaysan ve maddi yönden sıkıntı varsa sevdiğin sektördeki udemy kursları ile başla sonra iş almaya başla, daha önce yapmadığın iş olsa bile al aldığın zaman onuda öğrenirsin(tabi kimseyi mağdur etme)
onur0061 bunu beğendi.
Okunmamış 15 Eylül 2018, 07:40
Cmehmet Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Mü... Yö...
Ticaret: 28, 100%
Eğitim sistemi bir prangadır. Zamanın büyük bir bölümünü çalar. Okula giderken geçen süre, ders araları, boşa geçen onca zamanın toplamını bir kişi gerçekten kendini eğitmeye harcasa oldukça yetkin bir birey haline gelebilir. Eğitim sistemi bir prangadır fakat herkes için bir pranga değildir memur olmak ya da belirli bir maaşla çalışan kişi sıfatında olmak istiyorsanız sizin için bir üniversiteden mezun olmak oldukça önemlidir ve bir ülkenin, bir toplumun her sınıftan insana ihtiyacı vardır.

Kısaca anlatmak istediğim gerçekten ne olmak istiyorsanız. Atacağınız adımlarında ona yönelik olması gerektiğidir fakat şahsi görüşüm diplomanın çoğu zaman sadece bir süs olduğu yönünde ilerde bir gün kararlıkla hedeflerimin uğruna çalışacak olursam kuracağım sistemde bireylerin dinine, diline ve mezuniyet düzeyine bakmayacağım. Kişinin sadece fikirleri, yaratıcılığı ve alanda ki yetkinliği beni ilgilendirecek.
onur0061 bunu beğendi.
Okunmamış 15 Eylül 2018, 07:55
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Er... Ka...
Yazılım için gerekli olmayabilir, bilgisayar bilimleri için kesinlikle olması önemli.
onur0061 bunu beğendi.
http://www.pubtekno.com
Okunmamış 15 Eylül 2018, 18:49
kelebek Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Geliştirici
Ad, Soyad: Em... Kö...
İşinde gerçekten iyi isen üniversite o kadar önemli değil. Üniversite okusunda odtü vs mezunu değilsen yine o kadar önemli değil.

Not: Tamamen kendi görüşüm.
Okunmamış 15 Eylül 2018, 19:00
WM Aracı

Ad, Soyad: Ta... Öz...
Ticaret: 2, 100%
En azından orta halli bir üniversite insanın kişisel gelişimine ve vizyonuna çok şey katar. Eğitim sistemi iyi ya da kötü olsun üniversite ortamı pek çok açıdan gelişim için önemlidir.

Sizin konunuza gelirsek tercih hakkınızı gitmemekten yana kullanmanız bana daha doğru geliyor.
Okunmamış 16 Eylül 2018, 13:25
WM Aracı

Yorum yapan herkese yorumları için teşekkür ediyorum. ve yapmayanların da görüş ve düşüncelerini bekliyorum
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Konu Dışı