wmaraci reklam

Sokak Hayvanlarına Ekonomik Yardım

7 Mesajlar 630 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Dostlar bizim burda bi petshop abi var açık yemleri kışın ucuza satıyor fazla fazla alıyorduk her zaman. Sonra plastik kaplar ile kıyıya köşeye koyuyorduk.

Bu sene yanına birşeyler daha eklemek istiyorum çünkü tek sıkıntıda olan kediler olmuyor haliyle. Bizim burdan bi sütçü geçiyor haftasonları. 20 TL'lik süt almayı düşünüyorum baya fazla geliyor, kaynattıktan sonra mamaların yanına onuda koymayı planlıyorum.

Et işini nasıl halledebilirim ? Bilgisi olan var mı yada farklı birşeyler düşünen ?

wmaraci
reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Kedi ve köpeğe inek sütü vermeniz hiç sağlıklı değil hocam, vermeyin imkanınız varsa kaliteli kuru mama ve su yeterli olur, arada sırada vereceğiniz yaş mama veya ciğerde takviye olabilir.
yilmaz70 Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
@ErcanDinsel hocam bende çiğ sütün zararlı olduğunu biliyordum bana pişirip verebileceğim söylenmişti o yüzden öyle düşündüm

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kediler için et yerine ciğer daha sağlıklıdır.

Süt kesinlikle vermeyin, su kapları taze olduğu sürece su içerler.
Yavru kedi için süt verilebilir ancak laktozsuz olması gerekiyor, ve az miktarda içmelidir.

Temizmama sokak kedileri için en uygun mamayı satıyor. Her ne kadar beğenmesem de maalesef mico mama yiyor kediler. Diğer ucuz markaları genelde yemiyorlar. Köpekler için de aynı şekilde temizmama dan bakabilirsiniz.

Ek olarak: Bazı belediyeler sokak hayvanları için mama tedarik ediyorlar diye okumuştum bir ara. Çevrenizde araştırırsanız belki faydası olur.
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

@ErcanDinsel hocam bende çiğ sütün zararlı olduğunu biliyordum bana pişirip verebileceğim söylenmişti o yüzden öyle düşündüm

Çiğ olması ile alakası yok hocam arkadaşın da dediği gibi inek sütündeki laktoz değerleri çok fazla oluyor ve kedi köpek gibi hayvanlar sindirirken bağırsaklarında taşlanma oluyor. Taşlanma bağırsaklarında yırtılma yapıp ölüme kadar bile götürebiliyor. Kuru mama kediler için kâfi.
yilmaz70 Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)
lokantalar ile görüşüp yemek artıklarını isterseniz büyük bir çoğunluğu yardımcı olacaktır ben sahsen çorbalık adı altında satılan parça tavukları alıyorum ve onları o şekilde dağıtıyorum hepsi kedi köpek severek yiyorlar kilosu 1 tl aldığım kasabada durumu anlattım oda her gün 2 poşet kemik öteberi doldurup veriyor
aslında bir site olsa kayıt olan tüm restoranlardan yemek artıkları toplansa ve o sitede gönüllü restoranlar paylasılsa sitelerine ve yemek sepeti hesaplarınada hayvan sever rozeti konulsa çok makbule geçecek bir proje olur hem reklam hem iyilik =)
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Kedilerin süte alerjisi vardır. Özel mamalardan almanızı tavsiye ederim. Ben cantamda her zaman 2 3 paketle geziyorum. Sokakta kedilere rastgelirsem veriyorum.

Tavşanlar da havuç sevmez mesela bunlar hep cizgi filmlerin genel olarak doğru bilinen yanlış etkileri
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al