wmaraci reklam
lidertakipci

Sokak Satıcılığı

11 Mesajlar 1.448 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar birkaç araştırma ve istatistik araştırma sonucu sokakta bir şey satmanın çok kârlı bir iş olduğu kanaatine vardım, temelli değil ama, hafta 1-2 kere, belki arada sırada, evde poğaçadır, simitdir, kekdir bişi işte, böyle satmak istiyorum, ama tezgah açarak değil, dediğim gibi kalıcı olmayacağı için tezgaha falan giremem, şöyle küçük, sehpa boyutunda, hani simitçiler kafalarında taşıyarak satıyorlar ya, işte o boyutlarda bir tezgahta bir şeyler satmak istiyorum, seyyar, bi orada bi burada, bir yıl içinde baya güzel para çıkacağını düşünüyorum, ama merak ettiğim şey, bunun için de mi izin almak gerekiyor, yani küçük bir tahta üzerinde, orada burada, 5-10 bişi satmak için de bir yere başvurmak gerekiyor mu ?

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Her simit sattığın yerin vardır bir simitçisi. Simit işinden bir yılda kazanacağını başka yollar ile daha hızlı kazanabilirsin. Tabi beceri işi, denemeden bilemezsin.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Her simit sattığın yerin vardır bir simitçisi. Simit işinden bir yılda kazanacağını başka yollar ile daha hızlı kazanabilirsin. Tabi beceri işi, denemeden bilemezsin.

Hocam simit değil :), değişik fikirlerim var satmak için, örneğin amerikada filmlerden gördüğümüz kadarıyla garaj satışı oluyor, o bile bir gelir, amacım para kazanmak ama hobi olarak para kazanmak, ticareti oldum olası sevdim, ama şu hukuksal boyutunu anlamıyorum :)

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Gece midye satabilirsin zabıta falan uğraşmazsın yerini bul yeter daha ileri giderim dersen kokoreç ve midye ile güzel işler yaparsın

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
0.50 lik suyun toptan fiyatı 0.20 tl satış fiyatı 0.75 tl günde 100 tane su satarsan 55 tl net kar

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Gece midye satabilirsin zabıta falan uğraşmazsın yerini bul yeter daha ileri giderim dersen kokoreç ve midye ile güzel işler yaparsın

Hocam ben gece çıkmam, zaten zabıta falan peşime düşerse ben o işe bidaha yaklaşmam :D, dediğim gibi hobi olucak, youtube'de birkaç video izledimde, en az kazanan sokak satıcısı aylık 4.000 kazanıyor, biz burda ne kazanıyoruz ki :),

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
İnstagramda kadın kozmetik çanta, parfüm gibi şeyler çok gidiyor yürütür iseniz ucuza getirip oradan kar ile satarsınız. İstediğiniz şeyin sokak değilde teknolojik versiyonu.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

0.50 lik suyun toptan fiyatı 0.20 tl satış fiyatı 0.75 tl günde 100 tane su satarsan 55 tl net kar

Aynen öyle hocam ya, acaip kâr var bir şeyler alıp satmakta, marketlerde 0.25 lt mi ne suyun topdanı 3 lira, içinden 25 tane falan çıkıyor, 25 suyu 50 kuruştan satsan ohoo.

Ek Olarak:

Ozi adlı üyeden alıntı

İnstagramda kadın kozmetik çanta, parfüm gibi şeyler çok gidiyor yürütür iseniz ucuza getirip oradan kar ile satarsınız. İstediğiniz şeyin sokak değilde teknolojik versiyonu.

Hocam doğru diyorsunuz da kargo falan nasıl oluyor bilmiyorum, zaten benim konudaki merakım hukuki açı, vergi falan nasıl oluyor :)

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Kargoya adresi verip gönderiyorsunuz. Çok şatafat yok size toplu gelecek size parça parça kargolayacaksınız. Fatuea kesebilirsiniz kapıda ödemeli gönderebilirsiniz. Takipçi buldunuz mu tamamdır.
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Kargoya adresi verip gönderiyorsunuz. Çok şatafat yok size toplu gelecek size parça parça kargolayacaksınız. Fatuea kesebilirsiniz kapıda ödemeli gönderebilirsiniz. Takipçi buldunuz mu tamamdır.

Takipçi bulma kasmı çok zor işte :)

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al