wmaraci reklam

Her son yeni bir başlangıç

10 Mesajlar 1.125 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar Değerli dostlar,

Dostlarım değerli okurlarım, Bu yazımda herhangi bir bilgi verici döküman yazmayacağım.

Uzun süredir birşeyler yazmıyordum yine de yazmaya niyetim yoktu ancak sağolsun bazı arkadaşlarımız merak ettiler arayıp sordular durumlar nedir neden piyasadan çekildin nerelerdesin gibi…

Arkadaşlar bildiğiniz üzere uzun yıllardır internette oldukça aktif tam zamanlı çalışıp ekmeğimi kazanıyordum tanıyanlar bilir ki Kodespa Hosting & Server firmasının Kurucu ortağıydım { Co Founder – İngilizce de yazayım havamız olsun 🙂 }, Büyük çabalar ve zahmetlerle kurduğumuz firmamız ile 2016’dan 2018 Temmuz’a kadar 1000+ müşteriye hizmet verdik Allaha şükürler olsun ki alnımızın akıyla bu işi başardık. bu iki yıl süre içinde 2 stajer ile bir işçi yetiştirdik sektör içine aldık.

Adımız herhangi bir olumsuz yorum ile lekelenmedi (birkaç dengesiz sağda solda yazdı ama onları da hallettik 🙂 sorunun kendilerinde olduğunu anlatmak zor oldu ama anladılar…)

Neyse arkadaşlar bu sektöre girerken de çıkarken de her zaman yanımda olan Ogün’e buradan TEŞEKKÜR’lerimi iletiyorum bu yazıyı okursa…

Piyasadan çekililme kararını ben aldım arkadaşlar Ogün’de destekledi sorunsuz ayrıldık. Ben bırakınca kendisi de devam etmek istemedi veya bana öyle söyledi daha sonradan tekrardan devam eder mi bilemem :/

Arkadaşlarım bu süre zarfında çekilme kararını almamda birçok etken vardı tek bir sebebe bağlayamam ancak buraya yazabileceklerimi üstü kapalı yazayım;

1- Dolar yükselme faktörü: Normal şartlarda Türkiye menşeili bir firma nasıl olur da dolardan etkilenir diyebilirsiniz ancak kullandığımız yazılımların lisansları yurtdışı olduğu için malesef etkiledi 🙁

2- Kişisel yorgunluk: Arkadaşlar iki yıldır tek başıma bu firmanın her alanı ile ilgilendim bazzen günlerce uyumadım bazen de günde 1-2 saat uyku ile müşterilere destek verdim bu sürede stajerler’in faydasını görmeye başladığımda yıl sonuna yaklaşmıştık zaten dolayısıyla yine iş bitiminde yük bendeydi. Okulda öğretmenler 30 öğrenci ile uğraşamazken ben 1000+ kişiyle nasıl başaçıktığımı siz düşünün..

3- Kişisel sorunlarım: Arkadaşlar hayatımdaki bazı açıklayamayacağım sorunlar ve bu sektörün getirdiği zaman kaybı (kişisel hayatına zaman ayıramama) malesef normal insan hayatından farklı olarak mutantlaştırıyor insanı.

Sadece hosting sektörü için değil genel olarak internetten ekmeğini kazananlar için kimsenin bilmediği veya bilmek istemediği olaylar vardır örneğin oturduğun yerden para kazanıyorsun neden şikayetçisin ? veya havadan para geliyor taş atıp kolun mu ağrıdı gibi… Ben internette 2008’dan bu yana gün geçiren para kazanan adamım, bunca yıldır kimseye anlatamadım, siz de anlatamazsınız denemeyin zamanınızı boşa harcamayın..
Şimdi ne yapacağım ?

Arkadaşlar şu anda Trabzon’dan ayrıldım (merkez’den) Köye geldim tamamen taşındım bir kaç ay kafamı dinleyeceğim hiç bir şey ile kafamın rahatını bozamam diye düşünüyordum ama öyle olmuyormuş ancak bir ay kadar dinlenebildim 🙂

Kişisel sorunlarım vardı onları çözdüm / Çözmeye çalıştım /Çözmeye devam ediyorum.

Bu aralar yarım zamanlı iş olursa çalışırım ancak tam zamanlı iş düşünmüyorum kafamda farklı planlarım var.

Allah’ın izni ile kendime sıfırdan bir hayat planı yaptım bir aksilik olmazsa planlarımı gerçekleştirebilirsem sanırım internet sektörüne artık dönmeyeceğim (Takip ederim ancak iş olarak bu sektörü artık düşünmüyorum)
Uzmanından Nasihatler

Bunca yılın bana verdiği tecrübeleri size paylaşayım ister yararlanın ister aynısını yapıp kendiniz tecrübe edinin 🙂

İnternette kimseye güvenmeyin !!!!
İş yaptığınız kişi ile ücreti konuşup anlaşın ardından iş yapmaya başlayın.
Ücretin yarısı işten önce yarısı iş bitiminde şeklinde çalışın (Kandırılsanız da elinizde para kalır.)
İş yapacağınız kişinin geçmişine bakın forumlarda adına şikayet var mı ?
KESİNLİKLE ORTAK işe girmeyin (Şirket kurulumu, site açıp ortak arkadaşla ilgileniriz vs…. Kesinlikle yarı yolda kalırsınız yaptığınız işin önemi yok..)
Kız arkadaşınız varsa ve bu sektöre olumsuz bakıyorsa ya sektörden ayrılın ya da kızdan. İkisi aynı anda gitmez….
Eğer büyük projeler peşindeyseniz kesinlikle ucuz hosting – vds -server almayın. Global çalışan firmalar ile çalışın..
Ne iş yaptığınızın önemi yok kesinlikle bir blog açın ve yaptığınız işin yanı sıra kendinizi pazarlayın bloğunuzda işiniz hakkında püf noktalar paylaşın kesinlikle çok fazla faydasını göreceksiniz.
Klavye delikanlılığı yapmayın Olabildiğiniz kadar efendi ve alçak gönüllü olun. (Bunca yıldır internette tartıştığım insan sayısı 10 -20 geçmez varsa benimle sorunu olan arkadaşlar iletişim bilgilerini yorumda bıraksın arayalım görüşelim 🙂 )
Yanar döner olmayın herkese farklı olmayın laf taşımayın kimsenin ağzıyla kimseye muhalefet olmayın.
Bir sorun yaşadığınızda öncelikle Google’da arayın kesinlikle sorunun çözümünü bulacaksınız google kullanmanın püf noktalarını öğrenin.
Çözümünü bulduğunuz sorunu bloğunuzda yazın ki aynı sorunla karşılaşanlar sizden faydalansın, internet paylaşım dünyasıdır paylaşmazsanız başkası da sizinle paylaşmaz.
İnternette çözümü olmayan sorun yoktur, sadece araştırmasını bilin, sorunlara karşı bakış açınızı değiştirin.
Bir web site açtıysanız sitenizden ilk 3-4 ay hiçbir beklentiniz olmadan sadece içerik ekleyin. Emin olun geri dönüşü olacaktır size bunun garantisini veriyorum. Sadece ilgilenmekten vazgeçmeyin.
Başkalarının, yapamayacağınızı iddia ettikleri şeyleri sadece bir kere yapın!
Bir daha onların söylediklerini dikkate bile almak zorunda kalmazsınız.
– James R. Cook
Boş konuşan insanları dikkate almayın, bu insanlar her zaman vardır, her zaman olmaya devam edecek.
Her ne iş yaparsanız yapın bolca kitap – dergi -blog okuyun (işiniz ile ilgili olması size ekstra fayda sağlar)
İlgi alanınız ne ise o alanda çalışın, aynı anda 2-3 iş yapmayın ilerleyemezsiniz ilerleseniz de gittiğiniz yol arpa boyunu geçmez.
Aynı sektördeki insanlar ile sürekli iletişim halinde kalın bilgi alışverişi yapın ama asla kıskançlık yapmayın çekememezlik yapmayın, insanları aşağılamayın !!
Pes etmeyin Asla pes etmeyin…

Sizi motive edecek bazı sözler;

İyi bir fikre sahip olmanın en iyi yolu, birçok fikre sahip olmaktır.
Albert Einstein

Başkalarının, yapamayacağınızı iddia ettikleri şeyleri sadece bir kere yapın!
Bir daha onların söylediklerini dikkate bile almak zorunda kalmazsınız.
James R. Cook

Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.

Michael Jordan

Ya başlamamalı, ya da bitirmeli.
Ovıdıus

Finalde söylemek istediklerim;

Arkadaşlar Kimseye güvenmeyin, Babanızın oğlu dahi olsa güvenmeyin. En çok sevdiğiniz kişi hakkınızda en çok şey bilen kişidir aranız bozulduğunda düşman olduğunuzda en çok korkunuz olur.

Kesinlikle okuyun, Ne olduğu önemli değil sadece okuyun !!!

Erişim bilgilerinizi kimseye vermeyin en yakınınız da olsa vermeyin !!! her siteye özel şifreler kullanın örneğin facebook: f4C3b0Ok#<;.!

Sosyal medya’yı ne kadar az kullanırsanız işinize o kadar fazla odaklanırsınız, mümkünse hiç kullanmayın…

Boş vaktiniz olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle bir programlama dili öğrenin tavsiyem Python – Ruby – C/++/# – Php

Bir dil öğrenmeden kesinlikle farklı bir dil öğrenmeye çalışmayın her ikisini de yarım bırakırsınız ikisi de öğrenilemez 🙂

Öğrendiğiniz dil ile sürekli olarak pratik yapın 2-3 yıl sonra sadece merhaba dünya yazdırabilirsiniz aksi taktirde.

Son olarak ise; Kendinize güvenin sizi kurtaracak olan tek şey kendinizdir, inancınız azminizdir, hiç kimseden en küçük beklentiniz olmasın…

Selam ve dua ile

Saygılar….
Kaynak: https://alicomez.com/her-son-yeni-bir-baslangic.slw
3rdi91 FurkanCanoz LiDYASIZ

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...
wmaraci
reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Hayat bazen kaybettiğin yerden başlar...

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Bos vakti olan programlama ogrenemez oyle kolay degil o isler.
Niye kimseye guvenmiyelim dolandirici mi herkez.

Deneme

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık hocam. Yeni hayatınızda başarılar ve pişmanlık duymayacağınız kararlar dilerim.

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Gayet de kolay. Zor olduğunu söylemen ya bilip de rakip istememenden kaynaklanıyor ya da kendi beceriksizliğini herkesin yaşayacağını sandığından. Son günlerde her konunda asabi ve konu ne olursa olsun muhalefet kovalayan gereksiz yorumlarını görüyorum. Günlük sinirini boşaltacak yer arıyorsan burası orası değil, vazgeç.
FurkanCanoz hasimsavsak

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
bekirbulut hocam gelin gelin :laugh:

Bu arada güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Beyler, arkadaşımız önemli şeyler yazmış gibi. Ama okumaya üşeniyorum. Okuyan biri özet geçebilir mi ? :D

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
KralFx , Şu anda kaybettik kaybetmeye devam ediyoruz.
İyi tarafından bakarsak kaybedecek bişeyimiz kalmayacak yakında ve kazanmaya başlayacağız...

HuseyinAKKUS , İstediğine güven sen ve istediğin gibi dil öğren sana akıl vermiyor kimse. ben öneri verdim isteyen alır istemeyen almaz. FurkanHisamioğlu güzel cevap vermiş size..

furkanscream Teşekkür ederim.
webisyo , Hayat tecrübelerimi paylaştım işine yararsa kullan (Özet)
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Bu hayatta insanoğlunun yapmadığı şeylerden bir tanesi de bir şeyleri tecrübe etmiş insanların, bunları yapma yada bu yolda gitme kardeşim, ben yaptım sonucu böyle çıkıyor sen de aynı yoldan gitme! gibi cümlelerden ders alacağımıza, illa o işe kendi isteğimiz ile atılma çabasıdır. sonucu kişiye ve bazı faktörlere değişiklik gösterir ama genelde tecrübeli insanın sonucu ile aynı çıkıyor.
Ben yazdığınız her şeye kesinlikle katılıyorum. Yeni hayatınız da başarılar dilerim.

http://accastay.com

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Teşekkürler 3rdi91

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Ne zaman yorum yapsanız tersleniyorsunuz 😄 bunu bir tek ben mi fark ettim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al