wmaraci reklam

şu üçü hakkında bilgi

2 Mesajlar 457 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

researcher researcher WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ÖĞRENCİ
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba

envato
clouflare
canva pro

bu 3 hizmet ne işe yarıyor nerelerde kullanılıyor neler yapılabilir ve siz ne için kullanıyorsunuz gercekten 3 nüde cok merak ediyorum :)
google'da bulabileceğimi biliyorum ama buradan konuşmak öğrenmek daha keyif verici :) teşekkürler

wmaraci
reklam

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Aslında hepsinin kullanım alanı çok geniş ama ben neden ve ne zaman kullandığımı belirteyim.

Envato:

Envato Market ile istediğiniz Wordpress temalarını veya HTML tasarımlarını elde edebilirsiniz. Örneğin bir rezervasyon platformu yazıyorsunuz ancak tasarımınız yok. Envato market'e girip 25-30$ 'a alabiliyorsunuz.

Cloudflare:

Siteniz sürekli DDOS saldırısı altında ve belirli süreler ile kaynak yeterli olmadığı için devre dışı kalıyor. Bu durumda DNS adreslerini Cloudflare'a yönlendirip DDOS saldırılarını başınızdan def edebilirsiniz. Ayrıca Cloudflare CDN ile özellikle Wordpress altyapısına sahip sitenizde cache'leme yapıp sitenizi hızlandırabilir ve Pagespeed puanını artırabilirsiniz. Sayfanızın hızlı açılması zamanla Google sıralamanızı da olumlu etkileyecektir. Bunlara ek olarak Cloudflare ile sitenize ücretsiz olarak SSL alabilirsiniz. Let's Encrpy ile bunu zaten Cloudflare olmadan da yapabilirsiniz ancak bazen bazı kontrol panelleri (CWP) sorun çıkardığı için insanlar Cloudflare'ı tercih edebiliyorlar.

Canva:

Canva her türlü tasarım işini halledecebileceğiniz bir sistem. İçerisinde takvim tasarımından kartvizit tasarımına kadar her türlü tasarım mevcut. İster logo yapın, ister tshirt tasarlayın hepsi mümkün. Kendi dahili editörü ile bu tasarımları kolayca isteğinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Ben genelde Logo hazırlamak için kullanıyorum. Canva Pro dediğiniz şey ise Canva'nın ücretli planı. Bu planı ile ücretsiz olmayan bazı asset'leri (fotoğraf, ikon vs.) de tasarımlarınızda kullanabiliyorsunuz. Örnek veriyorum çok güzel bir logo tasarımı var ancak sadece PRO plana sahip kişiler filigransız download edebiliyor.

Dediğim gibi bu platformlar çok geniş bir hizmet yelpazesi olan platformlar. Yukarıda belirttiklerim ise benim kullanım amaçlarımdır.
researcher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al